Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Świat sportu w żałobie. Zmarł 31-letni medalista
Karolina Kurek
Karolina Kurek 14.06.2024 17:42

Świat sportu w żałobie. Zmarł 31-letni medalista

Nie żyje
fot Facebook

W mediach pojawiła się informacja, że Mateusz Strzelczyk nie żyje. Sportowiec, który osiągnął wiele sukcesów, zmarł w wieku 31. lat. 

Oni odeszli w ostatnim czasie

Śmierć bliskiej osoby, to zawsze ciężkie przeżycie dla bliskich, którzy muszą pogodzić się z utratą i poczuciem pustki. W ostatnim czasie przekazano, że kilka znanych osób w przestrzeni medialnej zmarło. Mowa o m.in. Barbarze Sienkiewicz, aktorce, która zagrała kilka epizodycznych ról w takich serialach, jak “M jak miłość”, czy “Klan”.  Artystka przez wiele lat prowadziła własny Teatr dla Dzieci "Gong". W mediach zasłynęła, jednak gdy w wieku 60. lat urodziła bliźniaki. 

W czwartek 13 czerwca odbył się pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, nieodżałowanej aktorki, znanej z roli Haliny Kiepskiej w serialu “Świat według Kiepskich”. Artystka odeszła po walce z chorobą w wieku 58. lat. W ostatnim pożegnaniu wzięli udział koledzy i koleżanki z produkcji, która była emitowana przez ponad 20. lat na antenie stacji telewizyjnej Polsat.

Superniania w żałobie. "Zmarł po długiej i okrutnej chorobie" Testament Barbary Sienkiewicz. Tak zabezpieczyła swoje dzieci

Mateusz Strzelczyk, znany sportowiec nie żyje

W dniu 14 czerwca media obiegła informacja, że były wioślarz, Mateusz Strzelczyk nie żyje. Sporowiec trenował w poznańskim klubie Posnania pod okiem Macieja Hofmana, który szkolił zawodników. W przeszłości zdobywał wiele medali w tej dyscyplinie. Z czasem Strzelczyk postawił jednak na zmiany i z wioślarstwa przerzucił się na crossfit. Była to jedna z największych pasji w jego życiu, której poświęcił ostatnie lata. 

Strzelczyk zmarł niespodziewanie podczas treningu. 

Na co zmarł Mateusz Strzelczyk?

Mateusz Strzelczyk we wtorek 12 czerwca przygotowywał się do kolejnego treningu, jednak podczas rozgrzewki, sportowiec zasłabł. Obecni na miejscu przystąpili do reanimacji, mimo to mężczyzna zmarł. Przyczyną zgonu był zawał serca. 

Jesteśmy zdruzgotani. Znaliśmy się z Mateuszem od czasów juniorskich, startowaliśmy razem, mieliśmy cały czas kontakt ze sobą. Teraz zainteresował się naszym klubem, mieliśmy kilka pomysłów na współpracę. To dla nas ogromny cios - wyznała Małgorzata Król, członkini Poznań Rowing Club w rozmowie z portalem sportowy-poznan.pl.

Redakcja Świata Gwiazd składa kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. 

Mateusz Strzelczyk, fot Facebook
Mateusz Strzelczyk, fot Facebook
Mateusz Strzelczyk, fot Facebook
Mateusz Strzelczyk, fot Facebook