Swiatgwiazd.pl
Z Martyniuk EN

TOMASZ RADZIK/East News

Wyszło na jaw, ile muzycy disco polo zarabiają na koncertach. Kwoty powalają

17 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Wolny

Udostępnij:

Pandemia koronawirusa wpłynęła na życie wszystkich. Okazuje się, że nawet branża muzyczna sporo na tym ucierpiała. Ostatnio wyciekły stawki, jakie oferuje się gwiazdom disco polo za koncerty. Niektórzy nie zgadzają się na cięcia. Najwięcej zgarnia oczywiście Zenek Martyniuk.

  • Zenek Martyniuk to najpopularniejsza gwiazda disco polo w Polsce

  • Gwiazdor zgarnia rekordowo dużo za koncerty

  • Niektóre gwiazdy godzą się na niższe stawki

Bez wątpienia ciężko jest wrócić do pracy po pandemii. Jeśli chodzi o organizatorów imprez masowych, którzy wyjątkowo mocno odczuli lockdown, to dziś mogą spokojnie na nowo planować koncerty. Okazuje się, że oferują mniejsze stawki muzykom disco polo. Nie wszyscy się na to godzą.

Ile Zenek Martyniuk zarabia na koncertach?

Zenek Martyniuk to absolutna sensacja muzyki disco polo i postać, która na stałe wpisała się do kanonu polskiej muzyki. Jego kultowy już hit Przez Twe Oczy Zielone znają niemal wszyscy. Mężczyzna nie przestaje koncertować, a właśnie zbliża się najgorętszy okres dla muzyków.

Latem muzykę disco polo słychać niemal wszędzie, a zwłaszcza w nadmorskich kurortach. Nic więc dziwnego, że wykonawcy tego gatunku mają ręce pełne roboty! Niewątpliwie zapracowany jest Zenek Martyniuk, lecz nie ma się co dziwić skoro, jak się okazuje, muzyk zgarnia za jeden koncert... niemniej niż 25 tysięcy złotych!

P Saleta EN

Przemek Saleta naśmiewa się ze starszej kobiety. Internauci oburzeni

CZYTAJ DALEJ

Zarobki gwiazd disco polo

Jeśli chodzi o inne znane nazwiska ze świata disco polo, to Super Express dotarł do kilku z nich. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że mnóstwo pracy w wakacje ma również Piotr Kołaczyński, czyli popularny ostatnio Miły Pan, którego koncert kosztuje organizatorów 14 tysięcy złotych. Artysta jest świadom, że wypracował swoją markę i nie może pozwolić na powrót do takich stawek, jakie otrzymywał gdy zaczynał karierę.

Zespół Bayer Full przyznał, że obecnie otrzymuje znacznie mniej ofert, niż przed pandemią. Do tego zdradza, że organizatorzy często się targują, więc ich początkowa cena — 25 tysięcy złotych — spada nawet o połowę.

Członkowie zespołu Mejk, Elwira i Mariusz, przyznają, że nie schodzą ze swojej stawki. Dodatkowo tłumaczą, że za te 14 czy 18 tysięcy muszą jeszcze opłacić nocleg i wynająć bus.

Marcin Miller również jest nieugięty jeśli chodzi o stawkę. Wyjściowa kwota to 30 tysięcy. Jest gotów na niewielkie wahania ceny, ale, jak sam przyznaje, nie będzie grał za 5 tysięcy. Wokalista zespołu Boys zaznacza, że stawka zależy również od tego, czy koncert jest w telewizji, w plenerze czy klubie.

Zarobki gwiazd disco polo wydają się duże, ale warto wziąć pod uwagę to, o czym mówił wokalista zespołu Bayer Full, że czasem dla niego zostanie zaledwie kilkaset złotych, po pokryciu wszystkich innych koniecznych do zagrania koncertu kosztów, których nie zapewniają organizatorzy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Nowy uczestnik "Tańca z Gwiazdami" ma 67 lat. Fani rezygnują z oglądania

  • Agnieszka Woźniak-Starak we wzruszający sposób upamiętniła rocznicę urodzin męża

  • Tomasz Karolak wygadał się na temat relacji z Małgorzatą Kożuchowską

źródło: Super Express

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >