Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pogrzeb Rafała Paczkowskiego. Gwiazdy pożegnały wybitnego artystę. Tworzył dla Górniak, Kozidrak, Bartosiewicz
Anna Lipska
Anna Lipska 19.09.2023 21:18

Pogrzeb Rafała Paczkowskiego. Gwiazdy pożegnały wybitnego artystę. Tworzył dla Górniak, Kozidrak, Bartosiewicz

Pogrzeb Rafała Paczkowskiego
Panasewicz, Górniak, Kozidrak, fot. AKPA

Rafał Paczkowski nie żyje. Artystę pożegnali znajomi i przyjaciele z branży. Pogrzeb muzyka odbył się 18 września w Warszawie. Kto wziął udział w jego ostatniej drodze?

Perfect i polscy artyści w żałobie. Rafał Paczkowski nie żyje

Kilka dni temu grupa Perfect przekazała przykre wieści na temat muzyka, bez którego nie powstałoby kilka kultowych utworów. Rafał Paczkowski był odpowiedzialny za brzmienie albumów zespołu.

"Z przykrością informujemy, że 9 września 2023 roku zmarł Rafał Paczkowski, muzyk i kompozytor, m.in. realizator dźwięku albumów Perfect-u "Jestem" i "Geny"" – można było przeczytać w poście opublikowanym w mediach społecznościowych przez zespół.

Nie tylko Perfect odczuł odejście Paczkowskiego. Muzyk był współtwórcą sukcesów wielu artystów.

Zespół Perfect w żałobie, właśnie poinformował o śmierci. Muzyk nie żyje... "Z bólem serce żegnamy przyjaciela"

Kim był Rafał Paczkowski?

Rafał Paczkowski znany był głównie jako realizator dźwięku. Przyłożył rękę do kultowych płyt, jak "Tak! Tak!" i "Obywatel G.C". Obywatela G.C., "Biała armia" Bajmu, "Dotyk" Edyty Górniak, "Love" Edyty Bartosiewicz, "Tacy sami", "Zawsze tam, gdzie ty", "Na na" Lady Pank i "Ping pong" Kory . 

Współpracował również z takimi tuzami jak: Fotoness, Raz, Dwa, Trzy, Urszula, Ryszard Rynkowski, Kombii, Chłopcy z Placu Broni, Rezerwat, Top One, Myslovitz, Piasek i Balkan Electrique.

Mało tego, Rafał Paczkowski realizował muzykę do produkcji filmowych i współpracował przy takich dziełach jak "Trzy kolory" Krzysztofa Kieślowskiego, "Tajemniczy ogród" Agnieszki Holland, "Przedwiośnie" Filipa Bajona czy "Bandyta" Macieja Dejczera.

W 20023 roku zdobył Nagrodę Akademii Fonograficznej "Fryderyk" w 2003 w kategorii Produkcja Muzyczna Roku (wraz z Marcinem Pospieszalskim) za realizację płyty zespołu Raz, Dwa, Trzy "Trudno nie wierzyć w nic".

Rafał Paczkowski, Jan P. Kaczmarek, fot. Akpa
Rafał Paczkowski, Jan P. Kaczmarek, fot. Akpa

Zmarł 9 września 2023. Pozostawił w żałobie nie tylko rodzinę, ale też całą branżę. Miał zaledwie 61 lat.

Pogrzeb Rafała Paczkowskiego i zdjęcia grobu

Rafał Paczkowski zmarł 9 września. Rodzina pożegnała go 18 września 2023 r. Na pogrzebie pojawili się także znani artyści.

W miniony piątek bliscy opublikowali w "Gazecie Wyborczej" klepsydrę.

“Msza święta żałobna odprawiona zostanie w poniedziałek 18 września 2023 r. o godzinie 13:30 w kościele św. Dominika, ul. Dominikańska 2 w Warszawie”.

Nekrolog Rafała Paczkowskiego, fot. nekrologi.wyborcza.pl
Nekrolog Rafała Paczkowskiego, fot. nekrologi.wyborcza.pl

Po mszy trumna z ciałem Rafała Paczkowskiego została przeniesiona na Cmentarz Służewiecki Nowy w Warszawie. Na pogrzebie muzyka pojawiło się wiele gwiazd. Serwis zlotascena.pl podaje, że na uroczystości zjawili się: Anna Jurksztowicz, Jacek Cygan, Majka Jeżowska, Janusz Panasewicz i Jan Borysewicz. Do sieci trafiło zdjęcie z miejsca pochówku artysty, które możecie zobaczyć poniżej.

Zobacz: Filip Chajzer zniknął z "DDTVN". Teraz tak chce zarabiać na życie. To koniec z telewizją?