Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Omenaa Mensah poznała Agatę Dudę. Opowiedziała o kulisach spotkania
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 25.04.2022 19:28

Omenaa Mensah poznała Agatę Dudę. Opowiedziała o kulisach spotkania

Agata Duda EA
Piotr Molecki/East News

Agata Duda była honorowym gościem podczas otwarcia RiO Edu Centrum - dziennego ośrodka wsparcia i edukacji dla ukraińskich matek z dziećmi. Instytucję założyli Omenaa Mensah i jej mąż, Rafał Brzoska. Założycielka postanowiła opowiedzieć, jakie wrażenie zrobiła na niej Pierwsza Dama.

Omenaa Mensah jest dziennikarką i bizneswoman. Prowadzi też szeroko zakrojoną działalność charytatywną. Rafał Brzoska w 2021 roku zajął 7. miejsce na liście najbogatszych Polaków magazynu "Forbes", z majątkiem wycenianym na 5,7 miliarda złotych. Teraz postanowili wykorzystać swoje wpływy, by pomóc uchodźcom z Ukrainy.

Agata Duda na otwarciu ośrodka wsparcia dla ukraińskich matek z dziećmi

Mensach i Brzoska już wcześniej działali na rzecz walczącej o wolność Ukrainy. Wysłali tiry z darami, zaoferowali też pomoc w postaci floty InPostu, by móc przekazywać pomoc humanitarną do zajętego wojną kraju. Tym razem założyli w Warszawie ośrodek, który ma nieść wsparcie Ukrainkom i ich dzieciom.

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, uczestniczyła w otwarciu tej placówki jako gość honorowy. W oficjalnych mediach społecznościowych fundacji założonej przez Omenę możemy przeczytać o RiO Edu Centrum:

- Punkt na mapie stolicy, w którym każda ukraińska mama z dzieckiem będzie mogła poczuć się bezpieczna i zaopiekowana. W błyskawicznym czasie stworzyliśmy wyjątkową przestrzeń łączącą edukację z bezinteresowną pomocą - piszą jego twórcy.

Omenaa Mensah o Agacie Dudzie: "Pierwsza Dama się tym wszystkim nie chwali"

Założycielka ośrodka udzieliła wywiadu portalowi Jastrząb Post. Opowiedziała o spotkaniu z Pierwszą Damą i wrażeniu, jakie ta na niej wywarła. Żona prezydenta wyznała jej, jakimi projektami zajmuje się ostatnio:

- Poznałyśmy się kilka dni temu dosłownie, opowiedziałam jej o tej inicjatywie i zaprosiłam ją do nas. Pani Agata Duda bardzo dużo pomaga. Jak mi zaczęła opowiadać ile rzeczy robi, w jakich sytuacjach była, to powiem szczerze - byłam pod wielkim wrażeniem - opowiada Omena. Mensah zaznaczyła też, że Pierwsza Dama nie chwali się na co dzień swoją działalnością i osiągnięciami, tymczasem w rzeczywistości ma ręce pełne roboty. - Niestety, Pierwsza Dama się tym wszystkim nie chwali i szkoda. Więc pomyślałam, że może byłby to dobry pretekst, żeby przyjechała, zobaczyła jak my to robimy. Bardzo pochwaliła to systemowe podejście. Sama jest nauczycielką i myślę, że była pod wielkim wrażeniem - wyznała bizneswoman.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Jastrząb Post

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Gdy Sokołowska wparowała do studia "DDTVN" widzowie zaniemówili. Nieoczekiwanie padły słowa o cudzie

  2. Uwielbiany gwiazdor nagle przekazał najgorsze wieści, fani są zdruzgotani. "Dzielnie walczy w szpitalu"

  3. Koszmarna wiadomość dla trzech znaków zodiaku, muszą bardzo uważać. Wszystko zacznie się już jutro

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Agata Duda