Swiatgwiazd.pl
fot. Rex Features/East News

Rex Features/East News

Pierwszy oficjalny portret royalsów po śmierci Elżbiety II. Uwagę zwraca wyjątkowy gest króla Karola III

2 Października 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Do mediów trafił pierwszy, oficjalny portret royalsów po śmierci Elżbiety II. Internauci natychmiast zwrócili uwagę na jeden szczegół. Król Karol III i królowa-małżonka Kamila zapozowali do zdjęcia w niecodziennej postawie.

Po nagłych i gwałtownych przemianach, jakie w ciągu ostatnich tygodni przeszła Wielka Brytania, media żywo zareagowały na pierwszy po śmierci monarchini, oficjalny portret członków jej rodziny. Świeżo proklamowany król Karol i jego małżonka zapozowali wraz z księciem i księżna Walii. Uwagę wszystkich zwrócił jeden szczegół. Co powiedziałaby na to Elżbieta II?

Król Karol III na pierwszym, oficjalnym portrecie po śmierci matki

Wkrótce minie miesiąc od śmierci Elżbiety II, a rodzina królewska powoli odnajduje się w nieznanej dotąd rzeczywistości – bez uwielbianej matki i babki. Nowa epoka w dziejach Wielkiej Brytanii została uczczona odświeżonym, oficjalnym portretem royalsów, który właśnie został zamieszczony w mediach społecznościowych Pałacu Buckingham.

Do fotografii zapozował król Karol III z królową małżonką Kamilą, a także książę William i księżna Kate. Ze względu na trwającą żałobę, wszyscy ubrani byli w czerń.

Jednak już na pierwszy rzut oka widać przedziwną strukturę zdjęcia. Po jego prawej para następców tronu prezentowała się oficjalnie. Starszy syn władcy stał wyprostowany, z dłońmi zaplecionymi w dole, zaś jego żona w zachwycającej, skromnej sukni delikatnie stykała się z nim ramieniem.

Zupełnie inną postawę reprezentowali król i królowa.

Dzień Dobry TVN Dorota Wellman (2)

"Dzień dobry TVN". Dorota Wellman w ogniu krytyki po rozmowie z Piotrem Kraśką. "To skandal".

CZYTAJ DALEJ

Zaskakujący widok. Król Karol III pozwolił sobie na niecodzienny gest względem królowej małżonki

Internauci natychmiast wychwycili ten szczegół. Król Karol III na fotografii przyjął dość zrelaksowaną postawę. Lewą rękę częściowo schował w kieszeń marynarki, a na jego twarzy nie było szerokiego uśmiechu, lecz stonowany, rozluźniony wyraz.

Jednak tym, co przykuło najwięcej uwagi, był czuły gest w stosunku do żony – tak niespotykany wśród członków rodziny królewskiej. Monarcha ciepło obejmował Kamilę ramieniem, a jej ręka także wsunęła się za plecy męża w geście wzajemnego wsparcia i miłości.

Zdjęcie wykonano przy okazji słynnej, uroczystej kolacji z głowami zaprzyjaźnionych państw, na którą, jak wiemy, Harry i Meghan nie otrzymali ostatecznie zaproszenia. Internauci dopatrują się kolejnego, drobnego przytyku w stronę Sussexów. Jednak wielu z nich wyraziło przede wszystkim aprobatę dla drobnego nagięcia konwenansów przez monarchę.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Anna Lewandowska na Paris Fashion Week. Trenerka pojawiła się w płaszczu od Magdy Butrym

  2. Spełniło się marzenie Kasi Cichopek i jej dzieci. Wszystko stało się tuż przed jej "czterdziestką"

  3. Jolanta Kwaśniewska skomentowała mądrości Grażyny Kulczyk o nadgodzinach. Pokazała klasę?

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

fot. Ian Vogler / AFP / East News

Księżna Kate od zawsze gustowała w wysoko postawionych mężczyznach. Dla jednego odrzuciła nawet Williama

Mimo że dziś niewielu wyobraża sobie księżną Kate bez księcia Williama (i na odwrót), przed "wżenieniem się" w brytyjską rodzinę królewską przyszła żona następcy tronu miała niezwykle bogate życie towarzyskie. Jeszcze jako panna Middleton spotykała się z wieloma mężczyznami. Dla jednego z nich odrzuciła nawet zaloty obecnego męża.

Zobacz galerię >
fot. KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

William złamał protokół na oczach Brytyjczyków. Pierwszy raz od 11 lat zdecydował się na taki krok

Książę William od momentu objęcia władzy przez ojca stał się pierwszy w kolejce do brytyjskiego tronu. Na następcy ciąży wielka odpowiedzialność, o której trudno zapomnieć. Podczas spotkania z poddanymi syn Karola III dopuścił się złamania królewskiego protokołu.

Zobacz galerię >

Źródło: Jastrząb Post

Tagi:

Aleksandra GadzińskaAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska

Życie Gwiazd

Katarzyna Grochola pokazała list do Mikołaja autorstwa kilkuletniej Szelągowskiej. "Nawet błędy są słodkie"

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Kalczyńska wbiła szpileczkę Cichopek i Kurzajewskiemu? "Para prezenterów zawieszona po tym, jak na jaw wyszedł romans"

Czytaj więcej >
fot. Olaf Lubaszenko, "Festiwal Gwiazd - konferencja", 2015/06/16, KAPiF/Anna Mucha, "Niewidzialna wojna - premiera filmu", 2022/09/29, KAPiF, Jan Nowicki, "Jan Nowicki - Serca gwiazd", 2019/09/30, KAPiF

Życie Gwiazd

Gwiazdy żegnają Jana Nowickiego: Adrianna Biedrzyńska, Anna Mucha, Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko i inni

Czytaj więcej >
fot. Rodzina zastępcza,"Gwiazdy z Polsatem", 2007/02/22, / Aleksandra Szwed, Misheel Jargalsaikhan, "Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat", 2022/12/06, KAPiF

Życie Gwiazd

Siostry z "Rodziny zastępczej" znowu razem. Aleksandra Szwed i Misheel Jargalsaikhan na wspólnym zdjęciu

Czytaj więcej >
fot. Jan Nowicki, Łukasz Nowicki, Halina Mlynkowa,  "książka Droga do domu - Jan Nowicki", 2009/12/08, KAPiF

Życie Gwiazd

Był "zupełnie niestandardowym" dziadkiem jej syna. Halina Mlynkowa żegna Jana Nowickiego: "Ach Tato"

Czytaj więcej >
fot. J.Krzywdziński - Konrad Gruda (1968). "4 x 100 dla Polski", p.97, Warszawa: Sport i Turystyka. no ISBN., cropped, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9590215/ "Jan Nowicki — Serca gwiazd", 2019/09/30, KAPiF

Życie Gwiazd

Nowicki zobaczył ją i powiedział: "To będzie matka mojego dziecka”, urodziła mu syna. Kim była Barbara Janiszewska-Sobotta?

Czytaj więcej >