Swiatgwiazd.pl
Niepokojące informacje ws. stanu zdrowia Aleksandra Kwaśniewskiego. Chodzi o powikłania po koronawirusie

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Niepokojące informacje ws. stanu zdrowia Aleksandra Kwaśniewskiego. Chodzi o powikłania po koronawirusie

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski zmaga się z powikłaniami po przebytym kilka miesięcy temu koronawirusie. Jednym z nich jest tzw. mgła mózgowa, z którą częściowo wygrał, jednak nie ma na nią farmakologicznego lekarstwa, o czym wspomniała prof. Joanna Zajkowska w rozmowie z "Faktem".

  • Aleksander Kwaśniewski przebył zakażenie koronawirusem

  • W dalszym ciągu odczuwa skutki i zmaga się z powikłaniami

  • Jednym z nich jest mgła mózgowa, na którą nie ma lekarstwa

Aleksander Kwaśniewski w dalszym ciągu odczuwa skutki przebytego kilka miesięcy temu koronawirusa. Pojawiają się u niego problemy z pamięcią, jednak to nie wszystko. Jednym z większych problemów byłego prezydenta jest niemożność powrotu do pełnej sprawności fizycznej.

Aleksander Kwaśniewski odczuwa poważne powikłania po koronawirusie

Były prezydent Polski jest jedną z popularnych osób, które przebyły zakażenie koronawirusem, jednak dotknęło go to w znacznie poważniejszy sposób. Zmagał się z bardzo wysoką gorączką i osłabieniem.

Jego małżonka Jolanta Kwaśniewska również przebyła COVID-19. W rozmowie z „Super Expressem” przyznała, że podobnie jak jej małżonek dostała wysokiej temperatury, i co chwila traciła energię. 

Tymczasem sam Aleksander Kwaśniewski udzielił kilku informacji dla „Faktu”, w których zdradził, że zarówno on, jak i była pierwsza dama w dalszym ciągu odczuwają powikłania po przebytej chorobie. Jolanta zmaga się z zapaleniem nerek i ma problemy z alergią.

Jednak na tym nie koniec problemów byłego prezydenta. Cały czas odczuwa skutki tzw. mgły mózgowej w postaci problemów z pamięcią. Choroba, na którą nie ma lekarstwa farmakologicznego dała za wygraną wcześniej niż powrót do formy fizycznej. 

- Można powiedzieć, że trwa to dziś. Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa. Na szczęście uporałem się z nią szybciej niż z powrotem do fizycznej formy sprzed choroby - powiedział w rozmowie z „Faktem” Aleksander Kwaśniewski.

Czym jest mgła mózgowa?

Małżonek Jolanty Kwaśniewskiej zdradził, że nie mógł sobie przypomnieć nazwisk osób, lub nazw miejsc, które bardzo dobrze zna, jednak sytuacja i tak jest już znacznie lepsza niż działo się to wcześniej.

Dla „Faktu” wypowiedziała się również prof. Joanna Zajkowska, która zdradziła, że mgłę mózgową można zwalczyć ustabilizowaniem trybu życia oraz aktywnością. Zaleca się także dużą ilość snu, czy uprawianie sportu. Może to jednak potrwać długi czas.

Mgła mózgowa w najprostszym określeniu jest zaburzeniem organizacji wrażeń zmysłowych, związanych z utrudnioną percepcją. Może wystąpić jako następstwo przebytej choroby, co właśnie dotknęło Aleksandra Kwaśniewskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Jastrząb Post

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >