Nie żyje Marek Maldis Żródło: Facebook.com/Marek Maldis

Nie żyje Marek Maldis. Dziennikarz i reżyser związany z TVP miał 72 lata

14 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Nie żyje Marek Maldis. Utalentowany dziennikarz, publicysta i reżyser filmów dokumentalnych przez wiele lat związany był z TVP Warszawa. W ostatnich dniach życia zmagał się z zakażeniem koronawirusem. Zmarł w wieku 72 lat.

  • Nie żyje Marek Maldis – dziennikarz, publicysta i reżyser filmów dokumentalnych
  • Wiele lat swojej pracy poświęcił stolicy, współpracując z TVP Warszawa
  • Za swoje zaangażowanie został uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Warszawy”
  • Wiadomość o jego śmierci pojawiła się w mediach społecznościowych

Nie żyje Marek Maldis – ta wstrząsająca wiadomość obiegła media społecznościowe w sobotę 13 lutego 2021 roku. Znany dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych miał przegrać walkę z COVID-19.

Nie żyje Marek Maldis. Miał 72 lata

Wiadomość o śmierci Marka Maldisa pojawiła się na jego profilu społecznościowym na Facebooku. Autorka wpisu – Elżbieta Komorowska – poinformowała w nim, że dziennikarz spędził ostatnie dni swojego życia na walce z zakażeniem koronawirusem. Niestety, przeciwnik okazał się zbyt silny.

- Piszę na Marka profilu, aby powiadomić jego przyjaciół i znajomych. Dzisiaj odszedł ten Wspaniały Człowiek, zostawiając wielki ból w mym sercu. Przegrał nie fair walkę z podstępnym Covid-19 – napisała Elżbieta Komorowska.

Marek Maldis urodził się 26 maja 1949 roku. Za kilka miesięcy obchodziłby swoje 72. urodziny.

Klaudia Halejcio spodziewa się pierwszego dziecka. „Czuję się niesamowicie”Klaudia Halejcio spodziewa się pierwszego dziecka. „Czuję się niesamowicie”Czytaj dalej

Kim był Marek Maldis?

Marek Maldis studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Po zakończeniu edukacji zajął się filmem – był reżyserem filmów dokumentalnych, scenarzystą, a także realizatorem programów telewizyjnych. To właśnie z jego pomocą powstały takie formaty jak „Prezydenci Warszawy” czy „Wydarzenia tygodnia”, które emitowane były na antenie TVP1.

Sporą część swojej kariery Marek Maldis poświęcił stolicy. Dziennikarz współpracował z TVP Warszawa oraz tworzył filmy dokumentalne ukazujące miasto. Za swoje zaangażowanie został uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Warszawy”.

W 1989 roku Marek Maldis został laureatem „Złotego Ekranu” – nagrodę przyznano mu za programy publicystyki historycznej ze szczególnym uwzględnieniem magazynu „Dawniej niż wczoraj”. Za film „13 lat 13 minut” otrzymał natomiast dwie nagrody – jedną na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi, a drugą na Festiwalu Form Dokumentalnych „Nurt” w Kielcach.

Do najnowszych projektów, nad którymi pracował Marek Maldis, zalicza się między innymi filmy „Nitro mania” i „Po co ci te chłopy?”. Oba powstały w 2011 roku.

Oprócz życia zawodowego Marek Maldis wiódł także bardzo aktywne życie prywatne – był maratończykiem, grał w tenisa i uczył się jeździć konno. Stworzył również pierwszą Warszawską Edukacyjną Ścieżkę Biegową na Kępie Potockiej.

Marek Maldis nie żyjeŹródło: screen/Facebook.com/Marek Maldis

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP Teleshow, filmpolski.pl, Facebook

Następny artykuł