Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Natalia Oreiro ma rosyjskie obywatelstwo. Teraz pokazała wymowną grafikę
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 25.02.2022 01:00

Natalia Oreiro ma rosyjskie obywatelstwo. Teraz pokazała wymowną grafikę

Natalia Oreiro
SM / Splash News/EAST NEWS

Trwa kolejny dzień zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę. Do mediów docierają oficjalne doniesienia o bombardowaniu nie tylko ośrodków wojskowych, ale też szpitali, domów dziecka i bloków mieszkaniowych. Głosy solidarności z napadniętym krajem wyrażają nie tylko politycy, ale i gwiazdy. A jak zareagowała Natalia Oreiro, nazywana "ulubienicą Putina"?

Oreiro zyskała międzynarodową sławę jako aktorka i piosenkarka dzięki zagraniu głównej roli w brazylijskiej telenoweli "Zbuntowany anioł". Artystka do dziś koncertuje na całym świecie. Kilka lat temu zaczęła cieszyć się ogromną popularnością w Rosji.

Natalia Oreiro zareagowała na sytuację w Ukrainie

Popularność Natalii Oreiro w Rosji zaczęła się w 2014 roku. Artystka wybrała się wtedy na tournée po tym kraju. Skutkiem tej wyprawy była nie tylko ogromna popularność gwiazdy wśród obywateli rosyjskich, ale też sympatia samego Władimira Putina. O piosenkarce powstał też film dokumentalny "Nasha Natasha".

Miłość Rosji do Natalii Oreiro okazała się wzajemna - wokalistka w 2020 roku złożyła wniosek o rosyjskie obywatelstwo, które otrzymała 10 listopada 2021. Poinformowała o tym z radością na Instagramie, gdzie funkcjonuje też jako Наталия Орейро.

- Czuję się dzisiaj jak most miłości między Rio de la Plata a Rosją. Jestem podekscytowana i wdzięczna za ten symbol braterstwa dwóch kultur, które mają ze sobą wiele wspólnego. [...] Dziękuję osobom, które towarzyszyły mi na tej drodze i które są częścią tej pięknej podróży - napisała Oreiro tuż po otrzymaniu obywatelstwa.

Warto dodać, że trasa koncertowa Natalii Oreiro po Rosji odbywała się w 2014 roku, a więc w tym samym okresie, kiedy Federacja Rosyjska wsparła siły separatystów podczas wojny w Donbasie, która rozpoczęła okres agresji Rosji na Ukrainę i pochłonęła kilka tysięcy istnień.

Oreiro postanowiła skomentować najnowsze wydarzenia. W relacji na Instagramie zamieściła grafikę, przedstawiającą dwie postaci pomalowane w kolory flag Rosji i Ukrainy, które wypuszczają do nieba gołębie, symbole pokoju. Na ilustracji znalazł się też napis "chcemy pokoju".

Brak jawnego poparcia dla działań Putina jest tu oczywiście pewną ulgą, należy jednak zapytać, czy Oreiro śledziła działania Rosji w ostatnich latach, którym daleko było do pokojowych.

Zobacz zdjęcie:

Natalia Oreiro
Fot. instagram.com/nataliaoreirosoy

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Jak zwalczyć ból gardła w nocy?

  2. Koszmarne wieści z samego rana, nie dało się nic zrobić. Nie żyje uwielbiany aktor

  3. Niedawno uległ wypadkowi. Do sieci właśnie przedostały się niepokojące zdjęcia Jacka Kurskiego

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].