Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zaginęła polska gwiazda internetu. Bliscy 35-latki apelują o pomoc w poszukiwaniach
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 10.05.2024 16:33

Zaginęła polska gwiazda internetu. Bliscy 35-latki apelują o pomoc w poszukiwaniach

Katarzyna Napiórkowska
Fot. Canva; Instagram

Kultowa gwiazda polskiego internetu zaginęła w tajemniczych okolicznościach. W poszukiwania zaangażowano służby. Katarzyna Napiórkowska na kilkanaście dni przed zaginięciem zamieściła bardzo niepokojący wpis.

Kim jest Katarzyna Napiórkowska?

Katarzyna Napiórkowska stała się rozpoznawalna jeszcze w czasach gigantycznej popularności serwisu Photoblog. Działała też w mediach społecznościowych, nagrywając tam między innymi po polsku i angielsku filmy o radzeniu sobie z depresją. Jej główny profil na YouTube śledzi niemal pół miliona osób. Przez pewien czas prowadziła też sklep z bielizną o nazwie Midnightclothing.

Napiórkowska nie ukrywała w sieci, że sama zmaga się z depresją. Mówiła nie tylko o tym, ale też o swoich powracających problemach z uzależnieniem od alkoholu. Teraz jednak większość jej wpisów oraz nagrań zostało ukrytych lub usuniętych. Na dwa tygodnie przed zaginięciem zamieściła wpis, który w obecnych okolicznościach wywołuje silny niepokój. Co na temat jej poszukiwań mówi teraz policja? Szczegóły poniżej.

Rzeźniczak ze łzami w oczach o zmarłym synu. Schreiber poszła o krok za daleko Ostrowska-Królikowska o zdradzie męża. Tak mówi o trudnej rozmowie z Pawłem

Katarzyna Napiórkowska zaginęła: co wiadomo o okolicznościach?

35-letnia Napiórkowska mieszkała w miejscowości Koteże. Zaginęła bez śladu w nocy z 5 na 6 maja w Toruniu. Do tej pory nie dała żadnego znaku życia i nie skontaktowała się z rodziną. Nie wiadomo, gdzie może się znajdować. Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim podała już rysopis Katarzyny i zamieściła jej zdjęcie.

Rysopis: wzrost 162cm; sylwetka szczupła; oczy koloru brązowego; włosy długie czarne (rozpuszczone lub związane w "kok”). Ubrana była w biały rozpinany wełniany sweter, jasne dżinsy oraz buty koloru czarnego z napisem Fila – czytamy w oficjalnym komunikacie policyjnym.

Jak brzmiały ostatnie słowa zaginionej youtuberki do fanów? Poniżej publikujemy fragmenty jej mrocznego wpisu sprzed dwóch tygodni.

Katarzyna Napiórkowska zaginiona: post w sieci przed zaginięciem

Niedawno Napiórkowska zaniepokoiła fanów kolejną serią wpisów na temat problemów z uzależnieniem i depresją. Mniej więcej dwa tygodnie temu większość dostępnych dotychczas materiałów ukryła jako treści tylko dla osób, które wspierały finansowo jej działalność. Po tym, jak jej ruch spotkał się z krytyką, napisała niezwykle gniewny, emocjonalny wpis, w którym przyznała się, że przebywała ostatnio w szpitalu psychiatrycznym.

Widzieliście, jak byłam niezwykle szczera i otwarta w kwestii mojego uzależnienia i depresji, aby walczyć z piętnem, wiedząc, że będę osądzana przez wielu, ale chcąc utorować drogę innym. Przez ostatnie kilka dni przebywałam na oddziale psychiatrycznym, rozmawiając ze wszystkimi bardzo chorymi psychicznie ludźmi, próbując zaoferować im choć trochę miłości i ciepła, ponieważ nie mają nikogo (a żaden z pracowników nie jest zainteresowany po prostu poświęceniem im uwagi, której tak bardzo pragną), robiąc to całkowicie za darmo i kochając to – ogłosiła Napiórkowska.

Youtuberka zaznaczyła, że nie opowiada o tym, by się chwalić. Jej cel był inny. Wspomniała o “krytycznej sytuacji” w jakiej się znalazła.

Mówię to, ponieważ przez całe życie wierzyłam, że nie jestem godna szacunku lub że nie jestem naprawdę dobra i po prostu udaję. Wierzyłam, że zasługuję na bycie wykorzystywaną i pozwalałam na to. […] Nie macie absolutnie żadnego pojęcia o krytycznej sytuacji, w jakiej się obecnie znajduję, a mimo to przyszliście jak chole*na fala, by osądzić dziewczynę, która dała wam wszystko. Skończyłam z tym. Skończyłam ze stawianiem innych na pierwszym miejscu. Skończyłam z byciem naiwną. Odzyskuję swoje życie. Do widzenia. Wylogowuję się – brzmią jej ostatnie słowa na Instagramie.

Służby informują, że osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Napiórkowskiej powinny skontaktować się z Wydziałem Kryminalnym KPP w Starogardzie Gdańskim pod nr tel. 4774 27 355, mailem [email protected] lub zadzwonić na numer alarmowy 112.