Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie tylko Danuta Holecka. Kolejna osoba znika z "Wiadomości". Prawdziwa rewolucja w TVP
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 05.12.2023 15:23

Nie tylko Danuta Holecka. Kolejna osoba znika z "Wiadomości". Prawdziwa rewolucja w TVP

Kolejna osoba znika z "Wiadomości", fot. KAPiF; Wojciech Olkusnik/East News
Kolejna osoba znika z "Wiadomości", fot. KAPiF; Wojciech Olkusnik/East News

“Wiadomości” w obecnym kształcie mogą już wkrótce bezpowrotnie zniknąć. Na początku mediami wstrząsnęły wieści o planowanym odejściu Danuty Holeckiej, a teraz okazuje się, że nie będzie osamotniona.

Zmiany w "Wiadomościach"

“Wiadomości” to naczelny program informacyjny Telewizji Polskiej, który od lat jest głównym źródłem informacji wielu Polek i Polaków. Od 2016 r. format nie cieszy się jednak już tak dużym uznaniem i renomą.

Medioznawcy, ale również zwykli widzowie twierdzą, że jest on stronniczy, a przekazywane w nim informacje nie zawsze są wolne od uprzedzeń politycznych. Sejmowa opozycja jeszcze przed październikowymi wyborami parlamentarnymi zapewniała, że po zakończeniu rządów Prawa i Sprawiedliwości, program czekają duże zmiany, również te obsadowe.

Zaskakujące oświadczenie na początku "Wiadomości" TVP: Danuta Holecka zaczęła… przepraszać

Danuta Holecka odejdzie z "Wiadomości"?

Po zapowiedziach opozycji można było przypuszczać, że z programem z pewnością rozstanie się szefowa “Wiadomości” i ich główna twarz, Danuta Holecka. Jak donosił kilka dni temu portal Gazeta.pl, prezenterka ma odejść już wkrótce.

Wedle naszych informacji, w TVP trwa teraz proces rozwiązywania umowy między Holecką a jej firmą D.D.H. Studio "V", na podstawie której prowadziła “Wiadomości” - przekonywano w artykule serwisu.

I choć sama zainteresowana nie potwierdziła tych wieści, odejścia z państwowego medium już teraz stają się faktem. Wirtualnemedia.pl poinformowały właśnie o rezygnacji jednej z ważnych postaci programu.

"Wiadomości" żegnają wydawcę

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl z “Wiadomościami” pożegnał się już ich wydawca Przemysław Wenerski. Jego nazwisko nie pokazuje się już w napisach końcowych programu. Dziennikarz miał odejść z pracy w połowie listopada. We wpisach na swoim Twitterze (obecnie portalu “X”) nie ukrywał antypatii do obozu opozycji.

Co ciekawe, swoją telewizyjną karierę mężczyzna zaczynał w TVN-ie. W szeregi TVP wstąpił w połowie 2016 r., na początku jako wydawca TVP Info. Pracował m.in. przy “Magazynie śledczym Anity Gargas”, “Alarmie!” oraz uczestniczył w pracach Komisji Etyki TVP.

Przemysław Wenerski
Przemysław Wenerski, fot. kadr TVN24

Źródło: wirtualnemedia.pl, gazeta.pl