Swiatgwiazd.pl
Dariusz Szpakowski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kolejna współpraca z Dariuszem Szpakowskim nie będzie kontynuowana

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Dariusz Szpakowski ostatnimi czasy nie ma dobrej passy - jego komentarze podczas Euro 2020 spotkały się ze sporą krytyką, przez co nie komentował ważnego meczu. Teraz okazuje się, że kolejna zawodowa szansa ma mu uciec sprzed nosa.

  • Dariusz Szpakowski to jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy sportowych

  • Ostatnio głośno było o jego pracy przy Euro 2020, nie wszystkim przypadły do gustu jego komentarze

  • Okazuje się, że kolejna wielka firma zrywa współpracę ze Szpakowskim

Dariusz Szpakowski od lat komentuje najważniejsze rozgrywki sportowe. Niedawno jednak coraz częściej mówi się o jego przejściu na emeryturę - w trakcie Euro został odsunięty od prowadzenia studia przy ważnym meczu, teraz stracił kolejny, duży kontrakt.

Kontrowersje po komentarzach Dariusza Szpakowskiego na Euro

Dariusz Szpakowski to jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy sportowych. Od lat możemy słyszeć jego charakterystyczny głos komentujący najważniejsze sportowe wydarzenia - Euro, igrzyska, mistrzostwa świata. Mimo sędziwego wieku, dziennikarz cały czas aktywnie działa w mediach.

Ostatnio Szpakowskiego mogliśmy słyszeć podczas rozgrywek Euro 2020. Tam komentował zmagania polskiej reprezentacji, podobnie jak robił to od lat. Jednak w tym roku jego komentarze nie wszystkim przypadły do gustu. Dużo kontrowersji wzbudził jego komentarz podczas meczu Polska - Szwecja, gdzie po drugim golu rywali miał paść tekst ,,już po meczu". Nie wszystkim spodobał się pesymizm dziennikarza.

Być może z tego względu, nie usłyszeliśmy go podczas najważniejszego meczu, finału Euro, rozgrywanego między Anglią a Włochami. Zostało w tej sprawie wydane oficjalne oświadczenie sekcji sportu TVP na Twitterze. Tam podkreślono, że była to wspólna decyzja całego zespołu, zaś ostatnie tygodnie miały być dla Szpakowskiego bardzo trudne i emocjonalne.

Szybko jednak fani stylu Dariusza Szpakowskiego zostali pocieszeni. Komentator sportowy krótko napisał na swoim Twitterze, że z fanami się usłyszy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ma tam oglądać i komentować zmagania w wioślarstwie i kajakarstwie.

Michał Wiśniewski pokazał syna

Michał Wiśniewski dołączy do jurorów programu Polsatu?

CZYTAJ DALEJ

Dariusz Szpakowski stracił kolejny, ważny projekt

Okazuje się jednak, że to nie jedyny cios jaki spadł ostatnimi czasy na dziennikarza. Od lat także związany jest z EA Sports, dzięki czemu mogliśmy usłyszeć jego charakterystyczny głos w wielu grach FIFA, poświęconych piłce nożnej.

Niestety na jaw wychodzą informacje, że w najnowszej odsłonie gry, FIFA 22. Nie znamy na razie przyczyn tej decyzji bądź rezygnacji Szpakowskiego z tak dużego projektu. Ma go zastąpić inny dziennikarz sportowy, Tomasz Smokowski, który również komentował niedawne mistrzostwa Europy (zobacz więcej).

Może to być cios dla fanów i graczy FIFY, którzy przez lata zdążyli się przyzwyczaić do charakterystycznego głosu Dariusza Szpakowskiego. Jak na razie nie doczekaliśmy się oficjalnego komentarza ze strony dziennikarza. Będzie wam brakować głosu komentatora w grze?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: JastrząbPost

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >