Rudi Schuberth Żródło: Rudi Schuberth wykonujący piosenkę "Tylko mi ciebie brak"; screen youtube.com/julianewa

Niska emerytura Rudiego Schubertha

12 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Rudi Schuberth jakiś czas temu narzekał w mediach na niską emeryturę, tym samym dołączając do licznego grona emerytowanych polskich artystów z żenująco niskimi świadczeniami. O czym nie każdy wie, piosenkarz prowadzi dodatkowo rodzinny biznes, dzięki czemu nie musi pozostawać na łasce wypłat od państwa. Choć do milionera Rudiemu Schuberthowi daleko, prezenter ma gdzie ugościć przyjezdnych i czym ich poczęstować - prowadzi bowiem Folwark Otnoga.

  • Rudi Schuberth niebawem skończy 68 lat
  • Emerytura piosenkarza wykracza niewiele ponad 1 tys. złotych
  • Schuberth dorabia do niej dzięki prowadzeniu Folwarku oraz biznesu wędliniarskiego

Rudi Schuberth to postać, która wielu Polkom i Polakom kojarzy się przede wszystkim z nieco zapomnianym już show “Śpiewające fortepiany”, gdzie piosenkarz sprawdzał się w roli prowadzącego. Na ekranach telewizorów migał również w takich produkcjach jak “Świat według Kiepskich”, “Oko za oko” czy “Na dobre i na złe”. W sierpniu 2021 roku Rudi Schuberth skończy 68 lat - z racji wieku przysługuje mu zatem emerytura, o której postanowił szepnąć prasie parę słówek.

Emerytura Rudiego Schubertha

Rudi Schuberth to jedna z tych postaci polskiego show-biznesu, które co miesiąc załamują ręce, patrząc na swoje bankowe konto. Powodem tego jest wysokość emerytury - nie trudno zgadnąć, że byłoby ciężko wyżyć za nią przez 30 dni nawet najskromniej żyjącej osobie. O czym warto wspomnieć, problem dotyczy nie tylko przedstawicieli przemysłu rozrywkowego, ale i pokaźnego grona Polek i Polaków pracujących w innych branżach. Ponad 300 tys. polskich emerytów otrzymuje bowiem kwotę niższą, niż wynoszą teoretycznie minimalne świadczenia emerytalne (tj. 1,2 tys. złotych).

Właśnie takim pieniądzem ma zarządzać Rudi Schuberth. Dokładną kwotę miał wyjawić w rozmowie z reporterem “Faktu”. Piosenkarz “zagroził” wówczas czytelnikom, że niska emerytura zmusi go do występów publicznych.

- Od czasu do czasu będę wciąż grał i pokazywał się publicznie, bo ta moja kwota to jest żenada. Artyści nie mają żadnych emerytur - dzielił się Rudi Schuberth w rozmowie z tabloidem.

Piotr Kraśko na zdjęciu z dzieciństwaPiotr Kraśko na zdjęciu z dzieciństwaCzytaj dalej

Jak się okazuje, wpływająca co miesiąc na konto piosenkarza emerytura nie jest jednak jedynym źródłem jego dochodów. Rudi Schuberth prowadzi bowiem Folwark Otnoga, gdzie zakupić można jego swojskie wyroby wędliniarskie i spędzić trochę czasu z daleka od wielkiego miasta. Naturalnie obecnie mamy do czynienia z dynamicznie rozwijającą się pandemią, co utrudnia funkcjonowanie tego typu przedsiębiorstw, ale w poprzednich latach biznes przynosił Rudiemu Schuberthowi całkiem przyzwoity zysk.

Folwark Otnoga na Kaszubach. Tak piosenkarz dorabia do emerytury

Biznes prowadzony przez Rudiego Schubertha w normalnym trybie funkcjonuje od maja do września. Miejsce znajduje się na Kaszubach, a tłumu odwiedzających tam nie uraczymy. Jak donosi portal WP, pokoje dla gości są kameralne i niezbyt liczne.

Posiadłość otoczona jest lasem. Ok. 100 metrów od niej znajduje się jezioro, na którego brzegu można odpocząć przy odpowiednich warunkach atmosferycznych. Rudi Schuberth i jego małżonka mają chętnie wdawać się w swobodne pogawędki z gośćmi, opowiadając to i owo o życiu na wsi i biznesie samym w sobie.

Mylnym jest jednak założenie, że z tytułu prowadzenia Folwarku Rudi Schuberth w mgnieniu oka stał się milionerem. Według wstępnych szacunków, przy najbardziej optymistycznych założeniach, Folwark ma generować zysk w wysokości od ok. 50 do 90 tys. złotych w okresie od maja do września.

Przedsiębiorczy Rudi Schuberth dodatkowo słynie ze sprzedaży naturalnych wyrobów wędliniarskich. Sprzedaje je osobiście w Folwarku lub współpracujących z nim ekopunktach. To właśnie ten biznes ma przynosić ponoć piosenkarzowi największe dochody. Jak wygląda prawda i czy prowadzenie Folwarku jest w gruncie rzeczy opłacalne, wie jednak tylko sam Rudi Schuberth oraz jego rodzina.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP, Innpoland

Następny artykuł