Swiatgwiazd.pl

TRICOLORS/East News

Michał Olszański był gwiazdą TVP. Czym zajmuje się dziś?

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Karol Osiński

Jeszcze dwa lata temu Michał Olszański był jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Prowadzący programy „Pytanie na śniadanie” i „Magazyn Ekspresu Reporterów” został zwolniony z pracy w Telewizji Polskiej i słuch po nim zaginął. Wiemy, czym zajmuje się dziś. Mimo 66 lat na karku nie zrezygnował z dziennikarstwa.

  • Michał Olszański prowadził „Pytanie na śniadanie” i „Magazyn Ekspresu Reporterów”

  • W 2020 roku został zwolniony z Telewizji Polskiej

  • Dziś pracuje w radiu

Michał Olszański pracował dla TVP ponad dwie dekady, jednak jego przygoda ze stacją nie skończyła się tak, jakby sobie tego życzył. Mimo nie najlepiej zakończonej przygody z telewizją postanowił kontynuować swoje pasje.

Dlaczego Michał Olszański został zwolniony z Telewizji Polskiej?

Pierwszym programem dla Telewizji Polskiej, który miał przyjemność poprowadzić Michał Olszański był „Magazyn Ekspresu Reporterów”. Przygodę z produkcją rozpoczął w 1999 roku i trwała aż do rychłego jej zakończenia w roku 2020.

W 2016 roku w TVP doszło do wielu roszad. Wówczas władzę nad stacją przejął Jacek Kurski, który postanowił zrobić czystki. Michał Olszański był jednym z niewielu dziennikarzy, których owa rewolucja nie dotknęła i pozostał na swoich stanowiskach.

Wszystko nabrało przeciwny tor biegu w roku 2019, kiedy zdecydował się skomentować zaproszenie Jarosława Kaczyńskiego do „Pytania na śniadanie”. Został wówczas zwolniony ze stanowiska prezentera śniadaniówki, jednak w dalszym ciągu prowadził „Magazyn Ekspresu Reporterów”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Aby nie wypaść z dziennikarskiej wprawy, podjął współpracę z radiową „Trójką”, gdzie w 2020 roku wyemitowana została jego rozmowa z 80-letnią Lullą la Polaca, która uchodzi za najstarszą polską drag queen. Zostało to wówczas skomentowane przez posłankę PiS, Joannę Lichocką za propagowanie LGBT, a Olszański nazwany został propagatorem.

Po tych słowach zdecydował się odejść z radia, a prawdziwe zakończenie jego współpracy z Telewizją Polską nadeszło we wrześniu ubiegłego roku. Właśnie wtedy zdecydowano o zwolnieniu go z funkcji prowadzącego „Magazyn Ekspresu Reporterów”. W rozmowie z „WP” stwierdził, że musiała być to decyzja Jacka Kurskiego.

Czym dzisiaj zajmuje się Michał Olszański?

Dodatkowo magazyn „Press” wydał artykuł poświęcony Olszańskiemu, w którym stawiano go w bardzo złym świetle i oskarżano m.in. o wzbudzające kontrowersje zachowania wobec kobiet, tj. np. łapanie za biust.

- To, że mam opinię mężczyzny, który reaguje na wygląd kobiet i ich biust, nie uważam, żeby było dla mnie czymś dyskwalifikującym, bo absolutnie nie przekraczam oczywistych granic, które kobiety stawiają - powiedział Michał Olszański w rozmowie z wyżej wymienionym magazynem.

Mimo spadku zainteresowania jego osobą dziennikarz nie zrezygnował ze swojej profesji i obecnie prowadzi audycję „W cztery oczy” na łamach Radia 357. W dalszym ciągu nie myśli o przejściu na emeryturę, mimo że ma już 66 lat.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: teleshow.wp.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Edyta Górniak stanowczo zareagowała na rozwód Joanny Krupy. Złożyła jej obietnicę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Marcin Hakiel broni swojej partnerki, dosadna odpowiedź tancerza. "Nie mam się czego wstydzić"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Adrianna Biedrzyńska przed laty została porwana przez psychofana. Potem śledził jej córkę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Magda Mołek punktuje Wojewódzkiego po pytaniu do Szelągowskiej. Nazwała go "dziadersem"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Antek Królikowski wydał kolejne oświadczenie, mówi o przestępstwie. "Padłem ofiarą"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Ewa Minge uderza w Królikowskiego i broni Opozdy. "Sprawa dla prokuratury, zwyczajne znęcanie"
Czytaj więcej >
Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]