Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Maciej Dowbor o nazwisku żony. Czy przeszkadza mu, że funkcjonuje jako Koroniewska?
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 03.03.2023 08:45

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Maciej Dowbor o nazwisku żony. Czy przeszkadza mu, że funkcjonuje jako Koroniewska?

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska
fot. KAPiF

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska od lat tworzą jedną z najgorętszych par w polskim show-biznesie. Pobrali się w 2014 roku, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Jakie nazwisko ma popularna aktorka? Mało kto wie, jak naprawdę się nazywa. 

Po wyjściu za mąż kobiety zwykle przyjmują nazwisko męża. Niekiedy pozostają przy panieńskim, a czasem decydują się na dwuczłonowe nazwisko. Maciej Dowbor opowiedział nam, jak sytuacja wygląda w przypadku jego żony.

Maciej Dowbor o nazwisku swojej żony

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska poznali się wiele lat temu na planie “M jak miłość”. Wówczas Maciej spełniał się jako dziennikarz i był umówiony na wywiady z aktorami popularnego serialu. W tamtym czasie oboje byli w związkach, a silne uczucie połączyło ich dopiero po latach. 

Dziś Maciej i Joanna tworzą jeden z najbardziej lubianych związków w polskim show-biznesie. Doczekali się ogromnego grona fanów, którzy z zaciekawieniem śledzą ich losy. Parę łączy ogromna miłość, przyjaźń, a także dzieci.

O Conchicie Wurst mówił cały świat. Dziś jest nie do poznania, już nie wygląda jak na zdjęciu

Jak naprawdę nazywa się Joanna Koroniewska?

Okazuje się, że Joanna Koroniewska po ślubie nie zdecydowała się na przyjęcie nazwiska męża. Dodała je jednak do swojego panieńskiego i naprawdę nazywa się Joanna Koroniewska-Dowbor. Co na ten temat myśli mąż aktorki?

Mam to kompletnie gdzieś. […] Ta decyzja wynika chyba tylko z tego, że moja żona chciała mieć takie samo nazwisko jak dzieci. Tak mi się wydaje — wyjawił reporterce Świata Gwiazd Maciej Dowbor.

To jednak nie koniec ciekawostek, z którymi podzielił się prezenter. Maciej wspomniał również, jak problematyczne jest dwuczłonowe nazwisko, szczególnie tak długie, jakie ma jego żona. Za przykład podał trudności ze zmieszczeniem go w urzędowych dokumentach.

To jest (dwuczłonowe nazwisko - red.) potwornie upierdliwe. Spróbujcie wpisać w jakiejkolwiek urzędowej rubryczce podwójne nazwisko. Zwłaszcza Koroniewska i jeszcze znacznie krótsze, ale jednak wydłużające całą frazę, Dowbor — dodał.

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska u szczytu popularności

Zarówno Joanna Koroniewska, jak i Maciej Dowbor od wielu lat spełniają się w branży medialnej, a ich twarze kojarzone są przez wielu Polaków. W ostatnich latach ich popularność znacznie wzrosła, a wszystko za sprawą “Domówki u Dowborów”

W 2020 roku, kiedy z powodu pandemii i panujących obostrzeń ograniczono wychodzenie z domu, Asia i Maciej stworzyli wówczas swój autorski, internetowy format, w którym przeprowadzają wywiady ze znanymi osobistościami. Program okazał się strzałem w dziesiątkę, a internauci ochoczo śledzą kolejne odcinki z udziałem ulubionej pary. 

Zobacz całą rozmowę:

Zobacz zdjęcia:

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska
Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska, fot. "W łóżku z rabusiem" - premiera w tatrze Komedia, fot. KAPiF
Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska
Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska, Festiwal Kobiet Internetu, fot. KAPiF
Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska
Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska, See Bloggers, fot. KAPiF

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].