Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Adwokat Michała Wiśniewskiego publicznie komentuje wyrok sądu. Artysta został skazany na więzienie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 30.10.2023 20:10

Adwokat Michała Wiśniewskiego publicznie komentuje wyrok sądu. Artysta został skazany na więzienie

Michał Wiśniewski skazany na więzienie, fot. KAPIF
Michał Wiśniewski skazany na więzienie, fot. KAPIF

Michał Wiśniewski usłyszał dziś wyrok sądu w sprawie SKOK Wołomin. Lider Ich Troje został skazany na bezwzględne więzienie, a to dopiero początek kary. Teraz w mediach gruchnęło mocne oświadczenie jego adwokata.

Za co został skazany Michał Wiśniewski?

Lider Ich Troje usłyszał dziś wyrok w sprawie wydarzeń sprzed 17 lat. Wiśniewski usłyszał zarzuty w tym postępowaniu w październiku 2021 roku. Prokuratura oskarżyła Michała o „doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości” w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej (SKOK) w Wołominie.

Muzyk według prokuratury miał przedstawić „nierzetelną dokumentację w celu uzyskania pożyczki” oraz „podać nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela”. Wysokość pożyczonej kwoty, podobno niespłaconej, wynosi 2,8 miliona złotych.

Adwokat Wiśniewskiego dowodził w sądzie między innymi, że bankowi przedstawiono rzeczywiste dochody, a problemy finansowe pojawiły się później. Prokuratura w zeszłym tygodniu wnioskowała o 1,5 roku pozbawienia wolności i ponad 22,5 tysiąca złotych grzywny. Dziś zapadł wyrok, całkowicie miażdżący dla Michała. Poniżej wszystkie szczegóły.

Michał Wiśniewski skazany na więzienie! Właśnie zapadł wyrok Michał Wiśniewski nieźle odkuł się po bankructwie. Jego nowa willa rośnie w oczach

Jaki wyrok usłyszał Michał Wiśniewski?

Już w zeszłym tygodniu, po wniosku prokuratury, Wiśniewski był wstrząśnięty. W rozmowie z „Super Expressem” wyznał:

Różnimy się z panem prokuratorem w oglądzie tej sprawy. Ja się czuję niewinny, a on żąda 1,5 roku więzienia. To wiąże się ze strachem, ale nie przed więzieniem czy karą, a przed niesprawiedliwością – tłumaczył Michał.

Dziś „Fakt” poinformował o druzgoczącym dla Wiśniewskiego wyroku sądu. 30 października w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga zapadł wyrok. Lider Ich Troje został uznany za winnego zarzucanych mu czynów. Sąd nałożył na niego karę 1,5 roku bezwzględnego więzienia, grzywnę w wysokości 80 tysięcy złotych i pokrycie kosztów procesowych w kwocie 20 tysięcy złotych.

Jak zareagował na to Michał? Właśnie pojawiło się pilne oświadczenie jego prawnika, zamieszczamy je poniżej.

Michał Wiśniewski.jpg
Michał Wiśniewski, fot. Pawel Wodzynski/East News

Michał Wiśniewski skazany na bezwzględne więzienie. Oświadczenie adwokata

Sąd uznał, że nie budzi najmniejszej wątpliwości, że oskarżony wypełnił wszystkie czyny zarzucane mu w akcie oskarżenia. Michał jeszcze przed ogłoszeniem wyroku zapowiadał, że w razie czego złoży apelację. Muzyk postanowił walczyć o swoje dobre imię. Teraz potwierdził do jego prawnik, mecenas Michał Orlikowski.

W ciągu tygodnia zostanie złożony wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku. Będziemy składać wnioski apelacyjne. Klient konsekwentnie nie przyznaje się do winy i trudno w odczuciu obrony, aby mu tę winę przypisywać. Tę kwestię będzie ewentualnie rozpatrywał sąd apelacyjny. Kara 1,5 roku po 17 latach od przypisanego aktem oskarżenia czynu dla osoby niekaranej może się w ocenie niektórych jawić jako surowa – dodał adwokat Wiśniewskiego.

Sam Michał wydał oświadczenie wideo. Poniżej możecie je zobaczyć.

Michał Wiśniewski.jpg
Michał Wiśniewski, fot. KAPiF
Michał Wiśniewski.jpg
Michał Wiśniewski, fot. KAPiF
Michał Wiśniewski.jpg
Michał Wiśniewski, fot. KAPiF
Michał Wiśniewski.jpg
Michał Wiśniewski, fot. KAPiF
Michał Wiśniewski.jpg
Michał Wiśniewski, fot. Podlewski/AKPA

Źródło: Super Express, Fakt