Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Akademia policyjna": Nie żyje George R. Robertson. Rodzina wydała oświadczenie
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 05.02.2023 07:52

"Akademia policyjna": Nie żyje George R. Robertson. Rodzina wydała oświadczenie

George R. Robertson
Kadr z filmu "Akademia policyjna" (1984), reż. Hugh Wilson

Odeszła gwiazda słynnej serii filmowej "Akademia policyjna". George R. Robertson miał 89 lat. Informacjami podzieliła się jego rodzina w mediach społecznościowych. Napływają kolejne kondolencje dla bliskich.

Kanadyjski aktor miał na koncie wiele prestiżowych ról, jednak to angaż w karykaturalnym przedstawieniu realiów adeptów policji przyniosło mu największą sławę. Z dystansem podchodził do każdej roli, przez co w jego filmografii nie brak komediowych postaci. Rodzina pożegnała go w krótkim nekrologu.

George R. Robertson nie żyje

89-latek odszedł pod koniec stycznia bieżącego roku w jednym z kanadyjskich centrum zdrowia. Rodzina aktora przekazała krótkie oświadczenie o jego śmierci w mediach społecznościowych. Kolejne kondolencje pojawiały się w zagranicznych mediach m.in.: na portalu Deadline Hollywood.

Mąż, ojciec, dziadek, aktor, pisarz, malarz, filantrop. George pożegnał się z tym światem w otoczeniu kochającej rodziny 29 stycznia 2023 r. w Sunnybrook Health Sciences Centre. Pozostawia po sobie wiele osiągnięć — przekazano.

Wraz z żoną spędził ponad 60 wspólnych lat. Pozostawił w żałobie córki, wnuki i miliony fanów policyjnej serii filmowej. Przyczyna zgonu nie została podana mediom.

George R. Robertson — kariera

Kanadyjski aktor swoją poważną przygodę ze szklanym ekranem zaczął w latach 70. trzema małymi rolami w produkcji "Airport", "Norma Rae" oraz "JFK", które były nominowane do Oscarów w kategorii Najlepszy Film. Następnie jego kariera obracała się wokół produkcji pełnych humoru. Rozśmieszał widzów w "W krzywym zwierciadle: Szkolna wycieczka" oraz wspomnianej już wcześniej "Akademii policyjnej". To właśnie rola komisarza Henry'ego Hursta w pierwszych sześciu filmach serii przyniosła mu największą sławę.

Aktywnie zawodowo pozostawał do 2017 roku, później skupił się na malarstwie oraz więzach rodzinnych. Bliskim i przyjaciołom składamy szczere kondolencje z powodu śmierci utalentowanego aktora.

Zobacz zdjęcia:

George R. Robertson
Kadr z filmu "Akademia policyjna" (1984), reż. Hugh Wilson

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Marzena Rogalska w "Dzień Dobry TVN". Była gwiazda TVP zaskoczyła widzów obecnością

  2. Joanna Kurowska na ramówce Polsatu. Szczegół na butach aktorki przyciągał uwagę. Ups...

  3. Edward Miszczak w końcu przyznał, jakie zmiany wprowadzi w Polsacie. Tego nikt nie przewidział

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: nypost.com