Aktorka „Świata według Kiepskich” o pracy na planie bez postaci Boczka i Paździocha Żródło: TOMASZ ZUKOWSKI/East News

Aktorka „Świata według Kiepskich” o pracy na planie bez postaci Boczka i Paździocha

21 Kwiecień 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

"Świat według Kiepskich" nie jest już takim samym serialem jak wcześniej. Śmierć Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa odmieniła sitcom na zawsze, jednak produkcja trwa i nie zapowiada się na to, by w najbliższej przyszłości została zakończona. O tym, jak gra się bez serialowego Boczka i Paździocha opowiedziała w rozmowie z "Faktem" Halinka, czyli Marzena Kipiel-Sztuka. Jest to bardzo trudne, ale nie niewykonalne.

  • Dariusz Gnatowski zmarł w październiku 2020 roku
  • Pod koniec stycznia 2021 roku pożegnaliśmy Ryszarda Kotysa
  • Marzena Kipiel-Sztuka opowiedziała o tym jak pracuje się bez zmarłych aktorów na planie "Świata według Kiepskich"

Marzena Kipiel-Sztuka to prawdziwa ikona "Świata według Kiepskich". Aktorka obecna jest na planie serialu od pierwszego odcinka, a do dziś powstało ich niemal sześćset. W rozmowie z "Faktem" opowiedziała, że praca bez Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego jest bardzo trudna, jednak możliwa do wykonania.

Marzena Kipiel-Sztuka wróciła na plan "Świata według Kiepskich"

Jeszcze w połowie zeszłego roku żaden z fanów "Świata według Kiepskich" nie spodziewał się, że pandemia koronawirusa okaże się dla nich tak brutalna i bezlitosna. Niestety takimi słowami można nazwać przebieg sytuacji w odniesieniu do ich ulubionego serialu, gdyż w międzyczasie pożegnali serialowego Arnolda Boczka, czyli Dariusza Gnatowskiego, oraz Mariana Paździocha, czyli Ryszarda Kotysa.

Obaj aktorzy byli jednymi z najważniejszych postaci w sitcomie. Popularni sąsiedzi Ferdynanda i Halinki Kiepskich (Andrzej Grabowski i Marzena Kipiel-Sztuka) stanowili o większości scen, na których oparty jest serial, a zarazem dodawali emocji i ciekawości każdej z zawartych w nim sytuacji.

Niestety dziś już nie jest tak samo. Aktorzy odeszli, a wielu fanów uznało, że jest to najlepszy i odpowiedni moment do tego, by zakończyć emisję raz na zawsze. Podobnie uważa jeden z byłych reżyserów serialu, Janusz Sadza, który opublikował na Facebooku długi wpis, potwierdzający opinię fanów.

Teresa Lipowska i Małgorzata Rożniatowska z „M jak miłość” są w konflikcie?Teresa Lipowska i Małgorzata Rożniatowska z „M jak miłość” są w konflikcie?Czytaj dalej

Jednak nic z tych rzeczy. "Świat według Kiepskich" trwa i nic nie zapowiada na to, by w najbliższej przyszłości miał się skończyć. Nina Terentiew jakiś czas temu wspomniała, że sitcom będzie kręcony, dopóki zdrowie głównego aktora, Andrzeja Grabowskiego na to pozwoli, a za nim pójdą także chęci. Nagrania wróciły, a Marzena Kipiel-Sztuka udzieliła wywiadu dla "Faktu", w którym opowiedziała, jak wygląda gra bez serialowego Boczka i Paździocha:

- Było czuć ich nieobecność. Niestety taka kolej rzeczy, że ludzie umierają i trzeba sobie jakoś radzić i iść do przodu z podniesioną głową. Świat się kręci dalej bez Boczka czy Paździocha i produkcja staje na głowie, by odcinki bez nich były dalej ciekawe - mówiła w rozmowie z tabloidem serialowa Halinka Kiepska.

"Świat według Kiepskich" bez Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa

Marzena Kipiel-Sztuka jest przekonana, że gdyby Gnatowski i Kotys żyli, chcieliby, aby serial w dalszym ciągu był kontynuowany i z głowami uniesionymi do góry iść do przodu. Aktorka zapewnia, że robią wszystko, aby serial był równie ciekawy, jak dotychczas, a humoru i emocji nigdy nie zabrakło.

Jakiś czas temu nadzieję na jak najdłuższą emisję sitcomu Polsatu wyraziła w rozmowie z "Faktem" Barbara Mularczyk, czyli serialowa Mariola Kiepska. W internecie nie brakuje także przychylnych opinii na temat kontynuacji produkcji. Fani wyrażają chęć do dalszego śledzenia losów Kiepskich i ich sąsiadów.

Warto podkreślić, że "Świat według Kiepskich" jest najdłużej emitowanym sitcomem w Polsce. Jego pierwszy odcinek pt. "Umarł odbiornik, niech żyje odbiornik" został wyemitowany 16 marca 1999 roku i dotychczas wyemitowano 34 sezony, na które składają się 564 odcinki. Serial można oglądać na antenie Polsatu oraz na stronie internetowej „ipla.tv”.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Fakt

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł