Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mirosława Krajewska nie żyje. Dzieci aktorki "Barw szczęścia" przekazały najgorsze wieści
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 07.12.2023 08:19

Mirosława Krajewska nie żyje. Dzieci aktorki "Barw szczęścia" przekazały najgorsze wieści

Mirosława Krajewska-Marczewska nie żyje, fot. YouTube/Teatr Rampa
Mirosława Krajewska-Marczewska nie żyje, fot. YouTube/Teatr Rampa

Nie żyje Mirosława Krajewska-Marczewska, aktorka znana m.in. z występów w “Barwach szczęścia”. Artystka pozostawiła sobie ogromny dorobek, obfitujący w kreacje znane przede wszystkim dziecięcej widowni.

Mirosława Krajewska-Marczewska nie żyje

Media obiegła przykra informacja o odejściu Mirosławy Krajewskiej-Marczewskiej, aktorki znanej zarówno ze sceny teatralnej, telewizji i kina, jak i dziesiątek ról dubbingowych w klasycznych animacjach.

Gwiazda zmarła w wieku 83 lat, a jej śmierć stała się niewymownym ciosem dla środowiska artystycznego w Polsce. Była aktywna zawodowo od ponad 60 lat, a swoje pierwsze kroki stawiała w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Joanna Jabłczyńska została ZDRADZONA przez ukochanego, o wszystkim opowiedziała publicznie. "Łykałam jak pelikan" Gwiazda "Barw Szczęścia" w żałobie, nie żyje jej mąż! Jan Greber był aktorem znanym z kultowych produkcji

Niepowetowana strata. Nie żyje aktorka "Barw szczęścia"

Mirosława Krajewska-Marczewska przyszła na świat w Warszawie w 1940 r. W stolicy studiowała też na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Wkrótce los zagnał ją na Śląsk, gdzie stawiała swoje pierwsze oficjalne kroki na scenie.

Dorobek artystki obfituje również w dziesiątki ról filmowych i telewizyjnych. Pojawiła się również w kultowym serialu TVP “Barwy szczęścia”, gdzie wcielała się w postać Stanisławy Durki, babci Gniewosza.

Sztuka łączący pokolenia. Kim jest córka Mirosławy Krajewskiej?

Mirosława Krajewska-Marczewska aktywnie udzielała się również w dubbingu, gdzie stworzyła niezapomniane kreacje, które na zawsze pozostaną w pamięci widzów, niezależnie od ich wieku, m.in. w klasycznych animacjach Disneya jak “Kopciuszek” i “Piękna i Bestia”, czy przebojach japońskiego anime ("Spirited Away", “Shin-chan").

Aktorka była członkinią wielopokoleniowej rodziny aktorskiej. Jej matką była Daniela Makulska. Sama gwiazda przekazała miłość do sztuki swoim potomkiniom: córce Katarzynie Kozak oraz wnuczce Agacie Paszkowskiej.

Mirosława Krajewska-Marczewska
Mirosława Krajewska-Marczewska, fot. YouTube/Teatr Rampa