Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Albo mi pomożecie, albo tu umrę". Burza po wizycie Agaty Młynarskiej w "DDTVN". Potrzebuje wsparcia, by normalnie funkcjonować
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 28.01.2024 15:05

"Albo mi pomożecie, albo tu umrę". Burza po wizycie Agaty Młynarskiej w "DDTVN". Potrzebuje wsparcia, by normalnie funkcjonować

Agata Młynarska
Agata Młynarska opowiedziała o chorobie, fot. KAPiF

Agata Młynarska była jedną z gościn wyjątkowego wydania porannego "Dzień Dobry TVN". Na kanapie wspomniała o inicjatywnie Jurka Owsiaka i tegorocznym celu zbiórki WOŚP. Nagle przekazała dramatyczny apel. Z jej zdrowiem jest aż tak źle? Akcja charytatywna może wiele zmienić.

Na co choruje Agata Młynarska?

Dziennikarka nie ma tajemnic przed internautami i często zdradza im nie tylko ciekawostki z życia prywatnego, ale także dzieli się z nimi osobistymi trudnościami. Jednym z poważniejszych kłopotów gwiazdy są jej problemy ze zdrowiem.

Agata Młynarska choruje na astmę eozynofilową, której objawy uniemożliwiają jej normalne oddychanie. Co gorsza, dolegliwość jest dość rzadka, przez co nadal występują trudności z jej leczeniem. Każdy dzień jest pasmem niebezpieczeństwa dla osoby zmagającej się z chorobą.

Najtrudniejszym okresem dla gwiazdy był czas pandemii koronawirusa. W mediach społecznościowych dzieliła się z obserwatorami walką z dokuczliwymi objawami. Teraz o stanie zdrowia opowiedziała w "Dzień Dobry TVN".

Agata Młynarska pokazała test z... "drugą kreską"! Już prosi o rady: "Co teraz?" Agata Młynarska odebrała poród dziecka swojej koleżanki! Miała przy sobie tylko 3 rzeczy

Agata Młynarska opowiedziała o chorobie w "Dzień Dobry TVN"

Wizyta dziennikarki w śniadaniówce TVN nie była przypadkowa. Gwiazda mogła opowiedzieć o swojej walce z dolegliwościami, które dotykają astmatyków. To właśnie na ich diagnozę, badania i leczenie przeznaczona jest tegoroczna zbiórka pieniędzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Agata Młynarska sama przed laty była ważną częścią akcji charytatywnej i doskonale wie, jaką pomoc może nieść sprzęt fundowany przez organizację Jurka Owsiaka. W "Dzień Dobry TVN" nie ukrywała, że dla wielu szybka diagnoza i poprawne leczenie jest niezbędne do życia.

Wzruszenie i świadomość powagi sytuacji! Zbieramy dla chorych płuc! Dziś mówiłam w imieniu astmatyków, którzy dziękują za szansę w Finale #wośp Spirometr to podstawa dobrej diagnostyki…i szansa na dobre leczenie! - pisała w mediach społecznościowych.

Dramatyczne wyznanie Agaty Młynarskiej. WOŚP da radę jej pomóc?

Realne efekty zbiórki WOŚP są widoczne gołym okiem. Jeszcze kilka lat temu o inicjatywie Jurka Owsiaka mówiono głośno w publicznej telewizji. Danuta Holecka sama dziękowała za sprzęt medyczny fundowany przez fundację.

Dziś temat akcji charytatywnej wraca do TVP po zmianie rządu. Nie da się ukryć, że wspomaganie polskich szpitali jest niezbędne w ratowaniu ludzkiego życia. Agata Młynarska w śniadaniówce TVN podkreślała powagę sytuacji. Jako osoba zmagająca się z objawami astmy zdecydowała się na mocne wyznanie. Wspomniała o pierwszej wizycie w szpitalu:

Albo mi pomożecie, albo tu umrę - powiedziała na wizji.

Widzowie po niedzielnym odcinku z udziałem Agaty Młynarskiej w pojawiających się komentarzach również wspominali o swoich wizytach w szpitalu. W komentarzach prawdziwa burza, ale liczą na to, że wsparcie WOŚP pomoże w sprawniejszej diagnostyce. 

Wolontariusze w całej Polsce zbierają datki do puszek, a także nadal można wziąć udział w internetowych licytacjach gwiazd. 32. finał WOŚP przekroczył już kwotę 60 milionów złotych (stan na godzinę 14:00).

Agata Młynarska
Agata Młynarska opowiedziała o chorobie, fot. KAPiF
Agata Młynarska
Agata Młynarska opowiedziała o chorobie, fot. KAPiF