Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tylko u nas: Adam Woronowicz szczerze do bólu o Julii Wieniawie. "Zawodowi aktorzy się tak nie zachowują"
Karolina Kurek
Karolina Kurek 12.04.2024 14:04

Tylko u nas: Adam Woronowicz szczerze do bólu o Julii Wieniawie. "Zawodowi aktorzy się tak nie zachowują"

Adam Woronowicz
fot. KAPiF, Świat Gwiazd

Popularny aktor, Adam Woronowicz był ostatnio gościem Świata Gwiazd. W rozmowie z Andrzejem Sołtysikiem opowiedział m.in. o współpracy z Julią Wieniawą. Takich słów ze strony doświadczonego artysty się nie spodziewaliście.

Adam Woronowicz: kariera aktorska

Adam Woronowicz to utalentowany i szanowany w branży aktor. Na swoim koncie ma udział w takich głośnych produkcjach jak “Chopin. Pragnienie miłości", “Popiełuszko. Wolność jest w nas”, “Chrzest”,  “Dwie korony”, “Wałęsa. Człowiek z nadziei” “Magda M.”, czy “Zupa nic”. Od 2021 roku gra jedną z głównych ról w serialu “The Office PL”, czyli rodzimej wersji kultowego “Biura”.

Artysta spełnia się także jako aktor teatralny. W trakcie swojej długiej i owocnej kariery współpracował m.in. z Teatrem Powszechnym i Teatrem Rozmaitości. Obecnie można go podziwiać m.in. na scenie Garnizonu Sztuki. 

Magia sztucznej inteligencji na wyciągnięcie ręki. Samsung rozszerza dostępność przełomowych funkcji Galaxy AI Adam Woronowicz stracił córeczkę, dopiero teraz szczerze o wszystkim opowiedział. "Ola jest już w niebie"

Życie rodzinne Adama Woronowicza

Akor od wielu lat jest w związku małżeńskim z Agnieszką Woronowicz. Para doczekała się trójki dzieci: córek Karoliny i Rity oraz jedynego syna Maksymiliana. Rodzina przeżyła tragedię, gdyż w 2015 roku umarła najmłodsza córeczka pary, Ola. 

Ola jest już w niebie. [...] Jest takie powiedzenie, że nie ma nikogo, kto żałowałby na łożu śmierci, że był za mało w pracy, ale jest wielu, którzy żałują, że byli za mało z dziećmi -wyznał w jednym z wywiadów. 

Adam Woronowicz podkreśla, że na pierwszym stawia nie karierę aktorską, a rodzinę.

Na końcu nie będę rozliczany z tego, ile nagród zdobyłem, ile ról zagrałem, ile zarobiłem, ale z tego, ile miłości dałem innym - powiedział. 

Adam Woronowicz szczerze o Julii Wieniawie

W wywiadzie dla Świata Gwiazd Adam Woronowicz został zapytany o współpracę z przedstawicielką młodego pokolenia gwiazd, Julią Wieniawą. Przypomnijmy, że aktorzy występują razem w spektaklu “Gra” na scenie Garnizonu Sztuki. Gospodarz, Andrzej Sołtysik,, dopytał, czy pomaga młodej aktorce na scenie.

Jej doświadczenia z teatrem, tak jak powiedziała szczerze, to był jeden epizod zgrany parę razy, bo potem przydarzyła się pandemia i w sumie nic z tego nie wyszło. Teraz taki prawdziwy, prawie półtorej godziny na scenie w tylko dwie osoby. No i oczywiście Julka z racji, że nie skończyła żadnej szkoły zawsze będzie miała tą pieczątkę, że amatorka i tak dalej - oznajmił Woronowicz w wywiadzie dla Świata Gwiazd.

Woronowicz wyznał, że profesjonalizmu i pracowitości mogłaby się od niej uczyć większość zawodowych aktorów.

Przychodzi amatorka, która ma nauczony tekst na pamięć. Co więcej zna moje kwestie prawie. (…) Powiem Ci, że wielu zawodowych aktorów tak się nie zachowuje, w zasadzie większość łącznie ze mną - powiedział i wybuchnął śmiechem.

 

Woronowicz kontynuował, chwaląc pracę i przygotowanie Wieniawy do “Gry”. 

Nagle się zorientowaliśmy z Norbertem( reżyserem - przyp. red.), że wiesz tekst tekstem, każdego można nauczyć, ale z drugiej strony dochodzi do takiej sytuacji, kiedy (Julia Wieniawa - przyp. red.) dostaje uwagę i to realizuje więc. Ciągle to gramy, ciągle jestem zaskakiwany reakcjami widzów i ciągle mam takie wrażenie, że to był fajny pomysł i w sumie mam wrażenie, że ciągle gdzieś tam czerpie z tego pewne profity. 

Julia Wieniawa ma zatem powody do radości, kolega po fachu opisał jej pracę na deskach teatralnych w samych superlatywach. 

Cała rozmowa z Adamem Woronowiczem dostępna poniżej.

Adam Woronowicz i Julia Wieniawa, fot. KAPiF
Adam Woronowicz i Julia Wieniawa, fot. KAPiF
Adam Woronowicz, fot. KAPiF
Adam Woronowicz, fot. KAPiF
Adam Woronowicz, fot. KAPiF
Adam Woronowicz, fot. KAPiF
Julia Wieniawa, fot. KAPiF
 Julia Wieniawa, fot. KAPiF