Gwiazda serialu W labiryncie Żródło: eastnews & imago stock&people

Była jedną z najgorętszych gwiazd lat 80. Jak dziś wygląda Danuta Lato z serialu "W labiryncie"?

6 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Gwiazda serialu “W labiryncie” lata temu zniknęła z polskiego show-biznesu. Jak się okazuje, Danuta Lato od dawna nie mieszka w Polsce; obecnie zajmuje się pracą w branży medycznej. Swój wolny czas poświęca rodzinie - jest mamą dwójki dzieci.

  • Szczyt popularności serialu “W labiryncie” przypadł na lata 80 i 90 ubiegłego wieku
  • Danuta Lato uchodzi za jedną z najpopularniejszych gwiazd tamtego okresu
  • Dziś była aktorka pracuje w branży medycznej

Serial “W labiryncie” podbił serca setek telewidzów w latach 80 i 90 ubiegłego wieku. W obsadzie produkcji pojawiały się do dziś znane w naszym kraju osobistości, w tym Teresa Lipowska, Katarzyna Łaniewska czy Karol Strasburger. Wśród gwiazd polskiego srebrnego ekranu nie zabrakło również Danuty Lato, która lata temu postanowiła zakończyć karierę i usunąć się w medialny cień. Wiemy, co dziś dzieje się z jedną z najjaśniejszych gwiazd lat 80.

Udział w serialu “W labiryncie” przyniósł Danucie Lato niemałą popularność

Serial “W labiryncie” cieszył się niegdyś ogromną popularnością. Naznaczona cechami opery mydlanej produkcja utrzymywała się na antenie TVP2 od późnych lat 80 ubiegłego wieku do 1991 roku. Format doczekał się łącznie 120 odcinków.

W produkcję nad opowieścią o perypetiach warszawskiego środowiska medycznego (w tym lekarzy i farmaceutów) zaangażowały się takie osobistości jak Agnieszka Robótka-Michalska, Marek Kondrat czy Piotr Skarga. W obsadzie nie zabrakło również Danuty Lato, wcielającej się w postać Barbary. Choć kariera gwiazdy “W labiryncie” nie trwała długo, była niezwykle intensywna.

Nim kariera gwiazdy “W labiryncie” rozkręciła się na dobre, Danuta Lato pracowała w przedszkolu. Los uśmiechnął się do niej w 1984 roku, gdy urodę Danuty Lato docenił jeden z biznesmenów niemieckiego pochodzenia. Mężczyzna działający w branży wydawniczej magazynów dla panów zaproponował jej współpracę - od tamtego momentu wszystko działo się już niezwykle szybko.

Natalia z Natalia z "Rolnik szuka żony" urodziła. Zdjęcie maleństwa rozkruszy najtwardsze sercaCzytaj dalej

Bieg życiowych wydarzeń przywiódł Danutę Lato do Niemiec, gdzie postanowiła się osiedlić. Zdjęcia gwiazdy “W labiryncie” pojawiały się w takich popularnych magazynach jak “Playboy” czy Penthouse”. W 1985 roku miał nastąpić aktorski debiut zdobywającej wówczas popularność wschodzącej gwiazdy - na potrzeby produkcji “Drei und eine halbe Portion” Danuta Lato wcieliła się w striptizerkę.

Największą sławę przyniosła jej jednak rola w serialu “W labiryncie”. Telewidzowie śledzili wówczas historię odgrywanej przez nią Barbary, wybranki serialowego Grzegorza Białka (Janusz Bukowski). O czym nie każdy wie, Danuta Lato działała również z branży muzycznej, czego wynikiem było między innymi nagranie płyty z Samanthą Fox i Sabriną.

Czym gwiazda serialu “W labiryncie” zajmuje się obecnie?

Danuta Lato wycofała się z udziału w życiu publicznym w późnych latach 80 ubiegłego wieku. Zakończenie kariery oznaczało dla niej poświęcenie się życiu rodzinnemu. Prywatnie gwiazda serialu “W labiryncie” jest bowiem matką dwójki dzieci.

Choć o życiu prywatnym Danuty Lato wiadomo stosunkowo niewiele, media informują, że gwiazda lat 80 do dziś mieszka w Niemczech. Swą dalszą karierę zawodową związała z medycyną - postanowiła sprawdzić się jako fizykoterapeutka. Jak mówiła przed laty w jednym z wywiadów, niektórzy pacjenci do dziś rozpoznają w niej znaną niegdyś osobistość.

- Zmieniłam zawód, zajmuję się fizjoterapią. W Niemczech też kiedyś byłam znana. Gdy dziś niektórzy z moich pacjentów przez przypadek dowiadują się o mojej artystycznej przeszłości, jest mi bardzo miło - relacjonowała Danuta Lato.

Zdjęcie dawnej gwiazdy show-biznesu można zobaczyć między innymi na facebookowym profilu zrzeszającym fanów Danuty Lato. Jak się okazuje, Danuta Lato mimo upływu lat prezentuje się znakomicie, stawiając na włosy w kolorze blond i naturalny wygląd. Pod opublikowaną w mediach społecznościowych fotografią byłej aktorki nie brakuje pochlebnych komentarzy. Wielu widzów wciąż doskonale pamięta uśmiech widoczny na jednym z nielicznych, aktualnych zdjęć gwiazdy serialu "W labiryncie".

Danuta Lato

Źródło: facebook.com/Danuta LATO - FAN CLUB

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Telemagazyn, Plotek, Facebook

Następny artykuł