Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wszyscy znają córkę Lindy. Kim są jego synowie bliźniacy?
Karolina Kurek
Karolina Kurek 07.06.2024 07:02

Wszyscy znają córkę Lindy. Kim są jego synowie bliźniacy?

Bogusław Linda
fot. KAPiF

Bogusław Linda to jeden z najpopularniejszych aktorów w naszym kraju. Kilka lat temu w mediach zaistniała jego córka Aleksandra. A kim dziś są starsi synowie artysty? Ich zajęcie budzi ciekawość. Szczegóły.

Bogusław Linda na ekranie

Bogusław Linda to postać polskiej kinematografii, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Od lat 70. ubiegłego wieku rozwija swoją karierę aktorską, a studia PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie ukończył w 1975 roku. Grał na planach produkcji takich reżyserów, jak Agnieszka Holland, Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Janusz Zaorski, czy Władysław Pasikowski. 

Linda może pochwalić się bogatą filmografią, a Polacy uwielbiają go za wiele ról, które wykreował na ekranie. Do najważniejszych z nich należą m.in. “Przypadek”, “Psy”, “Pan Tadeusz”, “Demony wojny wg Goi”, “Zabij mnie glino”, “Quo vadis”, “Powidoki”, czy Tato". Artysta występował także na deskach teatrów. Współpracował przykładowo z Teatrem Starym w Krakowie, czy Teatrem Studio w Warszawie. 

Zainteresowanie mediów budzi nie tylkoo jego udane życie zawodowe, ale również prywatne. 

Lidia Popiel mówi o zdradzie: "Idę do adwokata". Stanowcze stanowisko żony Bogusława Lindy Zakazany romans Bogusława Lindy i Moniki Jaruzelskiej. "Nie byliśmy klasyczną parą"

Rodzina Bogusława Lindy

Linda jako młody artysta miał na koncie wiele związków. Sytuacja zmieniła się gdy w latach 90. poznał Lidię Popel. Do spotkania doszło na planie filmu “Kroll”. Kobieta okazała się być miłością życia Bogusława Lindy. Para w 1992 roku doczekała się córki Aleksandry, która w ostatnich latach kilka razy pojawiła się u boku ojca na ściankach. 

Aktor i jego ukochana w 2000 roku wzięli ślub. To drugie małżeństwo uwielbianego artysty. Z poprzedniego związku, który zakończył się rozwodem, urodziło mu się dwóch synów, bliźniaków. Mikołaj i Michał przyszli na świat w 1979 roku, jednak niewiele wiadomo na ich temat. Bogusław Linda unika wypowiedzi o swojej rodzinie i chroni życie prywatne. 

Aktor zrobił jednak wyjątek i zdradził, czym zajmują się jego synowie. 

Kim są synowie Bogusława Lindy?

Opinii publicznej znana jest córka aktora Aleksandra, ale wielu zastanawia się, kim dziś są jego synowie? Okazuje się, że bliźniacy wstąpili w szeregi służb, a dokładnie policji specjalnej. Praca stawia jednak przed nimi szczególne wymagania. Bogusław Linda uchylił rąbka tajemnicy w wywiadzie. 

Muszą ukrywać swe twarze - powiedział w rozmowie z “Faktem”.

Natomiast jego córka poszła w ślady ojca. Aleksandra Linda do tej pory wystąpiła w m.in. “Psy 3. W imię zasad”, “Diablo. Wyścig o wszystko”, czy “Totem”. 32-latka podkreśla, że na swój sukces w branży aktorskiej zamierza zapracować sama, a nie z pomocą nazwiska sławnego taty.

Jestem innym człowiekiem. Mam inny pomysł na życie, inne rzeczy mnie kształtowały i inaczej patrzę na świat. Jeżeli sami nie chcemy być porównywani z innymi ludźmi, to dlaczego mamy ich porównywać ze sobą? [...] Każdy jest czyjąś córką lub czyimś synem - mówiła w rozmowie z “Plejadą”.

Aleksandra chce pracować jako aktorka, jednak nie chce się dzielić swoim życiem prywatnym, dlatego nie pała sympatią do fotoreporterów. 

Uwierz mi, że ja nie chcę wywoływać zamieszania w mediach. [...] po prostu wymykam się regułom i schematom, a to wywołuje w ludziach dyskomfort, ponieważ są przyzwyczajeni do czegoś innego. Przez całe życie ktoś im się podporządkować. Ja tak nie chcę. Poza tym prywatnie jestem skromną, roześmianą dziewczyną, z którą można pożartować, ale również, która wysłucha i zrobi wszystko, aby druga strona czuła się w moim towarzystwie w pełni doceniana i akceptowana - zdradziła. 

Linda ujawniła także w rozmowie, że stara się nie czytać informacji i komentarzy na swój temat:

Od 10 lat ani razu nie sprawdziłam, co pisze się w Internecie na mój temat. I nie zamierzam tego zmieniać. Nie mam takiej potrzeby. Nie chcę się ani stresować, ani wpuszczać negatywnej energii do mojego życia.

Zaskoczeni?

Bogusław Linda, fot. KAPiF
Bogusław Linda, fot. KAPiF
Bogusław Linda, fot. KAPiF
Bogusław Linda, fot. KAPiF