Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Wszyscy już mają dość". Pracownik TV Republika o Danucie Holeckiej. Mówi, co dzieje się za kulisami
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 20.01.2024 15:05

"Wszyscy już mają dość". Pracownik TV Republika o Danucie Holeckiej. Mówi, co dzieje się za kulisami

Danuta Holecka
Danuta Holecka, fot. kadr TVP

Przez ostatnie kilka lat Danuta Holecka była twarzą “Wiadomości” w TVP. Po rewolucji, która odbyła się w polskim rządzie, a tym samym także na Woronicza, przeniosła się do stacji TV Republika. Jeden z pracowników zdradził, jak się zachowuje za kulisami. 

Od kiedy Danuta Holecka pracuje dla TV Republika?

Ostatni raz Danuta Holecka w TVP wystąpiła 12 grudnia. Była gospodynią programu “Minęła 20” i była to jej ostatnia audycja w tej stacji. Pod koniec ubiegłego roku pokazała się już jako prowadząca serwisu informacyjnego “Dzisiaj” w TV Republika. 

Ten transfer nie jest zbyt wielkim zdziwieniem, patrząc na poglądy polityczne dziennikarki. Nowa władza diametralnie zmienia Telewizję Publiczną. Holecka wspomniała, że za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu z nią miała dostać pół miliona odszkodowania. Jednak zdecydowała się zrezygnować z tej sumy. 

Podpisując dokumenty związane z wypowiedzeniem na początku grudnia, zrezygnowałam z 9-miesięcznego odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji. Więc nie dostanę tych ogromnych pieniędzy – mówiła dla “wirtualne media.pl”.

Metamorfoza Danuty Holeckiej. Pojawiła się na ekranach zupełnie odmieniona Wielka wpadka tuż pod nosem Danuty Holeckiej. I to dosłownie! Naprawdę poprowadziła tak swój nowy program

Wzrost oglądalności po przejściu Holeckiej do TV Republika

Fani dziennikarki oraz zwolennicy jej poglądów politycznych przenieśli się ochoczo do nowej stacji. Odnotowano gwałtowny wzrost oglądalności programu, który prowadzi Holecka. “Wirtualne media” ustaliły, że 11 listopada oglądalność była 30 razy większa niż przed dołączeniem dziennikarki. Dokładnie była to liczba około 600 tys. widzów.

Sygnał TV Republika za darmo dostępny jest na stronie internetowej stacji. W trakcie emisji pierwszego wydania „Dzisiaj” z udziałem Danuty Holeckiej zainteresowanie internautów było tak duże, że portal zaliczył awarię – czytamy na łamach wirtualnemedia.pl.

Jeden z pracowników stacji postanowił wyjawić, jak za kulisami zachowuje się największa gwiazda TV Republika, czyli Danuta Holecka. Przekazał niepokojące wieści. 

Czy Danuta Holecka jest śledzona?

Po przejściu do TV Republika Holecka została twarzą również tej stacji. Jest prowadzącą głównego programu informacyjnego. Mimo że dziennikarka nie pracuje tam długo, miała już pierwsze pretensje do ekipy produkcyjnej. Uważała, że światło, którego użyli “znacznie ją postarzało”.

Nie jest zadowolona również z pracy fryzjerek i makijażystek. Stwierdziła, że na lepsze jej wyjdzie, gdy sama będzie się malować i czesać. 

Najpierw dopilnowała, by miała lepsze oświetlenie, bo w pierwszych wydaniach "Dzisiaj" z nią w roli głównej, było w jej opinii dramatyczne. Ona przykłada wielką wagę do tego jak się prezentuje. Zawsze musi mieć perfekcyjnie ułożone włosy i makijaż. W tej kwestii jest bardzo wymagająca. Uważała za niedopuszczalne, by to wszystko miało być psute przez złe światło, które według niej ją postarzało. Ma być oświetlana jak w "Wiadomościach" TVP – donosił Plotek.

Dodatkowo jeden z pracowników TV Republika wyjawił “Plejadzie”, że Holecka ciągle uważa, że jest śledzona. 

Holecka sądzi, że ją śledzą wszyscy. Ciągle o tym mówi w newsroomie i nie tylko. Nikt tego nie powie, ale wszyscy już mają dość tych jej wymysłów – zdradził informator.

Myślicie, że w obawach dziennikarki może być ziarno prawdy?

Danuta Holecka, fot. KAPiF
Danuta Holecka, fot. KAPiF
Danuta Holecka, fot. KAPiF
Danuta Holecka, fot. KAPiF
Danuta Holecka, fot. KAPiF
Danuta Holecka, fot. KAPiF