Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tina Turner chciała dokonać eutanazji, drugie życie otrzymała od męża. Dzięki niemu odzyskała nadzieję
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.05.2023 22:21

Tina Turner chciała dokonać eutanazji, drugie życie otrzymała od męża. Dzięki niemu odzyskała nadzieję

Tina Turner
fot. JEAN-PIERRE MULLER/AFP/East News

Tina Turner nie miała łatwego życia. Legendarna piosenkarka po nieudanym związku z pierwszym mężem odnalazła prawdziwą miłość. Uświadomiła to sobie, gdy ukochany uratował jej życie.

Gwiazda przez wiele lat zmagała się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi. W pewnym momencie cierpienie było tak ogromne, że chciała dokonać eutanazji. Wtedy pojawił się jej mąż, który zaoferował jej… własną nerkę.

Tina Turner przeżywała piekło z pierwszym mężem

Wielka kariera wokalistki rozpoczęła się dzięki jej pierwszemu ukochanemu. Producent Ike Turner poznał młodziutką Annę Mae w jednym z klubów w Tennessee i od razu zaproponował jej współpracę.

Dwa lata później nie tylko przyjęła swój pseudonim artystyczny, ale też została siódmą żoną muzyka. Po latach w swojej biografii Tina Turner przyznała, że Ike myślał głównie o sobie. Wyznała również, że po uroczystości zabrał ją do obskurnego klubu z aktami seksualnymi na żywo.

— Ike zawsze troszczył się tylko o siebie. Musiał się zorientować, że Tijuana to najlepsze miejsce na szybki ślub bez pozwolenia lub badania krwi. Podejrzewam, że ta ceremonia nie była nawet ważna w świetle prawa. Ale nie było też sensu kwestionować jego pobudek. Wkurzyłby się, a wówczas mógłby mnie pobić. Zdecydowanie nie chciałam wystąpić na własnym ślubie z podbitym okiem — pisała artystka w swojej biografii. 

Córka Dariusza Gnatowskiego ma już 28 lat. Od maleńkości przypomina swojego ojca

Tina Turner długo ukrywała się przed prawdziwą miłością

Podczas gdy wielu uważało, że zakochani są idealni, Ike Turner był mocno uzależniony od kokainy, a dodatkowo zdradzał żonę i stosował wobec niej przemoc fizyczną. Dopiero po dwóch latach artystka uciekła, mając zaledwie 36 centów w kieszeni. 

Po upływie 10 lat gwiazda opowiedziała swoją historię, którą skrywała przez cały ten czas. Wtedy też podkreślała, że nie zamierza ponownie wchodzić w relacje z mężczyznami. Niedługo później Tina Turner poznała miłość swojego życia - niemieckiego producenta płyt Erwina Bacha.

Po trzech latach ukochany poprosił ją o rękę, ale ona nie potrafiła udzielić mu odpowiedzi. To jednak wcale go nie zraziło, bo swoje pytanie powtórzył po 23 latach - wtedy już piosenkarka z radością zgodziła się na małżeństwo.

Mąż Tiny Turner uratował jej życie

Swoją wielką miłość i oddanie wokalistce udowodnił nie tylko swoją cierpliwością, ale również wielkim aktem heroizmu, którego dokonał w 2014 roku. Wtedy też Tina Turner trafiła do szpitala z udarem mózgu, który nie był bardzo szkodliwy, ale sprawił, że u gwiazdy zdiagnozowano niewydolność nerek i nadciśnienie, a później raka jelita grubego.

Wszystko to doprowadziło artystkę do stanu tak wielkiego cierpienia, że myślała już nawet o eutanazji i zapisała się do specjalnej organizacji zajmującej się takimi zabiegami. Wtedy też z pomocą zjawił się jej mąż, który zaoferował jej… własną nerkę. 

Oddanie mi nerki było niezwykłym darem, darem miłości. Żartowałam, że z nerką Erwina będę w stanie przebiec maraton wyznała po latach Tina Turner.

Niestety, organizm piosenkarki nie przyjął nowego organu i przez długi czas z nim walczył. Każdy jednak doskonale wiedział, że to heroiczny gest Erwina Bacha uratował Tinie Turner życie.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: plejada.pl