Swiatgwiazd.pl
Barbara Radecka

kadr z serialu "Przyjaciółki", Polsat

Wnuk żegna Barbarę Radecką. Gdzie występowała?

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Natalia Cieślak

Barbara Radecka była aktorką filmową i teatralną, znaną z takich produkcji jak "Na Wspólnej", "Przyjaciółki" czy "W rytmie serca". Najbliżsi poinformowali o jej śmierci w mediach społecznościowych. Zmarła wieku 85 lat.

Informacja o śmierci Radeckiej pojawiła się na jej profilu na Facebooku. Zdiagnozowano u niej nowotwór, jednak aktorka zdecydowała, że nie podejmie się leczenia.

Barbara Radecka nie żyje

Na facebookowym profilu Barbary Radeckiej pojawiła się informacja o tym, że aktorka zmarła. Wnuk artystki postanowił również opublikować zdjęcie babci z żegnającym ją opisem. Wspomniał, że przez całe życie wszyscy zwracali się do aktorki imieniem Katarzyna, ponieważ nie lubiła swojego prawdziwego imienia.

– Dziś (21.01.23) zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. [...] – napisał wnuk aktorki, Michał Bernard Radecki.

– Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii – wolała odejść w spokoju. W tym przypomina mi naszego wspólnego ulubionego autora — Terry'ego Pratchetta, z którego książkami swego czasu miałem okazję ją zapoznać i które stały się jedną ze stałych elementów naszej relacji. Choć oczywiście chciałbym, żeby dalej była z nami, mam świadomość, że chciała zejść ze sceny na własnych warunkach świadomie i bez ociągania dodał.

Łukasz Nowicki

Syn Łukasza Nowickiego i Haliny Mlynkovej ma już 19 lat. Tak wygląda

CZYTAJ DALEJ

Barbara Radecka: kariera

Aktorka zadebiutowała na ekranie w serialu "Odbicia" w 1984 roku. Radecka pojawiła się również wielu popularnych produkcjach serialowych takich jak "Przyjaciółki", "Na sygnale" czy "Plebania".

Barbara Radecka również grała w spektaklach telewizyjnych takich jak "Dziady" czy "Biała zapaść". Po raz ostatni na ekranach telewizorów pojawiła się w 2020 roku, kiedy zagrała epizod w "Na Wspólnej".

- Pożegnanie Barbary Katarzyny Radeckiej odbędzie się we wtorek, 31 stycznia, o godz. 12.30 na Cmentarzu Północnym w Domu Pogrzebowym (sala B). Potem urna z prochami zostanie złożona do grobu rodzinnego - informują bliscy.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Niesłychane, do kogo należy dom Siary z "Kilera". "Potwierdzam, to jest ten dom"

  3. Królikowska nie spodziewała się, co spotka ją w Dzień Babci. Poruszenie w domu aktorki

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Marcin Kołodyński i Monika Mrozowska, kadr z: "Rodzina zastępcza", Polsat (2001)

Gdy zginął, miał zaledwie 21 lat. Historia Marcina Kołodyńskiego, serialowego chłopaka Majki z "Rodziny zastępczej"

Był zdolnym, świetnie zapowiadającym się młodym człowiekiem. Mimo że dopiero rozwijał swoją karierę w mediach, zdążył sporo osiągnąć. Prowadził programy rozrywkowe, zagrał też w uwielbianym serialu "Rodzina zastępcza". Niestety, zginął w tragicznym wypadku. Jego śmierć została upamiętniona we wspaniały sposób.

Zobacz galerię >

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Natalia CieślakAutor

Z zamiłowania redaktorka lubiąca wyzwania i rozmowy z ludźmi. Prywatnie miłośniczka gotowania z modernistycznym podejściem i pasjonatka podcastów kryminalnych. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

W takich warunkach mieszka Jolanta Pieńkowska. Jej mąż to miliarder

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

"Matki, żony i kochanki": Jak dziś wyglądają gwiazdy serialu?

Czytaj więcej >
Leonard Pietraszak z żoną, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Od lat czekał na wybaczenie syna, w trakcie pierwszego małżeństwa poznał drugą żonę. Tak żył Leonard Pietraszak

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Narzeczony Małgorzaty Ohme skomentował doniesienia o rozstaniu. Za nimi trudny czas

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Kim jest żona Tomasza Szczepanika z zespołu Pectus? Muzyk był o krok od ślubu z inną

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Małgorzata Ohme też rozstała się z narzeczonym? Nieoczekiwane doniesienia

Czytaj więcej >