Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Grób Pawła Królikowskiego w 4. rocznicę śmierci. Przykry widok to mało powiedziane. Aż pęka serce
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 27.02.2024 08:11

Grób Pawła Królikowskiego w 4. rocznicę śmierci. Przykry widok to mało powiedziane. Aż pęka serce

Paweł Królikowski
Paweł Królikowski, fot. KAPiF/East News

Paweł Królikowski był wybitnym polskim aktorem. Jego śmierć wstrząsnęła całą Polską. Od tego smutnego zdarzenia minęły właśnie 4 lata. Jak teraz wygląda jego grób? Straszne, jak wiele się zmieniło…

Kariera Pawła Królikowskiego

Członkowie rodziny Królikowskich to prawdziwi mistrzowie sztuki aktorskiej, związani zarówno z kinem, jak i teatrem. Brat, żona i syn Pawła Królikowskiego to niezwykle utalentowani artyści, uwielbiani przez miliony Polaków. Małżeństwo Małgorzaty i Pawła było nie tylko szczęśliwe, lecz także pełne harmonii i zrozumienia.  Małgorzata Ostrowska-Królikowska, żona aktora, od lat jest częścią polskiego teatru i ma na swoim koncie wiele niezapomnianych ról. Widzowie mogą podziwiać jej talent także między innymi w popularnych serialach "Stulecie Winnych" oraz "Klan".  

Paweł Królikowski z kolei zasłynął swoimi wybitnymi występami zarówno w filmach, jak i serialach, które podbiły serca widzów. Jego role w pełnometrażowych produkcjach, takich jak "Pitbull: Nowe porządki" czy "Sługi wojny", zdobyły ogromną popularność. Aktor stworzył także niezapomnianą postać Kusego w serialu "Ranczo" oraz Sławomira Słoty, komendanta policji w kryminalnym serialu "Belfer".

Niestety jego wybitną karierę przerwała śmierć.

Antek Królikowski wspomina zmarłego ojca. Pokazał poruszające nagranie Gdyby żył, dziś skończyłby 61 lat. Jak wyglądały ostatnie chwile Pawła Królikowskiego?

Śmierć Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski odszedł 27 lutego 2020 roku po długiej walce z chorobą nowotworową. Kilka lat wcześniej przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu, jednak jego stan zdrowia ponownie się pogorszył pod koniec 2019 roku, co skierowało go z powrotem do szpitala. Ostatnie tygodnie życia spędził w walce o zdrowie, ale ostatecznie jego rodzina musiała przygotować się na najgorsze. Tydzień przed śmiercią zrezygnował z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, organizacji, którą służył. Zrzekł się także innych obowiązków.  

W styczniu 2020 roku potwierdzono, że Królikowski nie będzie już występować w roli jurora w programie rozrywkowym "Twoja twarz brzmi znajomo", co było smutną wiadomością dla jego fanów.  Artysta miał również zagrać w filmie "Ranczo. Zemsta wiedźm", ale jego nagle odejście pokrzyżowało te plany. Postać Kusego w kultowym serialu "Ranczo" zdobyła ogromną popularność, a zastąpienie go byłoby trudne dla widzów, którzy pokochali jego interpretację tej roli.

Wiemy, jak teraz wygląda grób Pawła Królikowskiego. Bardzo dużo się zmieniło.

Miejsce pochówku Pawła Królikowskiego

Redaktorzy ShowNews.pl wybrali się na cmentarz, gdzie pochowany został Paweł Królikowski, dzień przed rocznicą jego odejścia. Niestety, sceneria nie zachwycała. Pomnik, który kiedyś emanował majestatem, teraz prezentował się jako zaniedbany i brudny. Płyta nagrobna wymagała gruntownego oczyszczenia, zwłaszcza napisy, gdzie brud wtargnął w szczeliny, prezentując się bardzo nieestetycznie. 

Obserwując dekoracje na grobie Pawła Królikowskiego, można było odnieść wrażenie, że od dawna nikt bliski nie odwiedzał tego miejsca i nie dbał o jego porządek. Na pomniku znajdowały się wrzosy oraz gwiazda betlejemska, nawiązująca do Bożego Narodzenia. Ciężko było patrzeć na figurę rozbitego anioła, leżącego z twarzą skierowaną ku płycie nagrobnej, otoczonego igłami i piaskiem, porwanymi przez wiatr z pobliskich drzew. Obok zranionego posłańca niebios leżała karteczka z informacją o darczyńcach.

Tak natomiast wyglądał grób jeszcze parę lat temu.

Grób Pawła Królikowskiego, fot. East News
Grób Pawła Królikowskiego, fot. East News
Grób Pawła Królikowskiego, fot. East News
Grób Pawła Królikowskiego, fot. East News
Grób Pawła Królikowskiego, fot. Świat Gwiazd Exclusive
Grób Pawła Królikowskiego, fot. Świat Gwiazd Exclusive