Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Shannen Doherty ma czwarte stadium raka. Aktorka zwróciła się do księżnej Kate. Jest wściekła
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.03.2024 22:37

Shannen Doherty ma czwarte stadium raka. Aktorka zwróciła się do księżnej Kate. Jest wściekła

Księżna Kate
Shannen Doherty do księżnej Kate, fot. East News

Księżna Kate ma raka, rozpoczęła już chemioterapię. Po jej oświadczeniu odezwała się do niej Shannen Doherty. Gwiazda „Beverly Hills 90210” i „Czarodziejek” jest obecnie w czwartym stadium z przerzutami. Co powiedziała?

W jakim stanie jest księżna Kate?

Księżna Kate dopiero wczoraj ujawniła, czemu w ostatnich miesiącach nie pokazywała się publicznie. Okazało się, że w styczniu przeszła operację brzucha – i wtedy jeszcze lekarze nie uważali, że przyczyna jest związana z nowotworem. Zabieg się udał, jednak wykonane później badania wykazały komórki rakowe. Żona Williama poddała się profilaktycznej chemioterapii i jest na wczesnym etapie leczenia.

Mamy nadzieję, że zrozumiecie, że jako rodzina potrzebujemy teraz czasu, przestrzeni i prywatności, abym dokończyła leczenie. […] Teraz muszę się skupić na tym, aby w pełni wyzdrowieć. W tym czasie myślę też o tych, którzy zostali doświadczeni chorobą nowotworową. O każdym, kto zmaga się z tą chorobą, w jakiejkolwiek formie. Proszę, nie traćcie wiary i nadziei. Nie jesteście sami – ogłosiła w piątkowym oświadczeniu.

Jej komunikat z pewnością usłyszała Shannen Doherty. Gwiazda od lat walczy z nowotworem, który osiągnął u niej już IV stadium, pojawiły się też przerzuty. Smutne szczegóły poniżej.

Wiemy, kiedy książę William dowiedział się o chorobie żony. Nie wziął udziału w ważnej uroczystości To dlatego w rodzinie królewskiej źle się dzieje? Po tych wiadomościach przechodzą ciarki

Shannen Doherty ma przerzuty, jak czuje się w IV stadium?

Doherty to uwielbiana Brenda Walsh z serialu „Beverly Hills 90210” oraz Prudence Halliwell w „Czarodziejkach”. Niestety jej kariera uległa zatrzymaniu, kiedy w 2015 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. Rok później straciła jedną pierś, a przy operacji wykryto przerzuty do węzłów chłonnych. Shannen musiała przejść chemioterapię i radioterapię.

W 2017 roku wydawało się, że nowotwór jest w stanie remisji, jednak choroba zaatakowała na nowo. W styczniu 2023 aktorka poinformowała o przerzutach do mózgu, a ostatnio zmiany nowotworowe wykryto także w układzie kostnym. Teraz, po niezwykle odważnym oświadczeniu księżnej, postanowiła zwrócić się do niej osobiście. Poniżej cytujemy jej słowa.

Shannen Doherty

Doherty w swoim oświadczeniu skupiła się na natłoku teorii spiskowych oraz niezdrowej ciekawości mediów, które musiały zaburzać spokój całej rodziny Kate i Williama oraz ich dzieci. Podkreśliła, że każda osoba ma prawo do prywatności, bez względu na to, jak bardzo jest znana.

Bycie osobą publiczną nie oznacza, że jest się własnością społeczeństwa. Wszyscy mamy prawo przechodzić przez chorobę prywatnie. Atak teorii spiskowych i zwykłej, chorobliwej ciekawości zmusił ją do wytłumaczenia się, zanim pogodziła się z diagnozą i wyjaśniła sytuację swoim dzieciom. Modlę się, aby był to moment nauki dla nas wszystkich, by szanować prywatność innych, niezależnie od tego, czy są osobami publicznymi – grzmiała aktorka na Instagramie.

Ostatnie słowa swojej wypowiedzi skierowała bezpośrednio do żony Williama.

Księżno Kate, podziwiam twoją siłę w niekończącym się ataku, przez który przechodzisz, lecząc nowotwór – napisała Shannen.

Sama Doherty od lat pokazuje, jak odważnie mówić o swojej chorobie i nie wstydzić się strachu oraz trudnych emocji.

Księżna Kate, Shannen Doherty, wiadmość do Kate, co napisała
Księżna Kate, fot. Rex Features/East News
Księżna Kate, Shannen Doherty, wiadmość do Kate, co napisała
Shannen Doherty, fot. instagram.com/theshando
Księżna Kate, Shannen Doherty, wiadmość do Kate, co napisała
Shannen Doherty, fot. Splash News/EAST NEWS