Swiatgwiazd.pl > Plotki > Młode Niemki oceniły urodę Adama Małysza
Barbara Bujar
Barbara Bujar 24.03.2022 09:19

Młode Niemki oceniły urodę Adama Małysza

Adam Małysz - młode Niemki oceniły jego urodę
Instagram.com/adammalyszofficial
  • Adam Małysz sprawił, że Polacy pokochali skoki narciarskie

  • Sportowiec sześciokrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata i zdobył cztery medale olimpijskie

  • W trakcie kariery musiał dokładnie dbać o sylwetkę, stosując m.in. odpowiednią dietę

  • Jego wygląd nie spodobał się młodym Niemkom, które wyśmiały go podczas wakacji

Adam Małysz na stałe zapisał się w historii polskich skoków narciarskich. To on rozpoczął w kraju słynną „Małyszomanię”. W czasie kariery skoczka Orzeł z Wisły osiągał niebywałe sportowe sukcesy. Jego kariera wiązała się jednak z mnóstwem wyrzeczeń.

Wyśmiały szczupłą sylwetkę Adama Małysza

Życie Adama Małysza przez wiele lat toczyło się wokół intensywnych treningów i skrupulatnie przestrzeganej diety. Każdy skoczek musi być bowiem bardzo szczupły. Jak ustalił serwis o2.pl, Adam Małysz jako czynny sportowiec ważył zaledwie 55 kg przy 170 cm wzrostu.

Kariera sportowa słynnego Orła z Wisły mocno ograniczała też jego wolny czas. Skoczek nie zawsze mógł pozwolić sobie na wakacje z rodziną lub zwykły weekendowy wypad za miasto. Gdy ogłosił koniec kariery, postanowił to nadrobić – zabrał żonę i córkę do Egiptu.

O długo wyczekiwanym zagranicznym wyjeździe Adam Małysz wspominał niegdyś w rozmowie dla Super Expressu. Skoczek wrócił pamięcią między innymi do przykrego wydarzenia, podczas którego obcokrajowcy wyraźnie drwili z jego sylwetki. Najwyraźniej nikt z nich nie rozpoznał w szczupłym mężczyźnie utytułowanego skoczka narciarskiego.

- Słyszałem jak młode Niemki, i nie tylko, spoglądały na mnie i ironicznie szeptały „Ale ma klatę, jak dzieciak” – zdradził podczas wywiadu.

Co dziś robi Adam Małysz?

Pamiętne wakacje Adama Małysza odbyły się niedługo po zakończeniu przez niego kariery. Swoją decyzję skoczek ogłosił 3 marca 2011 roku podczas Mistrzostw Świata w Oslo. Ostatni raz w zawodach Pucharu Świata wystąpił równo 10 lat temu – 20 marca 2011 roku w konkursie lotów w Planicy.

- Teraz mogę powiedzieć już oficjalnie, że w tym sezonie zakończę karierę, a zawody „Skok do Celu”, na które serdecznie zapraszam pod Wielką Krokiew 26 marca, będą ostatnią okazją do zobaczenia Adama Małysza na skoczni – mówił Małysz cytowany przez TVP Sport.

W trakcie całej swojej kariery słynny Orzeł z Wisły wystąpił w 349 konkursach Pucharu Świata, w których odniósł 39 zwycięstw, a 92 razy stanął na podium. Dodatkowo Adam Małysz zdobył cztery medale olimpijskie – srebrny i brązowy w 2002 roku i dwa srebrne w 2010 roku oraz sześć medali Mistrzostw Świata – cztery złote oraz srebrny i brązowy.

Po zakończeniu sezonu 2010/2011 w skokach narciarskich Adam Małysz rozpoczął starty w rajdach samochodowych. W 2016 roku wrócił jednak do zimowej dyscypliny, podejmując się funkcji dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Stanowisko to zajmuje do dziś.

``

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: o2.pl, sport.tvp.pl

Tagi: Adam Małysz