Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tylko u nas: Piękne świadectwo brata Ani Lewandowskiej! Jego dar dla Kościoła podziwia cała parafia
Anna Lipska
Anna Lipska 30.03.2024 20:59

Tylko u nas: Piękne świadectwo brata Ani Lewandowskiej! Jego dar dla Kościoła podziwia cała parafia

Brat Lewandowskiej
Brat Lewandowskiej, fot. Instagram/KAPIF

Jakie działo dla Kościoła przekazał brat Anny Lewandowskiej? Świat Gwiazd dowiedział się o niezwykłej szczodrości Piotra Stachurskiego. 

Rodzina Anny Lewandowskiej jest bardzo wierząca

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski nie kryją tego, że życie blisko Boga jest dla nich bardzo ważne. Oboje pochodzą z bardzo religijnych rodzin i ten wzorzec przenieśli do swojego domu. 

 Maria Stachurska, mama Ani pracowała nawet dla ojca Rydzyka. W latach 90. była producentem zewnętrznym TVP. Mogła realizować projekty, o które trudno ją byłoby podejrzewać. 

Przy zakładaniu Radia Maryja realizowałam spektakle radiowe. Pracowałam przy tworzeniu Telewizji Niepokalanów, byłam redaktorem programowym. Od kilku lat wraz z Księdzem Andrzejem Juńczykiem prowadzę "Eucharystyczną Wspólnotę Dzieci Maryi" przy Parafii Najświętszego Zbawiciela (Sanktuarium Matki Zbawiciela) w Warszawie. Zrealizowałam kilka filmów dokumentalnych o tematyce religijnej – napisała Stachurska.
 

Mama Anny Lewandowskiej napisała także książkę “Wszystko przemienić w dobro”. Podjęła się również stworzenia filmu dokumentalnego o członkini swojej rodziny Stanisławie Leszczyńskiej, która w czasie II wojny światowej pracowała jako położna w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. To jednak nie jest wszystko.

Mama Ani Lewandowskiej pracowała u Rydzyka! Wyciekły zadziwiające szczegóły jej kariery Nagrali Lewandowskiego na lotnisku dla VIP-ów. Zachowanie jego córeczek wywołało poruszenie w sieci

Maria Stachurska pisze ikony

Mamy Anny Lewandowskiej, podobnie jak pozostali członkowie rodziny, nie kryje tego, że wiara i religia mają dla niej wielkie znaczenie. Okazuje się, że ma też talent malarski i w wolnych chwilach pisze ikony. O swojej pasji Maria Stachurska opowiedziała w “Dzień Dobry TVN”. Kiedy u przyjaciela zobaczyła ikonę, powiedziała:

Powiedziałam: „ja tak chcę”. To pragnienie było tak wielkie, że postanowiłam zapisać się do szkoły pisania ikon. Znalazłam jezuitów, to było 8-9 lat temu – wspominała w programie.

Wybrała deskę, otrzymała wizerunek Chrystusa i tak się zaczęło pisanie ikon.

Mówi się, że pierwsza ikona zawsze powinna zostać dla pisarza. Zostałam uzdrowiona podczas pisania tej ikony, dlatego mój Pantokrator jest tutaj – mówiła.

Dla starszej wnuczki Klary wykonała ikonę z wizerunkiem Matki Boskiej niosącej w chuście Jezusa, a na pierwsze urodziny ze św. Klarą. Młodsza także ma swoją ikonę.

Dla Laurki też zrobiłam Matkę Bożą […] Dla mojej córki św. Annę na imieniny – mówiła w programie.

Wyznała także, że podczas pracy nad ikoną modli się, najczęściej przy muzyce prawosławnej lub Chorałach Gregoriańskich. Jej prace trafiły w różne miejsca na świecie.

Okazuje się, że także jej syn jest blisko Kościoła i właśnie się dowiedzieliśmy, że przekazał parafii niezwykły dar.
 

Jaki dar przekazał Kościołowi brat Lewandowskiej?

Zarówno dla pani Marii Stachurskiej, Ani Lewandowskiej, jak i jej brata, czas wielkanocny jest szczególny. Wiadomo, że to najważniejsze święta chrześcijan. Tym bardziej nie można być zdziwionym, jakie dzieło dla jednej z parafii przekazał Piotr Stachurski. Świat Gwiazd wszystkiego się dowiedział. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.

Piotr jest bardzo skromny, a ma przeogromny talent, który odziedziczył po piszącej ikony mamie Marii. Z okazji Wielkanocy namalował przepiękny obraz Jezusa Zmartwychwstałego, który podziwiają wierni. Pani Maria pęka z dumy, tak jak parafianie — mówi Światu Gwiazd osoba z otoczenia Stachurskiej.

I dodaje:

Pani Maria mówi znajomym, że dłoń jej syna jest genialna. Nikt nie ma wątpliwości, że nie przesadza.

W rozmowie ze Światem Gwiazd informator zdradził również:

Piotr rzadko pozwala na wrzucanie zdjęć do internetu, ale to jest wyjątkowe. Powstało w wyjątkowym charakterze, w wyjątkowym momencie. 

Poniżej zdjęcie Piotra Stachurskiego z dziełem, jakie można podziwiać w jednej z mazowieckich parafii.

Piotr Stachurski, fot. Świat Gwiazd Exclusive
Piotr Stachurski, fot. Świat Gwiazd Exclusive
Anna Lewandowska, Piotr Stachurski, fot. Instagram
Anna Lewandowska, Piotr Stachurski, fot. Instagram
Anna Lewandowska, Piotr Stachurski, fot. Instagram
Anna Lewandowska, Piotr Stachurski, fot. Instagram
Rodzina Lewandowskich, fot. KAPIF
Rodzina Lewandowskich, fot. KAPIF