Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Ranczo" straciło kluczową postać. Poruszające słowa Katarzyny Żak: "Nikt nie jest w stanie go zastąpić"
Anna Lipska
Anna Lipska 19.10.2023 22:40

"Ranczo" straciło kluczową postać. Poruszające słowa Katarzyny Żak: "Nikt nie jest w stanie go zastąpić"

Katarzyna Żak wspomina scenarzystę "Rancza"
Katarzyna Żak, fot. Świat Gwiazd/AKPA

Katarzyna Żak wspomina nieżyjącego scenarzystę “Rancza”. To on stał za sukcesem kultowego serialu. Co powiedziała o możliwym powrocie i jak mówi o Andrzeju Grembowiczu?

Katarzyna Żak w serialu "Ranczo"

"Ranczo" wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, choć ostatni odcinek wyemitowano w 2016 r. Produkcja wraca w popularnych serwisach streamingowych. Katarzyna Żak, która grała w serialu Solejukową, zaskarbiła sobie wielką sympatię widzów, brawurowo odgrywając żonę stałego bywalca słynnej ławeczki. 

Czy aktorka widzi w przyszłości powrót produkcji? 

akpa20140912_plan_ranczo_pp_5046.jpg
Ranczo, fot. AKPA
Cezary Żak i Katarzyna Żak rozwodzą się? Jest oficjalne oświadczenie aktora Katarzyna Żak drży o zdrowie, zdradziła, czego boi się najbardziej. "Nie chcę być ciężarem"

Czy "Ranczo" wróci?

O powrocie “Rancza” mówi się już od wielu lat. Pojawiły się informacje o kontynuacji serialu, a także o wersji pełnometrażowej. Między innymi Cezary Żak, powiedział, jakoby wznawianie produkcji uważał za dobry pomysł. Określił projekt jako "zamkniętą historię".

Powrót do "Rancza" uważam za chybiony pomysł. Andrzej Grembowicz, scenarzysta "Rancza", już nie żyje i nikt nie jest w stanie go zastąpić. Pisał fenomenalnie. Jestem aktorem, który często coś skreśla w scenariuszach — niekonsekwencje, pojedyncze słowa, niepotrzebne wątki — a u niego nie wykreślałem praktycznie nic. Nie powinniśmy więc do tego serialu wracać, ludzie i tak nas zapamiętają, przejdziemy do historii, bo "Ranczo" to Polska w pigułce, ale Polska lat 2005-2015. Poszliśmy dalej, jesteśmy w innym momencie historii. To już nie ten kraj, którym byliśmy rok po wejściu do Unii Europejskiej — mówił Żak.

Reżyser serialu potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską, że nowe odcinki wciąż nie powstały. Telewizja Polska nawet otrzymała scenariusz kontynuacji. 

Wszystko wskazuje na to, że telewizja nie jest nim zainteresowana — przyznaje otwarcie Wojciech Adamczyk.

Scenarzystę i jego fenomen wspaniała także Katarzyna Żak w rozmowie ze Światem Gwiazd.

akpa20140304_ranczo_jok_1037.jpg
Katarzyna Żak, fot. AKPA

Andrzej Grembowicz nie żyje. Katarzyna Żak o śmierci scenarzysty "Rancza"

Katarzyna Żak została zapytana przez reportera Świata Gwiazd o ewentualny powrót do “Rancza”. Aktorka nie ukrywała, że 11 lat spędzonych na planie, to piękny czas w jej życiu, a rola Kazimiery Solejukowej była marzeniem. Zresztą fani serialu tę właśnie postać wspominają wśród ulubionych. To był aktorski majstersztyk.

Czy jednak jest jeszcze możliwa kontynuacja "Rancza”? Żak wspomniała, że ostatni klaps na planie padł w 2016 roku i wszyscy uczestnicy projektu są już w zupełnie innym miejscu. Zastrzegła, że jedynie świetny scenariusz mógłby zgromadzić aktorów ponownie. Jest jednak sceptyczna, bo twórca pierwotnego, Andrzej Grembowicz, znany także pod pseudonimem Robert Brutter już nie żyje. Zmarł w 2018 roku. Jak napisała Ilona Łepkowska, „od lat zmagał się z nieuleczalną chorobą”.

Scenarzysta nie żyje od wielu lat. Był absolutnie świetny, fenomenalny. Miał wyczucie postaci, tematów, naszych problemów, zależności i relacji, więc… Gdyby pojawiły się świetne scenariusze… Nie mówię nie – powiedziała.

Nie ona pierwsza mówi o tym, że bez scenarzysty, Grembowicza, nie jest możliwy powrót tamtej energii. To tylko pokazuje, jak kluczową postacią był dla projektu – podobnie jak Paweł Królikowski, odtwórca głównej roli męskiej, czyli Kusego.

Cała rozmowa z Katarzyną Żak poniżej.

EN_01537973_0019.jpg
Andrzej Grembowicz, fot. EN
Katarzyna Żak fot,.KAPiF
Katarzyna Żak, fot. KAPIF
kawa36_hs.jpg
Robert Brutter, fot. AKPA
kawa37.jpg
Robert Brutter, Jerzy Niemczuk, fot. AKPA
kawa48.jpg
Robert Brutter, Jerzy Niemczuk, fot. AKPA