Wojciech Cejrowski Żródło: eastnews & TRICOLORS

Po 10 latach Wojciech Cejrowski wraca na antenę z programem "Wojciech Cejrowski - boso przez świat". Fani długo na to czekali

17 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Wojciech Cejrowski powraca z projektem “Boso przez świat” do TVP. Entuzjaści programu podróżniczego czekali na ten moment od dekady; nowe odcinki będą emitowane na antenie TVP2. Z pierwszym z nich telewidzowie będą mogli zapoznać się pod koniec bieżącego miesiąca.

  • Na przestrzeni lat program “Boso przez świat” wyemitowało kilka różnych stacji
  • Format powraca, wraz z Wojciechem Cejrowskim, na antenę TVP2
  • Podróżnik zwiedził już blisko 60 różnych krajów

Wojciech Cejrowski rozpoczął pracę z Telewizją Polską we wczesnych latach 90 ubiegłego wieku. W międzyczasie podróżnik współpracował również z Polsatem i TVN Style. Największą popularność przyniósł mu jednak program “Boso przez świat”, który umożliwiał telewidzom odwiedzenie najdalszych zakątków naszego pełnego wspaniałości świata bez wychodzenia z domu.

“Boso przez świat” Wojciecha Cejrowskiego wraca na antenę TVP

Po 10 latach przerwy Wojciech Cejrowski postanowił ponownie podjąć współpracę z Telewizją Polską. Wiadomość ta z pewnością ucieszy fanów podróżniczego programu “Boso przez świat”. O czym nie każdy wie, format wiele przeszedł i na stałe nie zagrzewał miejsca w ramówce żadnej ze stacji.

Początkowo, od 2007, gdy powstały pierwsze reportaże, “Boso przez świat” mogli oglądać widzowie TVP2. Po tym, jak w 2009 roku Wojciech Cejrowski zaangażował się w polityczną kampanię Prawicy Rzeczypospolitej, program zdjęto z anteny. Od 2011 roku format emitowała stacja TVN, od 2013 natomiast - TV Puls oraz Puls 2.

Wiele wskazuje na to, że medialna tułaczka programu “Boso przez świat” dobiegnie końca. Po 10 latach podróżnicze przygody Wojciecha Cejrowskiego wracają na antenę TVP2. Według najnowszych doniesień emisja rozpocznie się w niedzielę 28 lutego wieczorem.

Oliwia Bieniuk w odważnej sesji zdjęciowej. Fani zaniemówiliOliwia Bieniuk w odważnej sesji zdjęciowej. Fani zaniemówiliCzytaj dalej

Przez cały następny miesiąc widzowie TVP będą mieli szansę oglądać prezentowane przez Wojciecha Cejrowskiego odległe zakątki Peru. Nowe odcinki mają pojawiać się w TVP2 w każdą niedzielę o godzinie 18:30. Emisję powtórek zaplanowano natomiast na soboty na godzinę 15:15.

Podróżnicza pasja Wojciecha Cejrowskiego

Obecnie trudno znaleźć państwo, którego nie odwiedziłby Wojciech Cejrowski. Jedno z nich ma dla niego szczególne znaczenie. Jak przyznał w jednym z wywiadów, to Meksyk sprawił, że stał się podróżnikiem.

Podczas rozmowy z serwisem Telemagazyn w 2015 roku Wojciech Cejrowski wyjaśniał, czym kieruje się podczas wybierania kolejnych celów swych wypraw. Tłumaczy, że decydują o tym jego wcześniejsze, samodzielne doświadczenia z danym krajem.

- Najpierw byłem gdzieś samodzielnie z wyprawą naukową, zapoznałem się z terenem, tematem, mam sprawdzonych przewodników, a dopiero potem odważam się brać w to miejsce ekipę telewizyjną - mówił roku Wojciech Cejrowski.

Zapytany o miejsca, które chciałby jeszcze zwiedzić, Wojciech Cejrowski wymienia Alaskę, Hawaje oraz Grenlandię. Jak przekazał, chętnie poskakałby sobie również po księżycu. Trudno powiedzieć, czy w najbliższym czasie ostatnia z podróżniczych aspiracji prowadzącego program “Boso przez świat” będzie możliwa do spełnienia; o dwie pozostałe zapewne nie musi się obawiać.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Onet, SuperExpress, Telemagazyn

Następny artykuł