Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pierwsza wiadomość od księżnej Kate po tygodniach milczenia! Bardziej zaskoczyć nie mogła
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 11.04.2024 21:12

Pierwsza wiadomość od księżnej Kate po tygodniach milczenia! Bardziej zaskoczyć nie mogła

Księżna Kate
Księżna Kate, fot. East News

Minęło kilka tygodni, odkąd księżna Kate powiadomiła świat, że zdiagnozowano u niej nowotwór. Teraz wreszcie odezwała się publicznie. Zaskakujące, co przekazała.

Księżna Kate ma raka

W ciągu ostatnich tygodni rodzina królewska przeżywała trudności z utrzymaniem prywatności. Pomimo że pierwotnie stan zdrowia księżnej Kate był trzymany w tajemnicy, seria nieprawdziwych zdjęć wywołała niepokój i spowodowała powstanie wielu teorii spiskowych. Wreszcie 22 marca małżonka księcia Williama ogłosiła, że po operacji brzucha w styczniu został u niej zdiagnozowany nowotwór. Obecnie Middleton przechodzi profilaktyczną chemioterapię.

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy – powiedziała - Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie.

Wyznała również, że mąż był przy niej przez cały ten czas. 

Dramaty w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie mają końca. Wyspami wstrząsnęły wieści o nagłym rozstaniu Magia sztucznej inteligencji na wyciągnięcie ręki. Samsung rozszerza dostępność przełomowych funkcji Galaxy AI

Reakcja Williama na chorobę Kate

Kate zaznaczyła, że w tym trudnym czasie ona i książę William byli dla siebie wsparciem. Ich wzajemna troska była kluczowa podczas zmagań z chorobą.

Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prywatnie zająć się tą sprawą dla dobra naszej młodej rodziny. Jak możesz sobie wyobrazić, zajęło to trochę czasu. Rekonwalescencja po poważnej operacji zabrała mi trochę czasu, aby móc rozpocząć leczenie.

Najwyższym priorytetem było zadbanie o dobro dzieci. Głównym celem było zagwarantowanie im wsparcia i poczucia bezpieczeństwa w obliczu trudności.

Ale co najważniejsze, zajęło nam trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze – powiedziała, odnosząc się do trojga swoich dzieci: Księcia George'a, 10 lat, księżniczki Charlotte, 8 i księcia Louisa, 5 lat – Jak już im powiedziałam, czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza, skupiając się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć – na moim umyśle, ciele i duchu.

Po czym dodała:

Posiadanie Williama u swego boku jest także wielkim źródłem pocieszenia i otuchy. Podobnie jak miłość, wsparcie i życzliwość, które okazywało tak wielu z Was. To wiele znaczy dla nas obojga. Mamy nadzieję, że że zrozumiesz, że jako rodzina potrzebujemy teraz trochę czasu, przestrzeni i prywatności, zanim dokończę leczenie. Moja praca zawsze przynosiła mi głębokie poczucie radości i nie mogę się doczekać powrotu, kiedy tylko będę mogła – ale na razie muszę się skupić na pełnym powrocie do zdrowia.

Wreszcie księżna Kate przekazała wiadomość publicznie. 

Księżna Kate przerwała milczenie

Od chwili, gdy opinia publiczna dowiedziała się o problemach zdrowotnych księżnej, miłośnicy rodziny królewskiej zaczęli nie tylko przesyłać kartki i notatki z życzeniami dla Kate oraz innych członków rodziny królewskiej, ale również wysyłać je bezpośrednio do Pałacu. W odpowiedzi na te gesty Kate zdecydowała się skierować swoje słowa do osób okazujących jej wsparcie. 

W minioną sobotę jedna z kobiet otrzymała list z Pałacu Kensington po tym, jak w styczniu wysłała do Kate kartkę z życzeniami powrotu do zdrowia po operacji jamy brzusznej, której miała się poddać. Użytkowniczka opublikowała w mediach społecznościowych informację o wiadomości od Pałacu oraz zdjęcie kartki, którą otrzymała.

Dziś otrzymałam tę piękną wiadomość z podziękowaniami i będę za to wdzięczna do końca życia — napisała w mediach społecznościowych Allex Marie Holl.

Krótka wiadomość, która została wydrukowana na oficjalnym papierze z Pałacu Kensington, brzmiała:

Dziękujemy za miłe życzenia dla Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Walii. Twój gest został bardzo doceniony.

Zauważono, że zwykle Pałac Kensington wysyła kartki w odpowiedzi na specjalne okazje, takie jak urodziny czy Boże Narodzenie, jak podkreśla "Daily Mail". Co więcej, w przypadku tej konkretnej korespondencji kartka pozostała pusta, co jest nietypowe, ponieważ zazwyczaj korespondencja od rodziny królewskiej zawiera zdjęcie.

Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News