Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mija 15 lat od śmierci Krystyny Feldman. Przed śmiercią przeżyła chwile grozy
Michał Fitz
Michał Fitz 29.01.2022 01:00

Mija 15 lat od śmierci Krystyny Feldman. Przed śmiercią przeżyła chwile grozy

Feldman
TRICOLORS/East News

Krystyna Feldman miała w swoim dorobku wiele znakomitych ról, ale widzom w pamięć najbardziej zapadła jako babcia ze Świata Według Kiepskich. Choć mogłoby się wydawać, że jeszcze całkiem niedawno wcielała się w tę postać, to zmarła już 15 lat temu.

Na kilka lat przed śmiercią przeszła chwile grozy, o których dziś nie wszyscy już pamiętają. Pomimo przeciwności losu, aktorka dalej pracowała, a nawet wybaczyła swoim oprawcom.

Krystyna Feldman została napadnięta

W 2004 roku Krystyna Feldman odwiedziła Jelenią Górę, by w ramach Świąt Wielkanocnych spotkać się z mieszkającą tam rodziną. Pewnego dnia udała się ze swoją siostrą na spacer. Nie spodziewała się jednak, że piękny czas spędzony z bliskimi może zostać tak brutalnie przerwany.

W trakcie spaceru aktorka została bowiem napadnięta przez trzech młodocianych chuliganów. Zabrano jej torebkę, w której miała 1200 złotych w gotówce. Jeden z oprawców wymierzył jej także cios w głowę, w wyniku którego upadła, co z kolei doprowadziło do złamania kości udowej.

Krystyna Feldman musiała przez to przejść operację wszczepienia endoprotezy. Nie wróciła jednak do pełni sprawności, dlatego niektóre role musiała później odrzucać. Mimo to przebaczyła swoim oprawcom. Ten, który wymierzył jej cios, został później skazany na 3 lata pozbawienia wolności.

Krystyna Feldman - kariera

Krystyna Feldman rozpoczęła swoją karierę już w 1953 roku rolą w filmie Celuloza. Grała też w takich produkcjach jak Abel, twój brat czy Awantura o Basię. Warto też zaznaczyć, że w 2004 roku wybitnie wcieliła się w postać głównego, męskiego bohatera w filmie Mój Nikifor.

Pojawiała się także w wielu serialach, w których odgrywała głównie role epizodyczne. Poza Światem Według Kiepskich występowała także w Plebanii, Złotopolskich, Na dobre i na złe czy Pannach i wdowach.

Zobacz fragment serialu:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  1. Znana wokalistka prosi o pomoc finansową. Zorganizowała zbiórkę na samą siebie

  2. Kim jest nowy partner Beaty Kozidrak? To o 17 lat młodszy aktor

  3. Nagrali, co Justyna Steczkowska wyprawia w centrum Warszawy, skandal

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

źródło: radiozet.pl