Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja wydała komunikat ze zdjęciem
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 15.06.2024 10:42

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja wydała komunikat ze zdjęciem

Iwona Wieczorek
fot. archiwum prywatne/Komenda Stołeczna Policji

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest jedną z najbardziej tajemniczych zagadek kryminalnych minionej dekady. Choć od rozpoczęcia śledztwa minęło już 14 lat, rodzina i policja nie ustają w poszukiwaniach. Pojawił się nowy trop. Policja ujawniła szczegóły nagrania.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Jak do niego doszło?

Do zniknięcia mieszkanki Gdańska doszło w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Nastolatka przebywała wtedy wraz ze znajomymi w jednym z sopockich klubów. Z nieznanych przyczyn miała odłączyć się od znajomych i wrócić samotnie do domu. Nigdy tam jednak nie dotarła.

Ostatni raz była widziana na nagraniu monitoringu przy wejściu na plaże nr 63 w Gdańsku. Rodzina i policja od razu rozpoczęły poszukiwania. Początkowo jednym z najbardziej prawdopodobnych podejrzanych był chłopak Iwony Wieczorek, Patryk. Mężczyzna miał utrudniać śledztwo przez przedstawianie różnych wersji wydarzeń.

To jedna z najbardziej tajemniczych postaci w sprawie jej zaginięcia. Nie mówił, co robił w noc zaginięcia, podał kilka różnych wersji wydarzeń, tak samo jak jego koledzy, z którymi wtedy przebywał. Na jego korzyść przemawiają logowania telefonu - mówił przed laty dziennikarz Mikołaj Podolski.

Bliscy nadal wierzą, że uda się rozwikłać zagadkę porwania nastolatki. Policja ujawniła nowe szczegóły w sprawie. Pojawił się istotny trop.

Michał Wiśniewski zdradził wysokość emerytury. Głodowa stawka, a zarobił 40 milionów Sanah w końcu pokazała męża. Fani długo na to czekali

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

Na przełomie lat w sprawie Iwony Wieczorek pojawiło się wiele szokujących doniesień, w tym od samego Krzysztofa Rutkowskiego. Niestety żadne z nich nie przybliżyły policji do odkrycia prawdy na temat feralnej nocy.

Teraz jednak funkcjonariusze zawiadamiają o nowym tropie. W sprawie zniknięcia nastolatki, istotny może okazać się samochód, biały Fiat Cinquecento, który 17 lipca 2010 roku o godzinie 5:07 był widziany na monitoringu w Gdańsku w rejonie Parku Regana na ulicy Pomorskiej. Osoby, które mogą mieć informacje na temat tego auta, proszeni są o kontakt z policją.

Każda osoba, która ma informację o wspomnianym samochodzie i jego kierowcy, proszona jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi poszukiwania na nr tel. 506582722, bądź kontakt z najbliższą jednostką policji - przekazano.

W sprawie Iwony Wieczorek jest szansa na realny postęp? Krzysztof Rutkowski już przed laty spisał nastolatkę "na straty".

Krzysztof Rutkowski angażował się w zaginięcie Iwony Wieczorek

Krzysztof Rutkowski zyskał rozpoznawalność jako "detektyw" bez licencji. Na jego koncie znalazło się wiele spraw, z którymi nie mogli poradzić sobie funkcjonariusze policji. Gdy informacja o zaginięciu Iwony Wieczorek rozniosła się po całym kraju, w nadmorskiej miejscowości pojawił się on.

Od samego początku mężczyzna podważał tezę, według której nastolatka została porwana do agencji towarzyskiej. Według detektywa dziewczyna zdecydowanie nie żyła. W swoim śledztwie skupił się na znalezieniu sprawcy.

Jedną z poszlak było nagranie monitoringu, do którego dotarł Krzysztof Rutkowski, sugerując, że znajduje się na nim morderca. Szybko jednak okazało się to nieprawdą.

To na sto procent on […] Wczoraj około godz. 15. znaleziono go pijanego i bez butów na ławce w alejce między Jelitkowskim Dworem a pasem nadmorskim. […] To bezdomny. Ma swoją "dziuplę" niedaleko Jelitkowskiego Dworu. Mieszka tam z kompanem - relacjonował dla "Dziennika Bałtyckiego".

W ubiegłym roku wątek detektywa wrócił w sprawie Iwony Wieczorek z uwagi na posiadanie przez niego komputera 19-latki. Jego działania nie doprowadziły jednak do odnalezienia zaginionej.

Iwona Wieczorek, fot. Komenda Stołeczna Policji
Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, fot. Komenda Stołeczna Policji
Krzysztof Rutkowski, fot. KAPiF
Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, fot. KAPiF

Źródło: Gazeta Bałtycka, Dzień Dobry TVN