Swiatgwiazd.pl
Zbliża się 70. rocznica urodzin Kory

TRICOLORS/East News

Zbliża się 70. rocznica urodzin Kory. Kamil Sipowicz zdradził, jak uczci ten dzień

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

28 lipca 2018, czyli już blisko 3 lata temu, środowisko muzyczne pogrążyło się w głębokiej rozpaczy. Śmierć tak cenionej gwiazdy jak Kora do dziś budzi ogromne emocje. Niebawem wybije 70. rocznica urodzin artystki. Kamil Sipowicz zdradził, co przygotował na tę okazję.

  • Śmierć Kory wielu pogrążyła w rozpaczy

  • Gdyby żyła, skończyłaby 70. lat

  • Kamil Sipowicz o rocznicy urodzin Kory

Kora, a właściwie Olga Aleksandra Sipowicz, przyszła na świat 8 czerwca 1951 roku. W dniu jej urodzin nikt nie przypuszczał, że w przyszłości usłyszy o niej cała Polska. Przez lata swojej kariery Kora nie znikała z pierwszych stron gazet, a gdy o niej mówiono, mówiono w samych superlatywach. Chociaż gwiazda słynęła też ze swojego niekiedy ciętego języka i dosadnej szczerości, rozkochała w sobie prawdziwą armię fanów.

Życie jej nie oszczędzało

Nie było tajemnicą, że życie nie oszczędzało Kory. Najpierw traumatyczne dzieciństwo w domu dziecka, a później spadła na nią okropna choroba. W 2013 roku zdiagnozowano u niej rozsianego raka jajnika z przerzutami do otrzewnej.

Kora przeszła kilka operacji i chemioterapię, a w walce o zdrowie wspierali ją najbliżsi. Wytrwale znosiła leczenie i jednocześnie nie rezygnowała z życia zawodowego.

Rafał Brzozowski dementuje plotki

Rafał Brzozowski dementuje plotki nt. "The Voice of Poland". Jednak nie zostanie trenerem

CZYTAJ DALEJ

- Nie histeryzowałam. Po prostu trzeba było się z tym zmierzyć. Przeszłam trzy operacje i dwa kursy chemii, każdy trwał rok - mówiła w jednym z wywiadów.

Niestety, mimo walki i wiary w lepsze jutro, ostatecznie nie udało jej się zwalczyć choroby. 28 lipca 2018 roku prasę obiegła najgorsza wiadomość.

- Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności - przekazał wówczas Kamil Sipowicz, mąż Kory.

Gdyby Kora wciąż z nami była, za nieco ponad tydzień skończyłaby 70 lat. Sipowicz przekazał właśnie, jak zamierza upamiętnić ukochaną.

Niebawem Kora skończyłaby 70 lat

Na początek czerwca przypada 70. rocznica urodzin Kory. Kamil Sipowicz w ostatniej rozmowie z Faktem opowiedział, jak zostanie uczczona pamięć o Korze.

Przez pierwsze dwa lata w tym dniu na Roztoczu w restauracji w miejscowości Jacnia były organizowane z tej okazji koncerty. Tym razem wydarzy się o wiele więcej.

- Będziemy świętować w Warszawie na Bielanach. W rocznicę jej urodzin, czyli 8 czerwca odbędzie się odsłonięcie muralu z podobizną Kory na ścianie jednego z bloków w pobliżu ulicy Płatniczej. Poza tym zostanie zasadzonych 70 róż, a w naszym ogrodzie odbędzie się małe przyjęcie. Może minikoncert - zdradził w rozmowie z Faktem.

Na koniec Sipowicz podkreślił, jak wielką miłością obdarzył Korę. Przyznał, że również w najgorszym okresie choroby, krótko przed śmiercią, dla niego była najpiękniejsza.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Jastrząb Post, Viva!, Pomponik, Onet


Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >