Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Xavier Wiśniewski latami walczył z chorobą. Syn Michała myślał o najgorszym. "Lepiej jakby mnie nie było"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 23.02.2024 14:57

Xavier Wiśniewski latami walczył z chorobą. Syn Michała myślał o najgorszym. "Lepiej jakby mnie nie było"

Xavier Wiśniewski
Xavier Wiśniewski i Michał Wiśniewski, fot. kadr TVN/Instagram

Michał Wiśniewski oprócz muzycznych dokonań doskonale znany jest ze swojego życia osobistego. Z pięciu małżeństwo doczekał się gromadki dzieci, z której część wchodzi już do dorosłego życia. Syn artysty przez lata walczył z poważną chorobą. Jego doświadczenia ściskają za serce. Co pomogło mu wyjść na prostą?

Najstarszy syn Michała Wiśniewskiego opowiedział o zdrowiu

Michał Wiśniewski z małżeństwa z Mandaryną doczekał się dwójki dzieci: Xaviera i Fabienne. Najstarsze dzieci muzyka stawiają już pierwsze kroki w show-biznesie. Córka wystąpiła z nim nawet w telewizyjnym programie, a syn pomaga ojcu podczas muzycznych wystąpień.

Dorosły Xavier Wiśniewski zaczął już obierać swoją własną ścieżkę kariery. Nie chce jednak podążać śladami rodziców, którzy są znanymi postaciami polskiego show-biznesu. Swój wolny czas poświęca na muzykę i taniec. Bywały jednak chwile, w których potrzebował pomocy.

W rozmowie z "Faktem" otworzył się na temat zdrowia psychicznego. Zaskakujące, przez co przechodził syn Michała Wiśniewskiego. Przez 5 lat walczył z poważną chorobą.

Michał Wiśniewski zarabiał miliony, a na starość grozi mu straszna bieda. Gwiazdor ujawnił, jakąś dostanie emeryturę. "Ochłapy" Michał Wiśniewski pracował dla polityków. Zarobił fortunę. W grę wchodzą miliony

Xavier Wiśniewski otworzył się na temat zdrowia. Latami walczył z depresją

Niewiele osób wiedziało, przez co przechodzi syn muzyka. Przez 5 lat zmagał się z depresją, o czym dziś mówi głośno. Bywały momenty, w których zupełnie nie widział dla siebie szans.

Przez około 5 lat zmagałem się z ciężką depresją. Brakowało mi spokoju. Byłem gdzieś z tym wszystkim sam. Moi koledzy popełniali samobójstwa i to był bardzo ciężki moment. Bardzo się zamknąłem w sobie. Czułem, że nikt mnie nie chce i jestem nikomu niepotrzebny. Przechodziło mi przez myśl, że lepiej by było, jakby mnie nie było. Czułem, że wszystkim będzie lepiej, jeśli mnie nie będzie - przyznał.

W czasie kryzysu nie mógł liczyć na najbliższych znajomych, którzy dodatkowo stawiali go w złym świetle przed innymi. Xavier Wiśniewski przyznał, że czuł się odosobniony, a nawet "przez parę lat prawie z nikim nie rozmawiał". Jak udało mu się przezwyciężyć trudny okres?

Xavier Wiśniewski o zdrowiu psychicznym. Co pomogło mu wyjść na prostą?

Dziś syn Michała Wiśniewskiego z nadzieją patrzy w przyszłość, choć nie było łatwo. Jedną z jego "odskoczni" okazało się artystyczne hobby. Swoim emocjom pozwolił ujść w muzyce i sztuce. Kluczowa była także rozmowa. Xavier Wiśniewski wierzy, że poruszanie publicznie tematu zdrowia psychicznego okaże się pomocne dla innych.

Pomogła mi muzyka i działania artystyczne. Już jest lepiej. Mam nadzieję, że zabierając głos publicznie dam innym nadzieję, że nie są sami. Jesteśmy takim krajem, w którym często, gdy ktoś się czuje źle, to w społeczeństwie jest odpychany na bok. A czasem pięciominutowa rozmowa jest komuś w stanie naprawić dzień - podkreślał.

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zwrócić się do:

  • poradni zdrowia psychicznego,
  • szpitala i oddziału psychiatrycznego,
  • ośrodka interwencji kryzysowej,
  • poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Telefony dla osób w kryzysie, potrzebujących wsparcia:

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00.
  • 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.
Michał Wiśniewski
Xavier Wiśniewski opowiedział o zdrowiu psychicznym, fot. instagram.com/m_wisniewski1972/
Michał Wiśniewski
Xavier Wiśniewski opowiedział o zdrowiu psychicznym, fot. instagram.com/m_wisniewski1972/
Michał Wiśniewski
Xavier Wiśniewski opowiedział o zdrowiu psychicznym, fot. KAPiF
Michał Wiśniewski
Xavier Wiśniewski opowiedział o zdrowiu psychicznym, fot. KAPiF

Źródło: Fakt