Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Przed śmiercią Elżbieta II zatroszczyła się o najbliższą współpracownicę. Zrobiła dla niej wyjątek
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 11.09.2022 20:42

Przed śmiercią Elżbieta II zatroszczyła się o najbliższą współpracownicę. Zrobiła dla niej wyjątek

Królowa Elżbieta II EA
fot. Tim Rooke / Rex Features/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II otaczała się licznym gronem osób, które pomagały jej w codziennym życiu. Wyjątkową sympatią darzyła Angelę Kelly, która pracowała dla monarchini od 1994 roku. Z czasem nawiązała się między nimi silna więź, a sama władczyni postanowiła ja wyróżnić w wyjątkowy sposób.

Brytyjska rodzina królewska otacza się służbą, która zajmuje się codziennymi obowiązkami. Elżbieta II dodatkowo korzystała z usług garderobianki, która dobierała stylizacje do określonych okoliczności. Spełniała się również jako projektantka, a jej talent został doceniony.

Elżbieta II nawiązała silną więź z garderobianą

W pałacu królewskim pracuje wiele osób, odpowiadających m.in. za czystość czy przygotowywane posiłki. Wśród nich nie może zabraknąć osoby odpowiedzialnej za dobór stylizacji. Elżbiecie II pomagała w tym Angela Kelly.

Garderobiana rozpoczęła pracę jako stylistka królowej brytyjskiej w 1994 roku. Początkowo zajmowała się jedynie stylizacjami, doborem biżuterii oraz insygniów królewskich. Czas pokazał, że Angela jest świetna w tym, co robi, a ponadto ma świetny kontakt z monarchinią.

Królowa Elżbieta II ceniła w swojej pracownicy gust, a także stanowczość i posiadanie własnego zdania, które zawsze respektowała. Po czasie monarchini postanowiła awansować Angelę, która ostatecznie stała się jej osobistą asystentką. Kobiety razem pracowały, ale również prywatnie nawiązała się między nimi silna więź.

Elżbieta II przed śmiercią doceniła swoją pracownicę

Okazuje się, że królowa postanowiła docenić Angelę Kelly w wyjątkowy i niespotykany wobec pracowników sposób. Elżbieta II zaproponowała bowiem swojej asystentce, by ta zamieszkała w Pałacu w Windsorze. Kobieta przyjęła propozycję i związała się z królową jeszcze bardziej.

Jak informuje "The Mirror", monarchini miała traktować Angelę jak członkinię rodziny. Spędzała z nią czas nie tylko w pracy, ale również prywatnie. Co ciekawe, Kelly odpowiedzialna jest m.in. za projekt stroju, który królowa założyła na ślub księcia Williama i księżnej Kate.

Nie wiem, dlaczego królowa tak mnie polubiła - niczego jej nie ułatwiam! Wydaje mi się, że ceni moje zdanie, ale to zawsze ona podejmuje ostateczną decyzję — powiedziała niegdyś Angela Kelly w rozmowie z "The Telegraph".

Zobacz zdjęcia:

Angela Kelly EA
Asystentka królowej Elżbiety II Angela Kelly w Pałacu w Windsorze, fot. Rex Features/East News
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. Presidencia de la República Mexicana, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. Agência Brasil - EBC, cropped by Limongi, CC BY 3.0 BR , via Wikimedia Commons
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. Photograph taken by Julian Calder for Governor-General of New Zealand, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. New Zealand Government, Office of the Governor-General, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Magda Gessler wyznała, co ukrywa w swoich bujnych włosach. Pod burzą loków kryje się niezbędny sprzęt

  2. Pałac Buckingham zabrał głos ws. pogrzebu królowej Elżbiety II. Wielka Brytania zatrzyma się na jeden dzień

  3. Katarzyna Cichopek skakała do utraty tchu. Tak "bawiła" się na sali treningowej w sobotę

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: The Mirror