Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wiktor Zborowski przeszedł operację. Niestety konieczne było odwołanie spektaklu
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 31.05.2022 09:20

Wiktor Zborowski przeszedł operację. Niestety konieczne było odwołanie spektaklu

Wiktor Zborowski
fot. CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3968597

Wiktor Zborowski ostatnio boryka się z problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają mu występy na scenie teatralnej. Aktor musi poddać się intensywnej rehabilitacji jeśli chce wrócić do wykonywanego zawodu.

Aktor od kilku dekad zajmuje wysokie miejsce na liście najbardziej docenianych artystów polskiej kinematografii. Jego twórczość została nie raz wyróżniona nagrodami, a telewidzowie obdarzyli go niesłabnącą sympatią.

Wiktor Zborowski oprócz pracy na planach filmowych z chęcią bierze udział w sztukach teatralnych. Niestety ostatnimi czasy zdrowie artysty podupadło i musiał zwolnić z zawodowymi obowiązkami. Kontuzja kolana staje się dla mężczyzny dużym problemem.

Spektakle z Wiktorem Zborowskim zostały odwołane

Aktor współpracuje z warszawskim Teatrem Polonia, którego właścicielką jest znana artystka, Krystyna Janda. To właśnie ona w rozmowie z Super Expressem powiadomiła o pogarszającym się zdrowiu podopiecznych. Okazuje się, że Wiktor Zborowski nie jest osamotniony w kłopotach.

Niedawno odwołaliśmy „Boską”, ponieważ Wiktor Zborowski, który jest po operacji kolana, nie był w tak dobrej formie, żeby mógł zagrać. Na dodatek obok jest Maciek Stuhr, który ma zerwane więzadła, ale powiedział, że zagra o lasce — mówiła w wywiadzie.

Aktor od kilku lat cierpi z powodu lewego kolana. Przeszedł nawet operację, jednak do pełnej sprawności może powrócić dopiero po rehabilitacji. Do tego czasu jego teatralne występy są w dużej mierze ustosunkowane samopoczuciem.

Właścicielka teatru wykazuje się ogromną wyrozumiałością względem borykającego się z bólem aktora. Dla Krystyny Jandy najważniejszy jest człowiek i jego dobre samopoczucie, które może przelać na publiczność.

Wiktor Zborowski zapisał się na kartach kinematografii

Kariera aktorska młodego absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Teatralne rozpoczęła się w latach 70., gdy zaczynał pracę przed kamerą w produkcji "Padalce". Talent Wiktora Zborowskiego wyróżniał się na tle innych artystów, tak samo jak jego wzrost. Artysta mierzy prawie dwa metry, a w młodości trenował koszykówkę.

To jednak branża filmowa skradła serce mężczyzny, dzięki czemu widzowie mogli poznać bohaterów, którzy na stałe zapisali się w kartach kinematografii. Aktor wcielił się w m.in.: Longinusa Podbipiętę w "Ogniem i mieczem", Moryca Habera w komedii "C.K. Dezerterzy", a także Jana w "Ślubach panieńskich".

Aktor pozostawał aktywny zawodowo, jak długo tylko mógł, jednak problemy zdrowotne zakłóciły mu dotychczasowe plany. Spektakle teatralne z udziałem artysty zostały odwołane, a on powinien się teraz skupić na powrocie do sprawności fizycznej, by w przyszłości mógł dzielić się talentem z polską publicznością.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami

  2. Używasz perfum? O jednej rzeczy możesz nie mieć pojęcia, zdumiewające informacje

  3. Viki Gabor zzielenieje z zazdrości? Sara James wyleciała do USA, właśnie przekazała wspaniałą wiadomość

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Se.pl