Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Niedługo po śmierci ojca Antek Królikowski udzielił wywiadu. Dziś trudno słucha się tych słów
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 27.02.2024 11:43

Niedługo po śmierci ojca Antek Królikowski udzielił wywiadu. Dziś trudno słucha się tych słów

Antek Królikowski – wywiad po śmierci ojca
Antek Królikowski – wywiad po śmierci ojca, fot. KAPIF

27 lutego 2020 roku po długiej walce z chorobą zmarł Paweł Królikowski. Aktor po dziś dzień wspominany jest przez fanów, a przede wszystkim przez najbliższych, którzy odczuwają brak głowy rodziny. Antek Królikowski w jednym z wywiadów opowiedział, co spotkało go niedługo po śmierci ojca.

Rocznica śmierci Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski od lat prężnie działał w branży aktorskiej. Widzowie uwielbiali jego podejście do życia, uśmiech na twarzy, charyzmę i wielki talent. Po dziś dzień wspominany jest jako człowiek o wielkim sercu i wybitny aktor. 

Największą popularność zapewniła Pawłowi rola Kusego w serialu “Ranczo”. Pod koniec życia spełniał się również jako juror w programie “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Przez lata zmagał się z chorobą o podłożu neurologicznym. Niestety artysta przegrał nierówną walkę. Odszedł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat, zostawiając zrozpaczoną rodzinę.

Najpierw wyszło o nieślubnym synu, a teraz to. Odkryto kolejny sekret Pawła Królikowskiego Grób Pawła Królikowskiego w 4. rocznicę śmierci. Przykry widok to mało powiedziane. Aż pęka serce

Wywiad z Antkiem Królikowskim po śmierci ojca

W 2020 roku, kilka miesięcy po śmierci Pawła Królikowskiego, Antek udzielił wywiadu serwisowi Party, w którym opowiedział o żałobie. Wyjawił, że nikt nie przeszkadzał im w przeżywaniu osobistej tragedii.

Faktycznie nikt nam nie przeszkadzał i nasza żałoba została w pełni uszanowana. Ale nie miałem poczucia, że mieliśmy lżej. W tym smutnym czasie staraliśmy się znajdować w sobie pokłady uśmiechu, przeżywać żałobę w godny sposób. Nie chcieliśmy się wzajemnie dołować, raczej inspirować — powiedział wówczas Antek. 

Antek i Paweł Królikowscy, fot. KAPIF
Antek i Paweł Królikowscy, fot. KAPIF

Ponadto aktor wyjawił, że jako najstarszy z rodzeństwa czuł się w obowiązku, by otoczyć opieką swoich najbliższych i zająć się sprawami bieżącymi.

Szybko zrozumiałem, że w sytuacji, kiedy ma się tak dużą rodzinę, trzeba działać. Ja, jako ten najstarszy, nie miałem innego wyjścia. […] Nagle okazało się, że muszę stanąć na wysokości zadania. Zostało dużo tematów i spraw, którymi trzeba się zająć — dodał w wywiadzie dla Party. 

Dziś, przez liczne skandale Antka Królikowskiego, niektórym aż trudno jest wyobrazić go sobie w roli odpowiedzialnego pana domu.

Paweł Królikowski ulubieńcem widzów

Paweł Królikowski rozpoczął swoją karierę aktorską w latach 80. Zadebiutował w filmie pt. “Dzień kolibra”, który doczekał się wielu wyróżnień. Z czasem związał się również z teatrem. Wystąpił w takich hitach, jak “Ranczo”, “Belfer”, “Pitbull. Nowe porządki” czy “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. 

Co ciekawe, Paweł był również inicjatorem i dyrektorem artystycznym Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej w Kudowie-Zdroju. W 2020 wydarzenie zmieniło nazwę i od tamtego czasu jest sygnowane jego nazwiskiem.

Antek i Małgorzata Królikowscy na pogrzebie Pawła Królikowskiego, fot. KAPIF
Antek i Małgorzata Królikowscy na pogrzebie Pawła Królikowskiego, fot. KAPIF
Małgorzata, Antek i Paweł Królikowscy
Małgorzata, Antek i Paweł Królikowscy, Jubileusz 90-lecia Montblanc, fot. KAPiF
Antek i Paweł Królikowski
Antek i Paweł Królikowscy, wiosenne ramówka Polsatu 2014, fot. KAPiF
Antek i Paweł Królikowski
Antek i Paweł Królikowscy, wiosenne ramówka Polsatu 2014, fot. KAPiF

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Źródło: Party