Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mateusz Morawiecki miał wypadek. Były premier pokazał poważne obrażenia. Jest unieruchomiony
Karolina Kurek
Karolina Kurek 11.02.2024 22:52

Mateusz Morawiecki miał wypadek. Były premier pokazał poważne obrażenia. Jest unieruchomiony

Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki, fot. KAPiF

Mateusz Morawiecki poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że uległ wypadkowi. Były premier pokazał, jakich doznał obrażeń. Szczegóły.

Mateusz Morawiecki w polityce

Mateusz Morawiecki przed rozpoczęciem kariery politycznej zajmował się bankowością. W 1998 roku został zatrudniony w Banku Zachodnim. Przez trzy lata pełnił funkcję doradcy prezesa zarządu. Później objął posadę dyrektora banku. W 2001 roku doszło do połączenia Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego. Wtedy Morawiecki został jednym z członków zarządu Banku Zachodniego WBK. W 2007 roku objął funkcję prezesa zarządu tego banku.

W listopadzie 2015 roku Mateusz Morawiecki zrezygnował z posady prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK. W tym samym miesiącu został wicepremierem i ministrem rozwoju w rządzie Beaty Szydło. A wiosną 2015 roku wstąpił do partii politycznej “Prawo i Sprawiedliwość”. Był on związany z polityką już wcześniej m.in. jako jeden z doradców Donalda Tuska.

Polityka 11 grudnia 2017 roku powołano na stanowisko prezesa Rady Ministrów, a następnego dnia Sejm udzielił jego rządowi wotum zaufania. Dwa lata później premier ponownie otrzymał tą misję.

Mateusz Morawiecki na konferencji wyjawił prawdę o Dodzie. Nie sądziła, że wie o niej tak dużo Polityk zrobił coming out. Mówi, jak potraktował go Morawiecki. "Nie jestem jedynym gejem w PiS"

Morawiecki premierem po raz trzeci

Po październikowych wyborach Mateusz Morawiecki po raz trzeci został powołany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na urząd prezesa Rady Ministrów. Jednak 11 grudnia jego gabinet nie uzyskał wotum zaufania w Sejmie, gdyż opozycja “Prawa i Sprawiedliwości” posiadała większość głosów w parlamencie. W tym samym dniu premier złożył dymisję rządu, a Prezydent ją przyjął.

Dwa dni później zakończył pełnić obowiązki prezesa Rady Ministrów, a ten urząd przejął Donald Tusk, który uzyskał wotum zaufania i stworzył swój trzeci gabinet.

Na ten moment ugrupowanie polityczne, którego członkiem jest Mateusz Morawiecki “Prawo i Sprawiedliwość” znajduje się w opozycji do rządzących partii.

Morawiecki uległ wypadkowi

W niedzielny wieczór polityk “Prawa i Sprawiedliwości” opublikował na oficjalnym profilu na Instagramie zdjęcie, z którego wynika, iż były premier doznał wypadku. Okazuje się, że Morawiecki poślizgnął się i najprawdopodobniej złamał nogę, gdyż na fotografii ma ją w gipsie.

Co prawda nie ma śniegu, ale i tak bywa ślisko. O wypadek nie trudno. Uważajcie na siebie!
Ze szkolnych lat pamiętam, że na gipsie pojawiły się autografy. Dzisiaj pierwszy od córki

Mateusz Morawiecki, fot. KAPiF
Mateusz Morawiecki, fot. KAPiF
Mateusz Morawiecki, fot. KAPiF
Mateusz Morawiecki, fot. KAPiF
Mateusz Morawiecki, fot. KAPiF
Mateusz Morawiecki, fot. KAPiF
Mateusz Morawiecki, fot. KAPiF
Mateusz Morawiecki, fot. KAPiF