Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > TYLKO U NAS: Rafał Grabias zdradza, co zaplanował na pogrzeb Gabriela Seweryna. Tak chce pożegnać miłość życia
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 05.12.2023 22:02

TYLKO U NAS: Rafał Grabias zdradza, co zaplanował na pogrzeb Gabriela Seweryna. Tak chce pożegnać miłość życia

Rafał Grabias o pogrzebie Gabriela Seweryna, fot. AKPA/KAPIF
Rafał Grabias o pogrzebie Gabriela Seweryna, fot. AKPA/KAPIF

6 grudnia odbędzie się pogrzeb Gabriela Seweryna. W ostatnim pożegnaniu udział weźmie Rafał Grabias – jego wieloletni partner. Udało nam się porozmawiać z nim na chwilę przed ceremonią. Nie był w najlepszej formie.

Kiedy zmarł Gabriel Seweryn?

28 listopada media obiegła tragiczna wiadomość. Zmarł Gabriel Seweryn – gwiazda programu “Królowe życia”, jedna z najbarwniejszych postaci, jakie przewinęły się przez popularny show. Miał tylko 56 lat. Informację potwierdziła Ewa Todorov, rzeczniczka Głogowskiego Szpitala Powiatowego. 

Z upublicznionych wiadomości wiadomo, że Seweryn około godziny 15.30 pacjent został przyjęty na SOR z objawami bólu w klatce piersiowej. Wykonano badania laboratoryjne, podłączono pacjentowi płyny i podano mu leki. Po około dwóch godzinach, kiedy się już wydawało, że będzie lepiej, doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Mimo podjętej reanimacji, która trwała długo, nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny – powiedziała rzeczniczka szpitala.

Po doniesieniach o śmierci w mediach społecznościowych pojawiło się niepokojące nagranie wideo, na którym Gabriel miał informować o swoim złym stanie:

Pogotowie, jaki cyrk odstawia. Zamiast mi pomóc k***a. Zobaczcie, oni tu stoją. Mnie tu dusi i nikt nie che mi pomóc. Ja naprawdę umrę. Ja chcę, żeby ludzie wiedzieli, jakie mam problemy… Naprawdę pokaż mnie, niech zobaczą, że to ja jestem. Tu mnie dusi. Zamówisz taksówkę? – mówił podczas relacji na żywo na Instagramie.

Matka Gabriela Seweryna jest w złym stanie. Najbliżsi opowiedzieli, co się nią dzieje TYLKO U NAS: Partner rujnował życie Gabriela Seweryna? To przykre, co miało się dziać za zamkniętymi drzwiami. „Kamil był bardzo zły dla niego”

Komentarz szpitala i rzecznika pogotowia ws. śmierci Gabriela Seweryna

Rzecznika szpitala była powściągliwa w komentarzach. Poproszona o odniesienie się do nagranej sytuacji, w rozmowie z Plejadą powiedziała krótko:

Szpital odmawia komentarza. Szpital nie świadczy usług wyjazdowych na telefon alarmowy pogotowia — przekazała rzeczniczka Ewa Todorov.

Tuż po niej poznaliśmy oficjalnego stanowisko rzecznika pogotowia w Legnicy. Dlaczego zespół ratownictwa medycznego nie udzielił pomocy Gabrielowi Sewerynowi? 

Karetka była na miejscu. Na miejscu podjęto również interwencje policji z uwagi na to, że sam pacjent pan Gabriel, jak i osoby towarzyszące były agresywne. Łącznie z tym, że grozili zespołowi ratownictwa medycznemu – czytamy na łamach “Faktu”.

Z kolei Plejada otrzymała kolejne wyjaśnienia w sprawie. Wynika z nich, że do akcji musiała wkroczyć policja, która starała się opanować rozwścieczonego Gabriela i jego znajomych. W tym czasie mężczyzna mógł już trafić w ręce lekarzy:

Tam nie było sytuacji, że nie udzielono pomocy, ponieważ zespół ratownictwa medycznego był na miejscu. Chciał panu Sewerynowi udzielić pomocy, ale niestety zarówno pacjent, jak i osoby, które z nim były, zachowywały się tak agresywnie w stosunku do zespołu ratownictwa medycznego, że tam interwencję podejmowała policja.

Ostatecznie ratownicy medyczni nie zdecydowali się na udzielenie pomocy w trosce o własne bezpieczeństwo:

Z uwagi na to, że zespół ratownictwa medycznego był w zagrożeniu, wycofał się z miejsca wezwania.

Kamil Bieła nie szanował Gabriela Seweryna?

Śmierć Gabriela wstrząsnęła jego przyjaciółmi i znajomymi z pracy. Jedną z osób, które od tygodnia nie mogą pogodzić się z odejściem mężczyzny, jest Rafał Grabias. Były partner Seweryna kilka godzin po jego śmierci zamieścił zdjęcie, które opatrzył w opisie emotikoną przedstawiającą serce – symbol miłości.

Para spędziła ze sobą 18 lat. W programie obaj udowodnili, że byli dla siebie stworzeni. Ich kryzysy były chwilowe. Po zakończeniu związku kontakt Rafała i Gabriela się urwał, co Grabias potwierdził podczas sierpniowej wizyty w studiu Świata Gwiazd.

Nie mamy ze sobą kontaktu – przyznał w rozmowie z naszym dziennikarzem.

Po śmierci “Versace z Głogowa” udziało nam się skontaktować z Edytą Nowak-Nawarą, która zyskała popularność jako “Edzia z Królowych życia”, czyli przyjaciółka Dagmary Kaźmierskiej. Kobieta przyznała, że w jej oczach związek z następcą Rafała nie był dobry dla Gabriela.

Edzia z "Królowych zycia" o tym, jak partner traktował Gabriela Seweryna Edzia w rozmowie ze światem Gwiazd nie ograniczyła się jedynie do ich wspólnych kwestii biznesowych. Wspomniała również o obecnym partnerze Gabriela Seweryna. O Kamilu nie miała najlepszego zdania. Myślę, że jego chłopak, ten nowy partner, nie chciał, żeby on miał innych przyjaciół z naszego programu. Jednak jak miał kontakt ze swoim poprzednim partnerem [Rafał Grabias – red.], to był innym człowiekiem. Ja tak myślę. Zresztą mówiąc szczerze, Gabriel był bardzo fajnym facetem.

Czy ten związek mu szkodził? Edyta była bardzo konkretna w swojej ocenie:

Myślę, że tak. Ale nie mogę też mówić źle, bo ja nie wiem. Nie jestem tutaj, żeby oceniać. Jest rodzina, prokurator, są inni ludzie – przyjaciele, którzy bardziej go [Kamila Biełę – red.] znali. Znałam też kilku sąsiadów z wieżowca u Gabriela, bo też często jeżdżę go Głogowa. To Kamil był bardzo zły dla niego. Krzyczał na niego. Nie wiem, dlaczego Gabriel sobie pozwolił. Dla mnie to jest szok.

Według relacji Nowak-Nawary Kamil źle traktował Gabriela:

Kamil bardzo źle się do niego odnosił. Na ulicach ludzie też często widzieli, jak go traktuje. Zresztą też często tam policja przyjeżdżała, bo tam były bijatyki i różne rzeczy.

Rafał Grabias o pogrzebie Gabriela Seweryna

Bez wątpienia Gabriel był wielką miłością Rafała Grabiasa, a jego śmierć bardzo nim wstrząsnęła. Dowodami są na przykład publikowane przez byłego ukochanego wspólne zdjęcia, pokazujące, jak silne uczucie łączyło ich przez prawie dwie dekady.

Z Rafałem udało się nam skontaktować tuż przed ostatnim pożegnaniem Gabriela. Nie był zbyt rozmowny. Wyraźnie zasmucony opowiedział o tym, co działo się w jego życiu przez ostatni tydzień:

Było i jest mi bardzo ciężko. Byliśmy razem przez 18 lat…

Zdradził też, że pojawi się na pogrzebie byłego partnera, by towarzyszyć mu w ostatniej drodze. Nie weźmie jednak udziału w pierwszej, przeznaczonej dla rodziny części uroczystości. Wyjawił nam, dlaczego podjął taką decyzję. Słowa o trumnie wywołują dreszcze:

Pożegnam Gabriela na części oficjalnej. Mam wiele pięknych wspólnych wspomnień. Nie chcę go zapamiętać jako człowieka z trumny – zdradził łamiącym się głosem Światu Gwiazd, dziękując za dalszą rozmowę.

Pogrzeb Gabriela Seweryna odbędzie się 6 grudnia o godzinie 12.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzepowie. Zgodnie z ostatnią wolą zmarłego, zostanie on pochowany w jednym z jego ulubionych futer.

Rafał Grabias, Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn i Rafał Grabias, fot. KAPIF
Rafał Grabias, Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn i Rafał Grabias, fot. KAPIF
Rafał Grabias, Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn i Rafał Grabias, fot. KAPIF