Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Plotki > Kolejna współpraca z Dariuszem Szpakowskim nie będzie kontynuowana
Alicja Czepli
Alicja Czepli 13.07.2021 02:00

Kolejna współpraca z Dariuszem Szpakowskim nie będzie kontynuowana

Dariusz Szpakowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dariusz Szpakowski ostatnimi czasy nie ma dobrej passy - jego komentarze podczas Euro 2020 spotkały się ze sporą krytyką, przez co nie komentował ważnego meczu. Teraz okazuje się, że kolejna zawodowa szansa ma mu uciec sprzed nosa.

  • Dariusz Szpakowski to jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy sportowych

  • Ostatnio głośno było o jego pracy przy Euro 2020, nie wszystkim przypadły do gustu jego komentarze

  • Okazuje się, że kolejna wielka firma zrywa współpracę ze Szpakowskim

Dariusz Szpakowski od lat komentuje najważniejsze rozgrywki sportowe. Niedawno jednak coraz częściej mówi się o jego przejściu na emeryturę - w trakcie Euro został odsunięty od prowadzenia studia przy ważnym meczu, teraz stracił kolejny, duży kontrakt.

Kontrowersje po komentarzach Dariusza Szpakowskiego na Euro

Dariusz Szpakowski to jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy sportowych. Od lat możemy słyszeć jego charakterystyczny głos komentujący najważniejsze sportowe wydarzenia - Euro, igrzyska, mistrzostwa świata. Mimo sędziwego wieku, dziennikarz cały czas aktywnie działa w mediach.

Ostatnio Szpakowskiego mogliśmy słyszeć podczas rozgrywek Euro 2020. Tam komentował zmagania polskiej reprezentacji, podobnie jak robił to od lat. Jednak w tym roku jego komentarze nie wszystkim przypadły do gustu. Dużo kontrowersji wzbudził jego komentarz podczas meczu Polska - Szwecja, gdzie po drugim golu rywali miał paść tekst ,,już po meczu". Nie wszystkim spodobał się pesymizm dziennikarza.

Być może z tego względu, nie usłyszeliśmy go podczas najważniejszego meczu, finału Euro, rozgrywanego między Anglią a Włochami. Zostało w tej sprawie wydane oficjalne oświadczenie sekcji sportu TVP na Twitterze. Tam podkreślono, że była to wspólna decyzja całego zespołu, zaś ostatnie tygodnie miały być dla Szpakowskiego bardzo trudne i emocjonalne.

Szybko jednak fani stylu Dariusza Szpakowskiego zostali pocieszeni. Komentator sportowy krótko napisał na swoim Twitterze, że z fanami się usłyszy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ma tam oglądać i komentować zmagania w wioślarstwie i kajakarstwie.

Dariusz Szpakowski stracił kolejny, ważny projekt

Okazuje się jednak, że to nie jedyny cios jaki spadł ostatnimi czasy na dziennikarza. Od lat także związany jest z EA Sports, dzięki czemu mogliśmy usłyszeć jego charakterystyczny głos w wielu grach FIFA, poświęconych piłce nożnej.

Niestety na jaw wychodzą informacje, że w najnowszej odsłonie gry, FIFA 22. Nie znamy na razie przyczyn tej decyzji bądź rezygnacji Szpakowskiego z tak dużego projektu. Ma go zastąpić inny dziennikarz sportowy, Tomasz Smokowski, który również komentował niedawne mistrzostwa Europy (zobacz więcej).

Może to być cios dla fanów i graczy FIFY, którzy przez lata zdążyli się przyzwyczaić do charakterystycznego głosu Dariusza Szpakowskiego. Jak na razie nie doczekaliśmy się oficjalnego komentarza ze strony dziennikarza. Będzie wam brakować głosu komentatora w grze?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: JastrząbPost

Tagi: Euro 2020