Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Aktorka Samantha Weinstein nie żyje. Miała zaledwie 28 lat. Na co chorowała?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 26.05.2023 07:22

Aktorka Samantha Weinstein nie żyje. Miała zaledwie 28 lat. Na co chorowała?

Samantha Weinstein
fot. instagram.com/samsationalw/

Samantha Weinstein, aktorka znana m.in. z hitowych horrorów “Carrie” i “Istnienie”, nie żyje. Gwiazda od trzech lat zmagała się z nowotworem. Odeszła w połowie maja, przeżywszy zaledwie 28 lat.

Jak twierdziła, rak przyszedł do niej w najmniej oczekiwanym momencie. Czuła pełnię formy, miała stałą pracę w dubbingu i rozwijała swoje pasje w punk-rockowej kapeli. Niestety, los okazał się nieubłagany.

Samantha Weinstein nie żyje

Samantha Weinstein była pochodzącą z Kanady młodą aktorką, która swoje pierwsze kroki w świecie kina stawiała już jako dziesięciolatka. Wystąpiła wówczas w krótkometrażówce, za rolę w której otrzymała swoje pierwsze nagrody.

Fani zapamiętają ją jednak przede wszystkim z kreacji w horrorach takich jak “Plaga”, “Istnienie”, czy remake “Carrie”, w którym pojawiła się u boku takich sław jak Julianne Moore, czy Chloë Grace Moretz.

Telekamery 2023. Katarzyna Cichopek sama na gali wręczenia nagród, musiała wytłumaczyć Kurzajewskiego

Druzgocąca diagnoza

Gdy Samantha Weinstein skończyła 25 lat, zdiagnozowano u niej nowotwór pęcherzyka żółtkowego jajnika. W jej rodzinie nie zdarzały się wcześniej przypadki raka. Wkrótce gwiazda musiała przejść chemioterapię.

Stale wspierał ją jej ukochany partner Michael Knutson, którego poznała jeszcze w dzieciństwie. W październiku ubiegłego roku para zdecydowała się wziąć ślub. Niestety, zakochanym niedane było przetrwać w małżeństwie nawet roku.

Śmierć wśród bliskich

O śmierci aktorki poinformowała redakcja “Global News Canada”. Z informacji, do których dotarły media, Samantha Weinstein odeszła 14 maja podczas pobytu w szpitalu Princess Margaret Hospital w Toronto. 

Do ostatnich chwil towarzyszyli jej bliscy, którzy zdążyli już potwierdzić przykre wiadomości. Gwiazda do końca swojego życia walczyła o zdrowie. Pozostawała również otwarta w kwestii publicznego mówienia o chorobie, czym wspierała osoby zmagające się z podobnym problemem.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: globalnews.ca