Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Pamiętacie zwyciężczynię 3. edycji "Mam talent"? Magda Welc po latach powraca w wielkim stylu
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 14.07.2021 02:00

Pamiętacie zwyciężczynię 3. edycji "Mam talent"? Magda Welc po latach powraca w wielkim stylu

Magda Welc - ea
Jan BIELECKI/East News

Magda Welc dała się poznać polskiej publiczności w 3. edycji programu TVN "Mam talent!". Utalentowana wówczas 12-latka swoim występem rozłożyła na łopatki nie tylko widzów, ale przede wszystkim jurorów. Nastolatka sukcesywnie przechodziła do kolejnych etapów programu, aż w końcu dotarła do finału, który wygrała. Niedługo po spektakularnym zwycięstwie jednak wycofała się ze świata show-biznesu.

Przez kilka lat fani wokalistki nie mieli okazji usłyszeć o niej zbyt wiele, teraz jednak Magda Welc wraca i to w wielkim stylu. Dziś ma 22 lata i wciąż jest rozkochana w muzyce, której nigdy nie porzuciła i mimo przerwy od życia w świetle reflektorów, nie zrezygnowała z rozwijania swojego niebywałego talentu. Postanowiliśmy zapytać Magdę, co działo się u niej przez ostatnie lata i co po swoim wielkim powrocie szykuje dla fanów. Jesteście ciekawi?

Świat Gwiazd: Kilka miesięcy temu po długiej nieobecności w świecie show-biznesu, nagle wróciłaś. Co działo się u Ciebie w ciągu tych ostatnich lat? 

Magda Welc: Tak, po tak długim czasie w końcu nadszedł ten dzień kiedy postanowiłam wrócić. Przez te parę lat troszkę się działo. Przede wszystkim, jak większość osób w moim wieku uczyłam się i to głównie wypełniało mój czas. Poza tym w ostatnim czasie widywałam się z producentem i przyjacielem - Mariuszem Ostańskim, z którym poznaliśmy się tuż po programie "Mam talent!", kiedy to nagrywaliśmy płytę z polskimi kolędami i pastorałkami. Przez ten czas byliśmy w kontakcie, dużo rozmawialiśmy, trochę działaliśmy w studiu. Pewnego dnia podczas zwykłego spotkania przy kawie narodził się pomysł, żeby zrealizować wspólny projekt i wrócić do świata show-biznesu. To była najlepsza decyzja od dłuższego czasu. Chyba nawet nie miałam świadomości, ile to dla mnie znaczy i jak bardzo tęskniłam za śpiewaniem. Myślę, że ten czas „rozłąki" był trochę potrzebny. Nabrałam większego doświadczenia i wrażliwości muzycznej i z pełną świadomością mogłam zdecydować, że to jest ten moment, w którym chcę ponownie wrócić na scenę i dzielić się z Wami najnowszymi utworami.

Świat Gwiazd: W sieci już na początku grudnia pojawił się utwór pt.: "Babci Zegar", jednak to kawałek „Między słowami" zwrócił uwagę wszystkich, którzy chyba zdali sobie sprawę, że jednak szykujesz dla swoich fanów o wiele więcej, niż jeden singiel. Jakie są Twoje plany muzyczne na najbliższy czas?

Magda Welc: Zgadza się, „Między słowami” to pierwszy singiel, który został wydany w lutym tego roku. Ma on całkiem inny charakter, niż wszystkie piosenki, które dotychczas śpiewałam. Jeszcze parę lat temu nie podejrzewałabym, że będę wykonywać taki dynamiczny, wpadający w Elektro pop utwór, a tu proszę. Kilka lat później okazuje się, że bardzo mi się podoba taki styl i to jest to, czego potrzebuję, czego jestem pewna w 100% i czym chcę zaskoczyć słuchaczy. Od tego czasu razem z Mariuszem wydaliśmy dwa kolejne utwory: „Nie patrzę wstecz” oraz bardzo letni, pozytywny kawałek pt.: Wystarczy jeden uśmiech”. „Nie patrzę wstecz” to utwór, który jest pewnego rodzaju rozliczeniem, z tym co było i co warto już zamknąć w osobny rozdział i z całą pewnością wkroczyć w nowe i nieznane. Z kolei „Wystarczy jeden uśmiech" to najnowszy singiel. Jest to bardzo optymistyczny, energiczny utwór, do którego teledysk został zrealizowany we współpracy z zespołem tańca UDS z Lublina. Dzięki młodym tancerzom piosenka nabrała jeszcze bardziej tanecznego charakteru i przynosi jeszcze więcej radości. Obecnie pracujemy nad nowym materiałem. Jest dużo pracy w studiu, i myślę, że niebawem będzie można usłyszeć nasze kolejne utwory.

Świat Gwiazd: Czy planujesz jakieś koncerty? 

Magda Welc: Bardzo bym chciała i pracujemy nad tym. Koncerty są zwieńczeniem pracy każdego artysty. Nie mogę się doczekać, żeby spotkać się z publicznością i na żywo przekazać wszystkie emocje, które towarzyszą mi podczas śpiewania. Jak już wspomniałam wcześniej, przez cały ten czas rozłąki z muzyką czegoś mi brakowało. Mijał dzień za dniem, a ja nie czułam się w pełni szczęśliwa. Teraz kiedy praca w studiu trwa w najlepsze, jedyne czego jeszcze brakuje do pełni szczęścia to koncerty na żywo. Nic tak bardzo nie motywuje artysty do dalszej pracy, jak możliwość wykonywania własnych utworów dla szerokiej publiczności.

Świat Gwiazd: Jak czujesz się po dość długiej przerwie w świecie show-biznesu, czy było łatwo wrócić? 

Magda Welc: Nie było łatwo wrócić i w pewien sposób „odświeżyć" pamięć o sobie. Ale bardzo za tym tęskniłam i było to bardzo ekscytujące, najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć. Cieszę się, że nasze drogi z Mariuszem znowu się spotkały i że zwykle spotkanie przy kawie przerodziło się w pomysł o realizacji wspólnego projektu. Nikt z nas tego wcześniej nie planował, ale w pewnym momencie ogromne emocje wróciły i było wtedy jasne, że nie możemy i przede wszystkim nie chcemy tego zostawić. Muzyka jest naszą wspólną pasją i chcemy się nią dzielić.

Nie pozostało nam zatem nic innego, jak tylko czekać! Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji posłuchać najnowszych kawałków Magdy Welc, zapraszamy do zapoznania się z materiałami poniżej.

Zobacz zdjęcia i wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd: