Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Włamanie do willi Lewandowskiego! Gangster ujawnia szokujące szczegóły swojego planu. Włos się jeży na głowie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 17.11.2023 18:08

Włamanie do willi Lewandowskiego! Gangster ujawnia szokujące szczegóły swojego planu. Włos się jeży na głowie

Gangster ujawnia szczegóły skoku na willę Lewandowskiego, fot. IMAGO/Michael Taeger/Imago Sport and News/East News; canva.com
Gangster ujawnia szczegóły skoku na willę Lewandowskiego, fot. IMAGO/Michael Taeger/Imago Sport and News/East News; canva.com

Robert Lewandowski miał paść ofiarą napadu. Śląski gangster mający status małego świadka koronnego wyznał w rozmowie z “Wyborczą”, że do skoku nakłonić go próbował pewien piłkarz.

Robert Lewandowski niedoszłą ofiarą napadu

Robert Lewandowski to dziś jeden z najważniejszych piłkarzy na globie. Sportowiec dorobił się nie tylko na stadionach, ale również dzięki niezliczonej ilości kontraktów reklamowych. Okazuje się, że w pewnym momencie majątek gwiazdora był zagrożony.

Śląski gangster Grzegorz L. ps. “Młody” będący małym świadkiem koronnym w procesie dotyczącym napadu i kradzieży w Niemczech ponad 2,5 mln euro zdecydował się udzielić wywiadu “Wyborczej”, w którym wyjawił plany rabunku w willi obecnego piłkarza Barcelony.

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski niedoszłą ofiarą napadu rabunkowego, fot. Beata Zawadzka/East News
Robert Lewandowski dostał pilne ostrzeżenie przed meczem. Po tych słowach aż przechodzą ciarki Anna Lewandowska już nie jest twarzą znanej marki. Po burzy w sieci przedstawiciel firmy zabrał głos

Plan napadu na Roberta Lewandowskiego

Gangster, który jak twierdzi, ma na swoim koncie m.in. kradzież pieniędzy księgowego rosyjskiej mafii, czy porwania bossów mafii paliwowej wyjawił, że otrzymał propozycję napadu na posiadłość Roberta Lewandowskiego w Monachium, w czasie gdy piłkarz grał jeszcze w Bayernie.

Mężczyzna przekonuje, że na skok namówić próbował go były piłkarz Górnika Zabrze Jacek W., który według jego słów, miał być bardzo mocno powiązany ze środowiskiem przestępczym i sam uczestniczył w napadach.

[…] przyszedł do mnie i zaproponował, żebyśmy napadli na rodzinę Roberta Lewandowskiego, który wtedy grał w Bayernie Monachium. Powiedział, że ma adres domu. Twierdził, że wystarczy tylko pojechać na miejsce, zrobić obserwację, a następnie wejść do środka „na policjanta", skuć Lewandowskich i zmusić ich do wydania pieniędzy i kosztowności. Długo wiercił mi dziurę w brzuchu, żebyśmy to zrobili. Kazałem mu spie***lać - opowiadał w rozmowie z “Wyborczą” Grzegorz L.

Robert Lewandowski
Śląski gangster twierdzi, że napad na Roberta Lewandowskiego zaproponował mu były piłkarz Górnika Zabrze, fot. IMAGO/@guelbergoes/Imago Sport and News/East News

Dlaczego nie doszło do napadu na Roberta Lewandowskiego?

Oczywiście mogłem zrobić skok na Lewandowskich w Monachium, nie byłby to dla mnie żaden problem. Wiedziałem jednak, że kiedy napadnę na dom Roberta Lewandowskiego, prasa oszaleje, a psy z całej Europy staną na głowie, żeby dopaść sprawców. Po co mi to? - tłumaczył w rozmowie z “Wyborczą” śląski gangster.

Grzegorz L. nie miał wątpliwości, że skok na dom międzynarodowego gwiazdora mimo oczywistych zdobyczy finansowych, ostatecznie nie zakończy się dla niego dobrze. Twierdzi, że postanowił jednoznacznie odmówić piłkarzowi Górnika.

Wiedziałem, że po takim skoku będą mnie tropili policjanci z całej Europy - czytamy w wywiadzie.

Historia jak scenariusz filmu. Aż włos się jeży na głowie!

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski, fot. PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski, fot. IMAGO/Susanne HŁbner, Susanne Huebner/Imago Sport and News/East
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski, fot. LLUIS GENE/AFP/East News

Źródło: wyborcza.pl