Nie żyje Doug Parkinson Żródło: Fot. youtube.com/channel/UCfryPToxtbos4lrT6ip11dw

Nie żyje wokalista Doug Parkinson

19 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Nie żyje Doug Parkinson. Nazywano go „najwspanialszym głosem soulu w Australii”. O śmierci legendarnego wokalisty poinformował jego menadżer. Jak przekazał, muzyk zmarł 15 marca we własnym domu. W chwili śmierci miał 74 lata.

  • 15 marca w wieku 74 lat zmarł Doug Parkinson
  • Największą popularność zdobył w latach 60. i 70. ubiegłego wieku
  • Śmierć muzyka potwierdził jego menadżer w oficjalnym oświadczeniu

Doug Parkinson nie żyje. Legendarny wokalista zmarł 15 marca 2021 roku w wieku 74 lat. Choć oficjalna przyczyna jego śmierci nie została ujawniona, menadżer Lionel Midford potwierdził, że muzyk zmarł nagle.

Nie żyje Doug Parkinson. Menadżer potwierdził jego śmierć

Lionel Midford potwierdził doniesienia o śmierci australijskiego wokalisty w oficjalnym oświadczeniu. Jak wynika z treści, Doug Parkinson zmarł w poniedziałek we własnym domu w Northern Beaches.

- Legendarny australijski artysta o potężnym i pełnym życia głosie odszedł nagle w domu. Był jednym z najbardziej niezwykłych i wpływowych piosenkarzy oraz autorów tekstów w historii współczesnej muzyki Australii – napisał menadżer muzyka.

Kim był Doug Parkinson?

Doug Parkinsona – a właściwie Douglas John Parkinson – urodził się 30 października 1946 w Waratah w New South Wales. Był legendą australijskiej sceny muzycznej. Nazywano go „najwspanialszym głosem soulu w Australii”.

Anna Mucha komentuje kolejny lockdownAnna Mucha komentuje kolejny lockdownCzytaj dalej

Największą popularność Doug Parkinson zdobył w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Przyczyniły się do tego takie utwory jak „Without You / Hair” czy „I’ll Be Around”. Najgłośniejszym przebojem Parkinsona na zawsze pozostał cover utworu The Beatles „Dear Prudence” z 1969 roku.

Coverova wersja utworu Beatlesów podbiła listy przebojów. Utwór znalazł się na piątym miejscu w muzycznym zestawieniu Go-Set National Top 40. Nieco później na tej samej pozycji uplasował się także singiel „Without You / Hair”.

Doug Parkinson nagrał siedem albumów studyjnych. W trakcie swojej kariery grał w takich zespołach jak: Strings and Things, The Questions, Doug Parkinson in Focus, Fanny Adams oraz The Life Organisation. Wystąpił też w musicalach „Tommy”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” i „Jesus Christ Super Star”.

- Przekazywał znaczną charyzmę swoją imponującą prezencją, brodą „Lucyfera” i szorstkim, chrapliwym głosem – mówił o Parkinsonie australijski muzykolog, Ian McFarlane.

Prywatnie Doug Parkinson był mężem i ojcem. W 1968 roku poślubił Suzie Clark, z którą doczekał się dwójki dzieci.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Radio Zet, Interia Muzyka, wikipedia.org

Następny artykuł