Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Superniania w żałobie. "Zmarł po długiej i okrutnej chorobie"
Karolina Kurek
Karolina Kurek 12.06.2024 19:35

Superniania w żałobie. "Zmarł po długiej i okrutnej chorobie"

Dorota Zawadzka
fot. East News

Dorota Zawadzka wiele lat zasłynęła w mediach dzięki programowi "Superniania". Psycholożka zamieściła nowy post w mediach społecznościowych, w którym poinformowała o śmierci męża. 

Dorota Zawadzka: Życie prywatne

Dorota Zawadzka przed laty zasłynęła w mediach dzięki programowi “Superniania”, w którym pomagała rodzicom rozwiązać problemy wychowawcze z dziećmi. Format psycholożki nadawany był w latach 2006-2008 na antenie stacji telewizyjnej TVN. Prywatnie jeszcze w trakcie studiów poślubiła Romana Zawadzkiego, z którym doczekała się dwóch synów, Pawła i Andrzeja. Para w 2006 roku podjęła decyzję o rozwodzie. Rok później superniania ponownie zawarła związek małżeński, a jej wybrankiem był Robert Myśliński.

Teraz Zawadzka przekazała, że jest w żałobie. 

Dorota Zawadzka mieszkała w namiocie, teraz pochwaliła się pierwszą nocą w domu. Tak wyglądają jej wnętrza Dorota Zawadzka i jej radykalne zmiany w życiu, chwilowo nocuje w namiocie. Wyjawiła swoje dalsze plany

Były mąż Superniani nie żyje

W środę 12 czerwca Dorota Zawadzka opublikowała długi wpis na platformie Facebook. Superniania poinformowała, że jej były mąż, Roman Zawadzki nie żyje. Mężczyzna odszedł w wieku 77 lat. Zmarł po walce z ciężką chorobą. 

Pożegnanie. Dziś, po bardzo długiej i okrutnej chorobie zmarł Roman Zawadzki. Miał 77 lat. Ojciec moich synów - zaczęła Zawadzka. 

I kontynuowała wypowiedź o byłym mężu:

Był autorem licznych sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych teatralnych, kilka z nich wyprodukowało Polskie Radio. Pisał książki, napisał ich kilkanaście, jego felietony były ostre i dowcipne. Był psychologiem, przez lata nauczycielem akademickim na UW i w SWPS. Interesował go świat, ludzie, etologia, psychobiologia, psychologia kulturowa, psychologia twórczości, filozofia historii i kultury. Tłumaczył filmy dla dzieci, książki i sztuki. Był muzykiem i znawcą pianistyki. Jego radiowe audycje „Konfrontacje muzyczne” zawsze były wyjątkowe.

Tymi słowami Dorota Zawadzka zakończyła wpis i pożegnała ojca swoich dzieci:

Starał się być tatą. Nie miał jednak dobrych wzorców, więc różnie mu to wychodziło. Próbował być mężem. Zostawił po sobie trzech wspaniałych młodych mężczyzn, Michaela, Pawła i Andrzeja. Dwaj z nich to nasze wspólne, najlepsze dzieło. Pawełku, Jędrusiu. Spędziliśmy ze sobą wiele dobrych lat. Niech pozostanie po nim dobre wspomnienie. Mam nadzieję, że tam gdzie jest, już nie cierpi.

Redakcja Świata Gwiazd składa kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. 

"Superniania" na antenie

“Superniania” to program typu reality show, emitowany przez stacje telewizyjną TVN w latach 2006-2008. Był on oparty na brytyjskim formacie, czyli “Supernanny”. W produkcji brały udział rodziny, które borykały się z problemami wychowawczymi ze swoimi pociechami. W każdym odcinku psycholog, Dorota Zawadzka, czyli tytułowa superniania odwiedza dany dom i zamieszkują z rodziną przez jakiś czas, w którym stara się pomóc rodzicom w rozwiązaniu problemu. Program cieszył się dużą popularnością wśród telewidzów i doczekał się 3. sezonów, jednak sracja TVN podjęła decyzję o zaprzestaniu produkcji. 

Roman Zawadzki nie żyje, fot. Facebook
Roman Zawadzki nie żyje, fot. Facebook
Dorota Zawadzka z mężem, Robertem, fot. KAPiF
Dorota Zawadzka z mężem, Robertem, fot. KAPiF