Michał Wiśniewski wybrał imię dla syna Żródło: Instagram.com m_wisniewski1972

Wiadomo, jak będzie się nazywał syn Michała Wiśniewskiego

22 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Michał Wiśniewski słynie z wybieranie bardzo nietypowych w Polsce imion dla swoich pociech. Do tej pory zdecydował się na Xaviera, Fabienne, Etiennette i Vivienne. Fani z pewnością czekali na informację, jak nazwie najmłodszego synka. Wybór może zaskakiwać.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak będzie nazywać się 5. syn wokalisty
  • Co oznacza imię
  • Dlaczego artysta wybiera tak nietypowe imiona

Michał Wiśniewski wzbudził ponowne zainteresowanie mediów wieścią, że bierze kolejny, piąty już swój ślub z tajemniczą Pauliną. Teraz para oczekuje narodzin 5. dziecka piosenkarza, który ma przyjść na świat jeszcze w syczniu 2021 roku.

Lider zespołu Ich Troje znany jest z wybierania bardzo niespotykanych, zagranicznych imion dla swoich pociech. Jak na razie wybierał głównie imiona wywodzące się z Francji, tym razem jednak zdecydował się na imię pochodzenia hiszpańsko i grecko-łacińskie: Falco Christian. Co oznacza i skąd się wzięło?

Michał Wiśniewski wybrał imię dla syna

Michał Wiśniewski zdradził imię synka podczas rozmowy z dziennikarzami "Dzień dobry TVN". Jak się okazuje, pomysł powstał jeszcze w czasach jego związku z wokalistką Anną Świątczak, która w latach 2006-2011 była jego żoną. W studiu powiedział:

- Falco Christian stał się faktem - przyznał.

Uczestnik The Voice Senior wyjawił wstrząsającą historię. Po 50 latach rozłąki w końcu odnalazł własną siostręUczestnik The Voice Senior wyjawił wstrząsającą historię. Po 50 latach rozłąki w końcu odnalazł własną siostręCzytaj dalej

Bardzo możliwe, że wybrał je, kiedy ówczesna partnerka była w ciąży. Ostatecznie para doczekała się dwóch córek, Etiennette i Vivienne. Dziś dziewczynki mają kolejno 14 i 12 lat, a młodsza z nich już ma swoim koncie pierwszy singiel.

Już jakiś czas temu w mediach społecznościowych muzyka pojawiło się zdjęcie czerwonego krzesła z wygrawerowanym napisem Falco w pokoiku dziecięcym. Pod postem artysta zamieścił znaczący wpis.

Teraz serwis Pomponik potwierdza, że faktycznie właśnie takie imię będzie nosił najmłodszy syn Michała i Pauliny. Zmieniło się jednak drugie imię, które początkowo mogło wzbudzać wiele kontrowersji.

Co oznacza imię Falco Christian? Pierwszy człon wywodzi się najprawdopodobniej z języka hiszpańskiego, od słowa falconidae, oznaczającego jastrzębia. Pisane nieco inaczej, bo Falko, pochodzi z kolei z języka holenderskiego, a oznacza Lśniący.

Drugi człon ma korzenie grecko-łacińskie, konkretnie od słówa Christus lub Christos, oznaczające pomazańca, wybrańca bożego. Można je też tłumaczyć jako chrześcijanina, osobę należącą do Chrystusa.

W sierpniu 2020 roku Michał Wiśniewski pokazał w swoich mediach społecznościowych filmik z badania USG, który podpisał Falco Amadeus 54321... Najwidoczniej piosenkarz zmienił zdanie co do imienia, bowiem Asmodeus mógłby się źle kojarzyć. Tak bowiem nazywa się jeden z demonów.

Skąd pomysł na nietypowe imiona?

Część osób zapewne dziwi się, czemu wokalista nie wybiera polskich imion, których jest przecież bardzo dużo. Jak się okazuje, lider zespołu Ich Troje woli orygnalność od tradycji, a swój wybór umotywował tak:

- Dzieci są dla mnie czymś bardzo wyjątkowym i dlatego wybrałem imiona Xaviera, Fabienne, Etiennette, ponieważ są one bardzo rzadko używane. Przez to chciałem nadać dzieciom wyjątkowość - przyznał.

Jak widać, gwiazdor podchodzi bardzo poważnie do kwestii wyboru imion. Choć nie wszystkim się podobają, Michał Wiśniewski widzi w nich coś wyjątkowo i właśnie w ten sposób postanawia wyróżić każdą ze swoich pociech.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: pomponik.pl

Następny artykuł