Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak wygląda grób Krzysztofa Kowalewskiego w 3. rocznicę śmierci. Skromnie. Czegoś takiego nie zobaczycie nigdzie...
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 06.02.2024 19:02

Tak wygląda grób Krzysztofa Kowalewskiego w 3. rocznicę śmierci. Skromnie. Czegoś takiego nie zobaczycie nigdzie...

Krzysztof Kowalewski
Krzysztof Kowalewski, fot. KAPiF/East News

Krzysztof Kowalewski należał do grona wybitnych polskich aktorów. Przez wiele lat miał problemy ze zdrowiem. Zmarł 6 lipca 2021 roku. Zobaczcie, jak teraz wygląda miejsce jego pochówku. 

Krzysztof Kowalewski. Życie i śmierć

Krzysztof Kowalewski miał dwoje dzieci - córkę Gabrysię z aktorką Agnieszką Suchorą, oraz syna Viktora z poprzedniego związku z kubańską tancerką Vivian Rodriguez. Starszy syn aktora mieszka z rodziną w Los Angeles. Tam właśnie otrzymał smutną wiadomość o śmierci ojca. 

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lipca 2021 roku w wieku 83 lat.

Viktor Kowalewski nie mógł sobie wyobrazić, że zabraknie go na pogrzebie ukochanego taty. Niestety, pandemia koronawirusa stanęła mu na drodze. 54-letni mężczyzna w końcu zaakceptował fakt, że nie będzie mógł uczestniczyć osobiście w ceremonii.

Nie przyjadę na pogrzeb taty, bo nie mam polskiego paszportu, a w czasie pandemii obywatele USA nie są wpuszczani do Polski. […] Na szczęście zdążyłem się z tatą pożegnać telefonicznie na kilka dni przed jego śmiercią. Nie jestem w stanie o tym mówić – tłumaczył w rozmowie z Super Expressem. 

Rodzina i bliscy Krzysztofa Kowalewskiego zrozumieli, że jego syn bardzo pragnąłby uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej. Dlatego postanowili odroczyć organizację ceremonii, nie ustalając konkretnej daty. W międzyczasie Viktor Kowalewski otrzymał wsparcie od Ministerstwa Spraw Zagranicznych.     

W ostatnich latach życia Krzysztof Kowalewski borykał się z problemami zdrowotnymi, a okres pandemii stwarzał dodatkowe niebezpieczeństwa dla jego zdrowia. Podczas uroczystości pogrzebowej córka trzymała czarno-białe zdjęcie ojca, prowadząc żałobników na miejsce pochówku na cmentarzu Powązkowskim.

 

Krzysztof Kowalewski doczekał się dwójki dzieci. Z Wiktorem nie miał kontaktu przez lata Krzysztof Kowalewski spędził jesień życia z młodszą o 31 lat aktorką. Doczekali się córki

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego

Po skontaktowaniu się z MSZ Viktorowi Kowalewskiemu udało się uzyskać zgodę na podróż ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Mężczyzna natychmiast poinformował o tym bliskich swojego ojca, którzy natychmiast przystąpili do organizacji uroczystości pogrzebowej. Szczegóły dotyczące ceremonii zostały udostępnione w sieci przez Agnieszkę Suchorę.    

 Uroczyste pożegnanie odbędzie się 19 marca 2021 roku o godzinie 11:30 w Kościele Środowisk Twórczych przy Pl. Teatralnym w Warszawie, o godzinie 13:30 nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach – czytamy w nekrologu udostępnionym przez wdowę po zmarłym aktorze. 

Jak aktualnie wygląda miejsce spoczynku aktora?

Jak wygląda grób Krzysztofa Kowalewskiego?

Aktor został pochowany w rodzinnej mogile na Starych Powązkach w Warszawie. W tym samym grobie spoczywają również jego rodzice, Elżbieta i Cyprian Kowalewscy. Mama artysty również była aktorką i zmarła 29 kwietnia 1967 roku. Ojca, którego Krzysztof Kowalewski stracił w wieku trzech lat. Cypriana Kowalewskiego pochwycono do sowieckiej niewoli i zamordowano w Charkowie w 1940 roku. Potem okazało się, że zbrodni tej dokonało NKWD.

Nazwiska Krzysztofa Kowalewskiego nie zostały wygrawerowane na obelisku wśród imion rodziców. Zamiast tego umieszczono je na specjalnej tabliczce w czarnej ramce, która znajduje się na płycie nagrobka. Od samego początku tabliczki strzegą dwa kamienne ptaszki. Pojawiły się doniesienia sugerujące, że symbolizują one Agnieszkę Suchorę i ich córkę Gabrysię. 

W tym roku ptaki udekorowano, przywiązując pod ich główkami czerwone kokardki. Między nimi umieszczono gałązkę z koralami w tym samym kolorze. Podobne znalazły się także w wazonie obok kwiatów. Ta delikatna i piękna aranżacja dodaje uroku i symboliki miejscu spoczynku Krzysztofa Kowalewskiego.    

Zdjęcia zobaczycie tutaj.

Krzysztof Kowalewski, fot. KAPiF
Krzysztof Kowalewski, fot. KAPiF
Krzysztof Kowalewski, fot. KAPiF
Krzysztof Kowalewski, fot. KAPiF

 

 

Syn Krzysztofa Kowalewskiego chce wyjawić jego tajemnice. Ma plan
Krzysztof Kowalewski
Krzysztof Kowalewski był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Artysta zmarł w lutym tego roku, pozostawiając pogrążoną w żałobie rodzinę i wiernych fanów. Niedawno pojawił się pomysł wydania książki o znanym gwiazdorze. Syn Krzysztofa Kowalewskiego zamierza napisać biografię ojca, w którym wyjawi wszystkie sekrety popularnego aktora. Krzysztof Kowalewski był utalentowanym aktorem, który miał na swoim koncie wiele kultowych ról. W związku z tym nagła śmierć gwiazdora była dla jego sympatyków ogromnym zaskoczeniem i powodem do smutku. Teraz syn artysty planuje wydać książkę, która wyjawiłaby kilka tajemnic lubianego aktora.
Czytaj dalej
Krzysztof Kowalewski doczekał się syna z kubańską tancerką. Agnieszka Suchora dała mu "drugie życie"
Krzysztof Kowalewski
Krzysztof Kowalewski
Droga Krzysztofa Kowalewskiego do odnalezienia szczęścia w miłości nie była łatwaAktor był żonaty z kubańską tancerką, a po rozpadzie pierwszego małżeństwa związał się z Ewą WiśniewskąOstatecznie stworzył trwałą relację z Agnieszką SuchorąWieść o śmierci Krzysztofa Kowalewskiego wstrząsnęła polskim show-biznesem. Przekazała ją małżonka aktora, Agnieszka Suchora; aktor odszedł w wieku 83 lat. Para trwała w związku małżeńskim od 2002 roku. W ubiegłych latach widzowie mogli oglądać duet współmałżonków na srebrnym ekranie (“Daleko od noszy”), jak i teatralnej scenie. O czym nie każdy wie, związek z Agnieszką Suchorą nie był jednak jedyną tego typu relacją w życiu Krzysztofa Kowalewskiego.
Czytaj dalej