Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Odszedł kolejny aktor – kim był Sergio Calderón? "Piraci z Karaibów", "Faceci w czerni" i inne
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 01.06.2023 22:12

Odszedł kolejny aktor – kim był Sergio Calderón? "Piraci z Karaibów", "Faceci w czerni" i inne

Sergio Calderón
fot. Sergio Calderón / Twitter

Kina usłyszał kolejną smutną wiadomość o śmierci znamienitego aktora. 31 maja odszedł Sergio Calderón (77 l.). Kojarzony z gry w m.in. “Piratach z Karaibów”, na ekranach wielkich produkcji pojawiał się przez 60 lat.

Śmierć Sergia Calderóna potwierdził dziś jego agent. 

Nie żyje Sergio Calderón

W wieku 77 lat zmarł Sergio Calderón, światowej sławy aktor, który pojawił się w ponad 40 hollywoodzkich produkcjach. Gwiazdor odszedł 31 maja w godzinach porannych w szpitalu w Los Angeles. Jak podaje rodzina, zmarł z przyczyn naturalnych. Jego agent poinformował niedawno, że aktor trafił wcześniej do szpitala z powodu zapalenia płuc.

Sergio Calderón pozostawił żonę Karen Dakin, syna Patricka Calderona-Dakina, córkę Johannę Calderon-Dakin oraz troje wnucząt: Krishnaaviego, Emiliana i Victorię.

Poznajecie? Polskie gwiazdy pochwaliły się zdjęciami z dzieciństwa. Kwiatkowski, Gessler, Ibisz i inni

Dorobek artystyczny Sergia Calderóna

Sergio Calderón to aktor światowej sławy hollywoodzki aktor. W swojej karierze wcielał się głównie w role antagonistów — złoczyńców, oprychów, rewolucjonistów czy piratów. Jako ten ostatni pojawił się w filmie "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" z 2007 roku. Wcielił się wtedy w postać kapitana Eduarda Vallenueva, którego poszukiwano za kradzież złota i bójki. Na wielkim ekranie wystąpił u boku takich sław jak Johnny Depp (Jack Sparrow), Orlando Bloom (Will Turner) czy Keira Knightley (Elizabeth Swann).

Sergio Calderón pojawił się w wielu innych znanych, światowych produkcjach, m.in. "Faceci w czerni" z 1997 roku i "Poznaj naszą rodzinkę" z 2010 roku Po krótkiej przerwie od aktorstwa, wrócił do fachu z nowym zapałem i energią. Zagrał wówczas w serialu "The Resort" i filmie "The Seven Faces of Jane".

Jak wyglądały początki Sergia Calderóna?

Sergio Calderón urodził się 21 lipca 1945 roku w Meksyku. W wieku 10 lat przeniósł się do Mexico City, gdzie odkrył w sobie zamiłowanie do aktorstwa. Zaczął rozwijać swoja pasję już jako nastolatek. Pierwszą rolę dostał w 1970 roku, występując w The Bridge in the Jungle, nakręconym w Meksyku. 

Calderón przeniósł się do Los Angeles 9 lat później, kiedy udało mu się zdobyć prestiżową nagrodę Screen Actors Guild za rolę w komedii “The In-Laws”.