Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Znajomi Artura Żmijewskiego mówili o rozstaniu aktora z żoną. W tle piękna blondynka
Anna Lipska
Anna Lipska 03.10.2023 21:51

Znajomi Artura Żmijewskiego mówili o rozstaniu aktora z żoną. W tle piękna blondynka

Artur Żmijewski rozstał się z żoną?
Artur Żmijewski, Paulina Żmijewska, fot. AKPA

Artur Żmijewski i Paulina Żmijewska od lat są w związku. W 1992 roku wzięli ślub, są rodzicami trojga dzieci. Nie zawsze jednak było sielankowo. Był nawet moment, że doszło do rozstania. Na drodze aktora stanęła zmysłowa blondynka.

Artur Żmijewski: kariera

Pochodzący z Radzymina Artur Żmijewski zagrał w produkcjach, takich jak: “Ojciec Mateusz”, “Na dobre i na złe”, “Psy”, “Psy 2”, “Demony wojny wg Goi”, “Kamienie na szaniec”, “Atak paniki”, “Katyń”, “Trzy dni bez wyroku”. Niewątpliwie jest jesdnym z najbardziej znanych polskich aktorów.

Mimo natłoku obowiązków, zdołał też uporządkować życie prywatne. Od ponad 30 lat jest mężem licealnej miłości, Pauliny Petrykat. 

KAPIF_1000pix_K200878F.jpg
Artur Żmijewski, Paulina Żmijewska, fot. KAPIF
"Sami Swoi". Artur Żmijewski wyreżyseruje prequel kultowej komedii

Artur Żmijewski i Paulina Żmijewska: historia miłości

Artur i Paulina poznali się w liceum. Przystojniakiem interesowały się niemal wszystkie dziewczyny, ale jemu w oko wpadła o dwa lata młodsza koleżanka. Potem Żmijewski poszedł na studia aktorskie.

Ślub wzięli w 1992 roku. Doczekali się trojga dzieci: Ewy, Karola i Wiktora. Jedyna córka małżonków ma dziś 29 lat, a niedawno zrobiło się o niej głośno za sprawą jej publicznego coming outu. Starszy syn Karol poszedł w stronę gastronomii, a młodszy Wiktor zajmuje się fotografią i produkcją filmów.

akpa20230625_ddtvn2506_5293.jpg
Artur Żmijewski, Ewa Żmijewska, fot. AKPA

Paulina Żmijewska po ukończeniu studiów chemicznych na Politechnice Warszawskiej zajęła się domem. Zamieszkali z dziećmi w podwarszawskim Chotomowie.

Był jednak moment w ich związku, kiedy wydawało się, że nie będzie happy endu.

Artur Żmijewski rozstał się z żoną?

Kiedy Artur Żmijewski poszedł na studia, rozłąka okazała się bardzo trudna. Na drodze aktora stanęła zmysłowa blondynka, czyli Magdalena Wójcik, aktorka znana między innymi ze Złotopolskich. Poznali się na Akademii Teatralnej w Warszawie.

Wpadła mu w oko śliczna, długowłosa blondynka o namiętnych ustach. […] Wywarła wtedy na nim tak wielkie wrażenie, że zupełnie stracił głowę i zerwał z Pauliną – wyjawili znajomi aktora w rozmowie z magazynem Świat & Ludzie.

Studenckie zauroczenie nie potrwało jednak długo, a Żmijewski zrozumiał, że to Paulina jest miłością jego życia. 

“Tuż po ślubie dochodziło między nami do kłótni o drobiazgi. […] Musieliśmy nauczyć się żyć pod jednym dachem, tolerować swoje upodobania i nawzajem sobie ustępować. Najważniejsza okazała się obopólna dobra wola i to, że się kochamy” – powiedział aktor w jednym z wywiadów.

Aktor nie lubi też komentować prywatności. W jednym z wywiadów powiedział:

“[…] Nigdy nie chciałem, żeby moje prywatne życie stało się przyczynkiem do dyskusji medialnej. I nigdy nie chciałem tą prywatnością handlować. To mój świadomy wybór” – mówił w Fakcie.

KAPIF_1000pix_K180235F.jpg
Artur Żmijewski, Paulina Żmijewska, fot. KAPIF
akpa20230309_rmf_mocarty_pp_8414.jpg
Artur Żmijewski, Paulina Żmijewska, fot. KAPIF